Eyyy Bursalılar! Yine susup oturacak mısınız?

15 Kasım 2016 21:07
A
a
Bursalılar sabah ulaşım zammına uyandı.
Uyku sersemliği ile kaç kişi bu zammı fark etti acaba?
Bursa Büyükşehir Belediyesi şirketi Burulaş’ın sessiz sedasız uygulamaya koyduğu ulaşım zammı yüzdesi 15.
Bugüne dek 2 lira 25 kuruşa Bursaray’da seyahat eden vatandaşlar bundan böyle 2 lira 60 kuruşa gidecekler.
Alın size istikrar…
İşte marka kent Bursa…
En pahalı ulaşım hizmeti verilen illerin en başındaki il Bursa.
Eski ve arızalı vagonlarda balık istifi şeklinde seyahat etmeye mecbur bırakılan Bursalılar bunu mu hak ediyorsunuz?
İkide bir yolda kalan vagonlarda seyahat etmeye neden tepki vermiyorsunuz?
Borç batağındaki Büyükşehir Belediyesi’nin sizlerin oylarınızla o koltukta oturan Başkan Altepe’ye söyleyecek hiç sözünüz yok mu?
Her dayatılana razı mı olacaksınız?
Susmayın artık…
Hepimizin parasını alternatif yollar yerine stadyum inşaatına yatıran bir belediye başkanına hala susacak mısınız?
Trafik çilesi hepimizin ortak derdi.
Evden işe gitmek İstanbul trafiği gibi kâbusa dönüştü.
Yanlış yatırımlar, günü kurtarmak için yapılan hizmetmiş gibi gösterilen çalışmalar kenti kördüğüme çevirdi.
Neymiş marka kentmiş…
Pabucumun markası…
Büyükşehir Belediyesi altında ezildiği borçlardan bir nebze kurtulmak için dönem dönem S plaka satışı yapıyor.
Ne oluyor peki?
Kasaya para giriyor belki ama Bursa trafiğine bilmem kaç araç daha yoğunluk getiriyor.
Elle tutulacak bir başarıdan söz etmek mümkün mü?
***
Gazeteci eleştireldir ama artık sosyal medya ile her duyarlı ve sorumlu vatandaş eleştiri haklarını kullanıyor.
Susmuyor kendisine dayatılan saçmalıklara…
Tahsin Bulut da bu duyarlı ve sorumlu isimlerden biri.
Bakın S plaka satışı ve trafik çilesine dair neler diyor:
“Çok değil bundan 3-4 sene kadar önce Bursa Büyükşehir Belediyesi para kazanmak amacı ile S plaka (servis plakası) satmaya başladı.
İstanbul B.Ş.B. S plakaları iptal etme arayışındayken Bursa'nın böyle bir uygulamaya gitmesine ben hem sosyal medya üzerinden hem de değişik mahfillerde şiddetle itiraz etmiştim.
Hatta hatırı sayılır önceki dönem bir belediye başkanımızı da arayarak müdahil olmasını istemiştim.
Kent üzerine naçizane çabaları ve sahada da az buçuk emeği geçmiş birisi olarak, bu uygulamanın Bursa için bir trafik cinnetine ve de cinayetine neden olacağını yazdım durdum.
Bursa'da araç trafiğinin içinden çıkılamaz hale geleceğini anlattım.
Zaten bina yoğunluğu ve bu yöndeki rant yönetiminden vazgeçmeyen yerel yönetimin bir de S plaka satışı gibi akıl dışı bir uygulamaya gitmesinin felaket olacağını yazdım.
Ne var ki o gün bana itibar etmeyen, hatta eleştirilerime dudak büken yönetim şimdi de kalkmış, “Bursa trafiğini servis araçları tıkıyor” diyor.
Şimdi soruyorum; bu açıklamalar Bursa halkının aklı ile alay etmek değil de nedir?
Aklımızla alay edenler eğer ‘Estağfurullah’ diyorlarsa (ki diyeceklerini sanmıyorum), o zaman kendi akıllarından zorları var demek değil mi?”
***
Hani her mikrofonu gördüğünde Bursa için Marka kent diyen var ya TÜİK ona doğru yanıtı verdi.
Bursa'nın yaşam kalitesi bakımından Türkiye'de 48. sırada olduğunu açıkladı.
Daha ötesini konuşmaya, yazmaya gerek var mı değerli okuyucular?
1000
icon
President 17 Kasım 2016 12:36

Bursa Büyükşehir Belediyesinin Şehir içi karayolu trafik düzenlemesi çökmüştür. Bursa büyük şehir belediyesi zabıta sı varmı nerde ne iş yapar gören bilen varmı? Busa otobüs terminalinin otoparkına hac zamanı binlerce aracı ve insanı toplayıp içinden çıkılmaz hale getiren belediye yöneticileri kim? Kent meydanındaki minibüs terörü ne zaman bitecek? Demir yolu altı mahalleler kaderine terkedildi zabıta yok polis yok trafik felç neden? Bursa valisini belediye başkanlarını emniyet müdürünü göreve davet ediyorum . YÖNECİLERİMİZ UYUYORMU

0 2 Cevap Yaz
Yusuf Boran 16 Kasım 2016 17:18

Sadece kar amaçlı bir anlayışla şehrin yönetimine talip olan yöneticiler istemiyoruz Burulaş Türkiye sıralamasında büyüklük ve kar yapan şirketler arasında ilk 100 ler arasında gelir Ancak hizmet açısından baktığında terminalden veya heykelden Ertuğrul ve Özlüce veya Üniversite hastanesine saat 24.00 sen sonra ancak küçüksanayiye kadar gidebilirsin eğer paran yoksa orada sabahlayıp sabah 06:00 da gidebilirsin işte sosyal adalet bu ama 24saat makam aracına binen yöneticiler bunu anlayamaz Varlık sebebi olan vatandaşa bu ulaşımı layık görenler utansın Ayrıca trafik yoğunluğunun sebebi özel araç yoğunluymuş toplu ulaşım oldu da biz binmedik mi acep

0 2 Cevap Yaz
Mehmet kes 16 Kasım 2016 13:00

Aysin Hanim Katiliyorum Yazinizdaki Tum Detaylara

0 2 Cevap Yaz
aa 16 Kasım 2016 12:32

milli gelirimiz 2016 içinse 9.364 dolar olacak.11 ocak hürriyet gazetesi böyle duyurmuş 9.364x3,05=28,260 lira 11 ocak ta milli gelirimizin türkçe okunuşu 9,364x3,28=30,713 lira 16 kasım milli gelirimiz ulaştığı nokta hepimiz 2,400 lira fazladan kazandık ayşin hanım sizde diyorsunuz ulaşım zamlandı bu ulaşımda zam değil istikrarın devamıdır. allah korusun bide bizi unuturlarsa halimiz ne olur zamlarla bizi unutmadıklarını hatırlatıyorlar. isteyene helitaksi ,kiralık araç veren belediyemiz onlara zam yapmadı bu kıyağıda unutmayın. benim tepkim mümkünse piyade gitmekte başka birşey olamıyor

1 1 Cevap Yaz
EROL SONMEZ 16 Kasım 2016 11:14

TESEKKURLER ..

0 0 Cevap Yaz
Emrah Tepe 16 Kasım 2016 10:43

25 yas uzeri ogrencilere temmuz 2016 itibariyle indirimi yasaklayan belediye simdi de yuzde 10 dan fazla zam yaparak kotu yonetimde basat mucadelesine devam ediyor.

1 1 Cevap Yaz
DİLEK 16 Kasım 2016 09:07

DEVLET ŞU GÜNLER DE BDP'Lİ BELEDİYELERE OPERASYON YAPIYOR, KAYYUM ATIYOR, BİR KAYMAKAM VEYA VALİYİ BELEDİYE BAŞKANI OLARAK ATIYOR YA.. KEŞKE, OHAL İLAN EDİLMİŞ OLAN ŞU GÜNLERDE TÜM BELEDİYELERE, BURSA NİLÜFER VE AK PARTİLİ BELEDİYELER DAHİL KAYYUM ATANMIŞ OLSA.. TÜM BELEDİYELERE KAYYUM ATANMASININ ÜLKEMİZE MENFAATİ NEDİR BİLİYOR MUSUNUZ? ATANAN KAYYUMUN VALİ VEYA KAYMAKAM OLMASI YANİ DEVLETİNİ DÜŞÜNEN İNSANLAR OLACAĞI İÇİN, BELEDİYE BAŞKANLARI BU KADAR HOYRATÇA, MÜSRİFÇE, ''HİZMET EDİYORUZ, YATIRIM YAPIYORUZ'' ADI ALTINDA, YANDAŞLARINA, (RESMİYETTE, KAĞIT ÜZERİNDE GÖRÜNMEYEN) ORTAK OLDUĞU ŞİRKETLERİNE PARALARI AKTARAMAZLAR. BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIMA MECBUR ZAM YAPMAK ZORUNDA.. ÇÜNKÜ 2017 YILI BÜTÇESİ KALDI MI? HARCANDI MI? ÖNCE BUNU SORGULAYIN.. PARALAR YETMİYOR, BORÇLAR DİZ BOYU.BORÇLARI NEREDEN ÖDEYECEKLER? ZAM YAPACAK Kİ PARALAR GELECEK.

1 0 Cevap Yaz
Mehmet durmuş 16 Kasım 2016 03:21

Kimseyi taktıkları yok bildiklerini okuyorlar en iyisi secimle göndermek az kaldı mudanyada hamamları kültür merkezi yapıyor vatandaşın gusul edecegi yer yok sözde müslümanlar

0 1 Cevap Yaz
ramazanzeybey16@hotmail.com 15 Kasım 2016 23:29

Evet bugun yildirim Çinaronunden trene bindim..birde ne goreyim..1.10 tl.ucret,1.50 tl.olmuş.%40 yakin zam. hukumet %3.70 emekliye zam vermyi düşünürken... B.SEHIR BELEDİYE MIZ SÜRPRİZİ YAPMIŞLAR!!...

1 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat