Loading...

Dedikodu kazanı kaynıyor…

7 Kasım 2018 21:24
A
a
Yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar bahçe’’ diyor ya şair?
 
Camiaya şöyle bir bakıyorum ve aynı dizeler dudaklarımdan dökülüyor.
 
İki haftadır yazılı ve görsel Bursa basını ve sosyal medya bir takım iddialarla çalkalanıyor, deyim yerindeyse fokur-fokur kaynıyor dedikodu kazanı, borç gırtlakta. Öte yandan yeşil sahadan mis gibi bahar kokuları geliyor, önce bahardan başlayalım, sonbahardan çıkarız.
 
Paran mı yok, milyonlarca dolar borcun mu var, ipi çarşafa doladın mı
 
Adres belli, getir Samet Aybaba’yı, taze ve ucuz sebzeden sana güzel bir yemek çıkarsın.
Camia olarak beklentinin en az olduğu sezonlardan biri de bu sezon. Sanıyorum bu durum da Samet Hoca’nın işini kolayladı.
 
Samet Aybaba koşan, pres yapan, genç bir takım sahaya çıkardı, nokta atışı tecrübeli oyuncuları da aralarına serpiştirdi, zor denilen maçlarda dahi Bursaspor kaybetmiyor bu güzel ama galibiyet hanesi henüz yeterli değil, çok az gol atıyoruz, haddinden fazla da beraberlik alıyoruz ama dediğim gibi şu an için işler iyi gidiyor.
 
Samet Aybaba ve öğrencileri ile igili birkaç yapıcı eleştiride bulunmak istiyorum izninizle.
 
Tamamen lige odaklanmış durumdalar, hatta ligi orta sıralarda bir yerlerde bitirmeye odaklanmışlar, 1461 Trabzonspor utancının da, Trabzonspor deplasmanında skoru koruma amaçlı vakit geçirmelerin de sebebi bu mütevazı hedef.
 
Ziraat Türkiye Kupası’nı angarya görebilecek bir lüksümüz yok. Avrupa’ya gitmenin kestirme yolu bu kupa ve Bursaspor bunu başarabilecek güçte.
“Bizim paramız yok, borcumuz da çok, bizi nasıl olsa UEFA Avrupa Ligi’ne almazlar’’ kafasındaysalar da yanılıyorlar, yayın gelirlerinden oluyorsun, tribün gelirlerini kaybediyorsun, forma şansı bulamayan oyuncuların da önünü tıkıyorsun. Bana sorarsanız o turnuvadan elenerek çok şey kaybettik.
 
Bursaspor camiası hep daha fazlasını isteyen ve daha iyisine layık bir camiadır hatırlatmak isterim, beraberlik her zaman iyi sonuç değildir tıpkı Trabzonspor maçında olduğu gibi. Rakip tamamen teslim olmuş durumda, bir gol daha bulabilecek süren var, vakit çalmak doğru bir düşünce değil.
 
Bursaspor ligi çok daha iyi yerlerde bitirebilir, daha fazlası da olabilir. Kafalardaki mütevazı hedefi biraz daha yukarılara çekersek o beraberliklerin bir kısmı 3 puana dönecek, ben inanıyorum.
 
Şu ana kadar Samet hoca ve öğrencileri beklentinin çok üstüne çıktıkları için daha fazla şey yazmak istemiyorum, başarılılar, bu net. Üzüldüğüm şeyse bu durumun aciz yönetimin karnesine artı puan yazıyor olması.
 
Oysa ki gerçekler ortada, başarının baş mimarı Samet Hoca. Yönetimin bugüne kadar yaptığı en akıllı iş de Samet Aybaba'yı tercih etmek olmuş. Gelelim şimdi sonbahara…
 
Kurumsal yönetimin olmazsa olmazı, şeffaflıktır çünkü şeffaflığın olduğu yerde şaibe olmaz, dedikodu kazanı da fokur-fokur kaynamaz.
 
Cüzi bir kira bedeli karşılığı işletme hakkı Bursaspor’a verilen ve yaklaşık 20 senedir de Bursaspor bütçesinin çok önemli bir kaynağı durumunda olan Bursaspor Katlı Otoparkı’nın hiçbir mücadele verilmeden elden gitmesi olayını geçtik, hâlâ içime sindirebilmiş de değilim bu acizliği. Neyse…
 
Mevzu bahis otopark bünyesinde yer alan Bursastore Mağazası da boşaltıldı, Hüseyin Bey o mağazadan kira talep etmediğini, bunu da başkana bildirdiğini deklare etti ama o mağaza yine de kapandı. Zarar ediyormuş, başkan öyle söyledi. Bravo. Kirası bedava olan mağazada zarar etmek de bir başarı sayılır ama Bursa camiası bu konuda da doyurucu bir açıklama bekler.
 
Öte yandan aktif varlıklarında son 3 yıldır anormal bir artış olduğu iddia edilen Hasan Parlakay mevzusu ise tam bir muamma, iddialar çok büyük, ithamlar inanılmaz, ortalıkta bir takım belgeler dolaşıyor, yönetimden tık yok ama Hasan Parlakay’dan yanıt var, mahkemeye vereceğim diyor, o kadar. Buna yanıt denmez, tepki koymak denir.
 
2016 yılında Bursaspor’a bağışlanan Çanakkale'deki 10 bin 600 metrekarelik arazinin kulüp kayıtlarında olmaması ile ilgili bir iddia daha var, halen daha Hasan Parlakay’ın biraderi Cemil Parlakay'ın üstüne kayıtlı olduğu yönünde.
 
Süha Gürsoy’un köşe yazısından öğrendiğimiz kadarıyla, başkan bu durumun doğru olduğunu kendisine söylemiş.
 
“O arazi tarla vasfında çıktığından kulübe devri yapılamadı. Cemil Parlakay'a söyleriz. Gereğini yapar..." demiş.. Valla güzel demiş, bravo.
 
Önce belediyenin, sözde  kent dinamiklerinin kucağından inecekler, ardından da şeffaflık sözlerini yerine getirecekler, kamuoyu da işin aslını-astarını öğrenecek, ne bu kepazelik? Hak ediyor mu Bursaspor camiası böyle bir yönetimi?
 
 
Her fırsatta parasızlıktan şikayet ediyor başkan ama kulübe gelir getiren her ne varsa bir-bir kaybediliyor sayesindeYeşil Bursa’yı küme düşüren ve ardından satan o. Nalbantoğlu Bursastore kapandı, Bayan Voleybol takımını kapattı, sırada Bursastore ve Bursa TV var. Ya sonra?
 
“KAPATIYORUZ’’ yazılı kocaman bir vinil afişi dükkan cephesine asmak küçük esnaf arasında moda ya son yıllarda?
 
Kapatıyoruz yazıyorlar ama o dükkanların kapandığı falan da yok, tipik bir küçük esnaf aldatmacası.
 
Bursastore’ların cephesine de başkan asıversin aynen böyle bir afiş. Vallahi ayıp olmaz. Samimiyim. Kulüp kasasına da üç beş bir şey girer hem?
 
Nasıl olsa siz bu kulübü küçük esnaf kafasıyla idare ediyorsunuz, nasıl olsa biz de aldatılmaya alıştık.
 
Yarın bir tane de kulüp binasının üstüne asarsınız kocaman bir ''KAPATIYORUZ'' afişi, sonra sen sağ, ben selamet!!..
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ



 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat