ERBAKAN: Keramet bizim kaynaklarımızdadır

5 Eylül 2016 22:25
A
a
Bazı programlara katılmak amacıyla Osmanlı’nın Başşehri/Payıtaht’ı Bursa’da olan Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. M. Fatih Erbakan dolu dolu bir gün geçirdi. 
Saat 13:00’te Dürdane rampasında Erbakan Vakfı Bursa İl Başkanı Naim Öztürk’ün önderliğinde kalabalık bir ekiple karşılama yapıldı. Kılınan öğle namazının ardından Merinos Nikah Salonunda teşkilat mensubu Necati Aslan Bey’in kızının evlenme cemiyetine ardından Orhan Altınöz Bey’in babaları Necati Amcayı ve ardından Milli Görüş Camiasının çınarlarından olan ve kısa bir süre önce vefat eden Halil Uzunoğlu’nun evine taziye ziyaretine katılan Fatih Erbakan, ikindi namazını kılmak üzere Emirsultan Camii’ne hareket etti. Yapılan ziyaretin ardından asıl vurgu olan Erbakan Vakfı Yıldırım İlçe Temsilciliği’nin açılışını gerçekleştirmek için İncirli Caddesindeki Temsilcilik binasına geçildi. Açılışın yapılacağı Yıldırım’da 1000 kişilik lokma ile ikram düzenlenmiş. Mücahit Erbakan sloganlarıyla Temsilcilik binasına gelindi. Yapılan dua ve ardından açılış öncesi Fatih Erbakan bir konuşma yaparak gündemi değerlendirdi.

Erbakan: “Vakfımızın ismini verdiğimiz Erbakan Hocamız yaşadığımız günleri yıllar önce anlattı. 1990’lı yıllarda yaptığı konuşmalar rekor izlemelere ulaşıyor. O günlerde coğrafyamızdaki bu günkü durumu sanki bire birmişcesine insanlara aktarıyor. Kürt açılımı 2009 yılında kendisine sorulduğunda, “bunlar çoluk çocuk dedi hepsi çıktı, kendisine hastane yatağında Arap baharını sordular, Siyonizm kimlik değiştiriyor dedi, geldiğimiz günde PYD AB duvarına bayrağını asarak adeta Erbakan’ı haklı çıkarıyordu. 15 Temmuz’da Erbakan Hocamızı haklı çıkartıyordu.  Herkesin bir ayrıcalık olarak değerlendirdiği malum şahsın okul ve dershanelerine gitmekte bir birleriyle yarışıldığı bir dönemde “bu okullar ve dershaneler siyonizme asker yetiştirmektedir” derken ne derece cesaretli olduğunu bugün daha iyi anlamaktayız.
Merhum Erbakan Hocamızın hakkını ve haklılığını bugün herkes bir kez daha kabul etmektedir.

 İnsanlık düşmanını Erbakan Hocamızdan öğrenmiştir. Bu düşman siyonizmdir. Bir kişi düşmanını tanımazsa alacağı önlemleri de bilemez. Siyonizmi tanımayan insanın hali aynı ecza dolabındaki ilaçlara bakıp onları şeker sanan bir çocuğun hali gibidir. Çocuk ilaçlara baktıkça kimisini elmalı kimisini muzlu şeker zanneder. Bunun fark edilebilmesi için Milli Görüş Şuuru lazım. Yoksa yıllardır olduğu gibi insan fetö’yü şeker zannedebilir. Arap baharını da. Keşke halkımız 10 yıl sonra değil de zamanında Milli Görüş anlaşılabilseydi, Erbakan Hoca konuştuğunda farkına varabilseydiler. O zaman Erkan Hoca “bak sonra dövecek dizde bulamayacaksınız” diyordu. Şimdi dövünürken başka tiyatroları da fark edemiyorlar, tiyatroların son kullanma tarihleri geçmeden farkına varılmalı.

Peki Erbakan Hoca Arap baharında-kürt açılımında-fetöda halkı çıktımı, çıktı. Ya mevcut hükümet için söylediklerinde haklı çıktı mı evet çıktı.  Kafamızı yarmadan, dövecek dizimizi kaybetmeden meseleyi fark edelim. Erbakan Hoca’nın yolundan yürürsek tüh aldatıldık diye dövecek diz aramak zorunda olmayız. Hak yolda bir pusula olan Erbakan’ın yolunda yürürsek aldatılmayız. Erbakan Vakfı çatısında bulunmak büyük bir nimettir. Erbakan’ın yolundan Allah bizi ayırmasın. Allah O’nun yolunda hepimize hizmet edebilmeyi nasip etsin.

Şimdi işimiz daha da zor. Çünkü doğruya en yakın yanlış var. Recai Kutan büyüğümüz anlatmıştı, Gümüşhane’de AP’nin 1. sıra adayı arabasına mini bar kurmuş arada durup kafayı çekerlermiş. Tabi bunu seçmene duyurunca halk AP’ye oy vermiyor, ama günümüzde senin gibi namaz kılıyorlar, senden daha güzel tecvidle Kur’an okuyorlar, tesettürlüler yanlış doğruyla, hak batılla, beyaz karayla iç içe geçmiş durumda. Bu esnada ERBAKAN VAKFIN’da bulunmak çok önemlidir. Bize danışmanlarımızın iyi olduğunu söylüyorlar oysa keramet bizde değil kaynaklarımızdadır. (Kaynağı Hak yol olarak bildiriyor.)
Rabbim Hakkı Hak olarak bilmeyi ve hizmet edebilmeyi, batılı batıl olarak tanımayı ve mücadele edebilmeyi Erbakan Hocamızın projelerini hayata geçirebilmeyi hepimizle birlikte nasip eylesin,” dedi.

Açılış gerçekleştirildikten sonra Fatih Erbakan’a Bedir Savaşında peygamber efendimizin sancağı hediye edildi. Sancakta “La İlahe İllallah, Muhammeden Rasulullah ve Dinil İslam” yazmakta. Aynı zamanda Erbakan Vakfı Yıldırım Temsilciliğinin Yaz kursunda Ahlak ve Maneviyat eğitimi verilen evlatlarımızın Fatih Erbakan’la tanıştırılması çok duygusal oldu. O esnada hat yazısı ustasının oracıkta Fatih Erbakan’a ismini yazarak hediyesi oldu. Ardından bir hediye’de “YENİ BİR DÜNYA”yı  temsilen Yeni Dünya/Malta eriği saksısı oldu. Adeta Yıldırım Temsilciliği bu hediyesiyle; YENİ BİR DÜNYAYI BİZ ERBAKAN VAKFI OLARAK FATİH ERBAKAN’LA BİRLİKTE KURACAĞIZ , diyordu.
Akşam yemeği teşkilat mensupları ile Mudanya yolunda birlikte yendi ve böylelikle Fatih Erbakan Bursa’dan uğurlandı…
 
1000
icon
Hikmet alb 7 Eylül 2016 10:25

Güzel yazı yazmışsın tebrik ediyorum sevgiler

0 0 Cevap Yaz
Hikmet alb 6 Eylül 2016 01:30

Milli gömleği çıkarmış olanlardan tekrar katılmak isteyenler olabilir dikkatli olunmalıdır başarılar diliyorum

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat