Dünya barış günü anısına

4 Eylül 2016 19:25
A
a
Eylül ayının 1. gününü dünya barış günü ilan etmişler. Dünyaya Yalta buluşmasında bu günkü şeklini verenler, aynı zamanda insanların başka başka günlere ihtiyaç duyacaklarını düşündüklerinden “analar-babalar-sevgililer” günü diye bazı günleri özel kılmışlar. Hazretlerinin unuttuklarını da cumhuriyet kurulmasının ardından çocuk ve gençlik bayramı gibi eksikler ülkemiz tarafından tamamlanmış.
 
Osmanlı’nın dünya jandarmalığından çekildiğini açıklamasının ardından maalesef dünya ifsatçıların tekeline bırakılıyor, huzur ve barışın İslam coğrafyasını terk etmesine neden oluyordu.
1500’lü yıllarda Endülüs İslam Devleti ortadan kaldırılmıştı. Aynı tarihlerde Endülüs’te yaşayan Yahudilerin kendi aralarında yaptıkları kongre neticesinde Hindistan’daki Yahudileri İspanya’ya getirme kararı almaları, bu kararı İspanya kralının finans danışmanı vasıtasıyla hayata geçirilmek istenmesi, İspanya kralının “Hindistan’ın zenginliklerinin İspanya Kralının emrine amade yapılacağı” vaadiyle hazırlanan donanmanın Marco Polo vasıtasıyla, Cenova doğumlu İtalya’da denizcilik yapan Kristof Kolomb getirtilerek planın kendisine söylenmesi ve harekete geçmesi neticesinde, Kolomb’un şu sözüyle plan uygulanmaya koyulur. “Ben Müslümanlardan duydum dünya yuvarlaktır, eğer biz ters istikamette gidersek Hindistan’a daha kısa sürede varırız zira bütün Afrika’nın etrafından dolaşmak bize zaman kaybettirecektir,” der. Ve yola koyulurlar. Zor bir yolculuk başlamıştır. Uzun süre denizde yol alınması, Büyük Okyanus geçilirken karşılaşılan zorluklar bazı gemilerde isyan çıkmasına bazı gemilerin gerisin geriye dönmelerine neden olmuş. Devam eden yolculukta karaya varılmış, Kolomb çıkmış olduğu karayı Hindistan zannettiğinden uzun süre Yahudi akrabalarını aramak ve zenginliklerle karşılaşmak için zaman harcamıştır. Amerika kıtasının kaşifi olarak bilinen Kristof Kolomb ölene kadar Amerika’dan bi haber yaşamıştır. Amerika’nın asıl kaşifi çizdiği haritadan öğrendiğimiz kadarıyla Piri Reis’tir. Bunu da anti parantez hatırlamış olalım.
Neyse gelelim geriye İspanya’ya dönen Yahudilere. Tabi İspanya Kralı kendisine vaad edilen zenginliklere kavuşamayınca kandırıldığını anlar. Bütün Yahudilerin finans danışmanı da dahil olmak üzere sınır dışı edilmelerine ya da idam edilmelerine karar verir. Gittikleri her yerde bozguncu olan huzuru bozan, orta çağda 300 milyon insanın veba hastalığından ölmesine neden olan Yahudileri hiçbir devlet kabul etmemiştir.
Osmanlı padişahı 2.Beyazıt Cennet Mekan Sultan çok merhametli bir yönetici aynı zamanda da veli bir zat idi. “Onlarda Allah’ın kullarıdır, idam edilmelerine gönlümüz razı olmaz” diyerek Osmanlının sınırlarını açarak Selanik-İstanbul-Manisa-İzmir-Bursa gibi bölgelere yerleşmelerine müsaade etmiştir. Tabi bazı tarihçiler bu hareketinden dolayı 2. Beyazıt Han’ı eleştirmişlerdir. Ancak insanların idam sehpalarından kurtarmış olmasıyla; “Bir insanı kurtaran bütün insanlığı kurtarmış gibidir (Maide-32), ayetine mazhar olmuştur, inşallah.
Kısa zaman sonra Avrupa’da papazlarla bir araya gelen Hahamlar, “Siz İsa’nın yeryüzüne gelmesini istiyor musunuz?” sorusuyla her şey başlıyordu biliyor musunuz!.
Neden mi?
Papazları İsa/Mesih yeryüzüne gelmesi için gerçekleşmesi gereken olaylar olarak –Kudüs’ün İsrail kontrolüne verilmesi, Süleyman ma’betinin tekrar işgal edilmesi, Fırat ve Nil arasındaki toprakların Yahudilere vaat edilmiştir diyerek bunların gerçekleşmesi sonrasında İsa/Mesih yeryüzüne inecektir, derler. Papazlar sorar “peki biz ne olacağız?” El cevap: bütün bunlar gerçekleşince yeryüzünün yönetimini bize bırakan Yahudi kralı İsa/Mesih’le birlikte siz gökyüzünde localardan yeryüzünü yönetimimizi izleyeceksiniz derler.
İşte yeryüzünde böylelikle ifsad çalışmalarına hristiyanları taraflarına alan Yahudiler yaptıkları bu KLAN’la, illuminati birlikteliğiyle köleleştirmek istedikleri insanlığa çeşitli günler hediye ettiler.1 Mayıs gibi!
1 Eylül dünya barış günü de bunlardan birisi.
2. Yalta buluşmasıyla dünyaya gerçek manada barış getirebilecek olan Müslümanlardır, mazlum coğrafyalardır, Müslümanların ve mazlumların ayağa kalmasıyla bu gerçekleşecektir.
 
1000
icon
Hikmet alb 5 Eylül 2016 10:33

Yapılan hatayı düzeltmek için daha yumuşak ifade kullanılması daha etkili olur kanaatindeyim karşı görüşlü olmak da insanın hakkıdır illa benim gibi düşün yap demek bence insan eğitimi için zararlıdır "İNSAN HATANIN HATA OLDUĞUNU BİLSE YAPMAZ" KANAATİNİ TAŞIYORUM SABIR VE TAHAMMÜL GÖSTEREREK HATALARI DÜZELTMEK DAHA İYİ NETİCE VERİR HER İNSANIN İYİ TARAFI VARDIR SABIRLA ONU BULMALIYIZ TATLI DİL YILANI DELİĞİNDEN ÇIKARIR DERLER EĞER O KİŞİ MİLİTANLAŞMIŞ İSE YAPAPILACAK ŞEY ONDAN UZAKLAŞMAKTIR SEVGİLER VE SAYGILAR

0 0 Cevap Yaz
Ekrem Hayri Peker 5 Eylül 2016 09:51

Dünya barış günü olarak seçilen 1 Eylül günü Hitler Almanyası'nın teslim olduğu gündür. 1 Mayısa gelince Şikago'da para babalarına karşı greve giden işçilere polisin yaptığı katliama protesto için emekçi örgütlerinin kabul ettirdiği gündür. Bunu niye papazlara-hahamlara bağlıyorsunuz. Sol demek Allah'ın yeryüzündeki halifesi olan insanı sevmektir. Onlar iyi yaşasın demektir. Çevreyi sevmek demektir. Parayı sevmemek demektir. Kaleminizi Müslümanlığı kapitalist sisteme entegre edenlere doğrultun. Barışa ve emeğe değil. Esenkalın

0 0 Cevap Yaz
Hikmet alb 5 Eylül 2016 00:00

Hangi tarihi kaynakları araştırıp bu bilgileri bize sunduğunu belirtmiş olsaydınız ben de tekrar okuyup konuyu anlamaya çalışacaktım tarih bilgim bu konuyu anlamaya yetmedi selamlar

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat