Değişim sözde değil gerçek olmalı

15 Temmuz 2017 21:55
A
a
Merhaba sevgili okurlarım,
Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ikinci defa AK Parti Genel Başkanı olduktan sonra AK Parti konusunda değişim olacağını, mental yorgunluk gösterenlerin, dava ile uyumlu davranmayanların, partiye zarar verenlerin yapılacak ilçe il kongrelerinde değişeceğini, 2019 yılında yapılacak seçimlere daha dinamik, daha güçlü bir şekilde girebilmek heyecanlı çalışmalarda bulunabilmek amacıyla kadrolarda değişime gidileceğini beyan etmişti. Tespitler ve düşünülen çözümler doğru, 2019 yılında hem yerel yönetim seçimleri yapılacak, hem genel seçimler yapılıp milletvekilleri seçilecek, parlamento yenilenecek, hem de cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. 16 Nisan referandumunda Anayasa'da değişiklikler yapıldı.
Cumhurbaşkanlığı sistemine geçildi, yani hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. 16 Nisan referandumu, evet hayır oyları bakımından bıçak sırtı sonuçlar verdi. Sonuçları çok tartışıldı, tartışılıyor ve tartışılmaya da devam edecek. Referandumdan bu yana AK Parti bakımından 2019 seçimlerinin kazanılmasının hiç de kolay olmadığını,  cumhurbaşkanı seçiminde ise Sayın Erdoğan'ın eskiye nazaran çok daha fazla zorlanacağını, kısacası hiçbir şeyin çantada keklik olmadığını  gösteriyor. Referandum öncesi yapılan konuşmalarda anayasa değişecek, başkanlık sistemi gelecek, terör bitecek denildi, aksine terör azdı. İstikrar olacak, sorunlar çözülecek denildi, aksine derinleşerek devam ediyor. İçerde hareketlilik devam ederken, dışarıda düşmanlar bazen koro halinde, bazen de tek tek saldırıyor.
15 senelik AK Parti iktidarında partide yorulanların olduğunu, mental yorgunlukta bulunanların çoğunluğunu AK Parti teşkilatından ve halktan kopanların olduğunu görüyoruz. Bir de dava  adamı olmayan, dava için hiçbir şey yapmayan, teşkilat kültüründen gelmeyen, cumhurbaşkanının karizması ile hak etmediği yere gelen, makamları işgal eden, kendini bir şey sanan, birçok başı yukarıda, burnu büyük muhteremleri görüyoruz .
Belediye meclis üyesi, ilçe başkanı, belediye başkanı, il başkanı  ve tombaladan çıkan milletvekilleri, atanmış siyasi etiketli bürokratlar, kaymakamlar, valiler.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gerçekleştirdiği "Adalet Yürüyüşü" çok şey değiştirip, taşları yerinden oynattı. Hayır cephesini daha da sıklaştırdı, daha da güçlendirdi. Bir de Meral Akşener gerçeği var.
Yani Sayın Cumhurbaşkanı bakımından, AK parti bakımından 2019 seçimi hiç de kolay olmayacak .  Belki AK Parti Meclis'te çoğunluğu sağlayıp, birinci parti olabilir, tek parti iktidarı gücünü kaybedebilir. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan da, bunca tartışılamayacak karizmasına rağmen, seçimlerde aradığını bulamayabilir. Hayal kırıklığına uğrayabilir. Kendisinin güvenini hak etmeyen, yoldaşlığına layık olmayan, tombaladan çıkan mirasyedi teşkilat yöneticileri,  ilçe başkanları, belediye başkanları ve milletvekillerinin kurbanı olabilir, bedelini ağır ödeyebilir, ha tabii bir de FETÖ siyasi ayağının ortaya çıkarılmadığı, korunduğu, yandaşların ve dostların korunduğu spekülasyonları ve düşünceleri  daha büyük zarar verir.
Sayın Cumhurbaşkanı'na naçizane önerim, 2002 ruhuna geri dönmesi, teşkilatta yeni yapılanmaya gitmesi, davada kendisi ile birlikte kelleyi koltuğa aşan yoldaşlar ile devam etmesi, ülke gündemine milletin talep ve ihtiyaçlarını öncelikli olarak alması, terör konusunda gerçekçi ve uygulanabilir sonuç alıcı kesin programlar uygulaması gerekir.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat