Farklı bir açıdan Erbakan ve Asiltürk değerlendirmesi ve bir Erbakan aşığı Mikayil Yılmaz

2 Kasım 2016 22:20
A
a
Mikayil Yılmaz, arkadaşımız, ilk vuruşları güzel bir insan. Ankara’ya çok gittik birlikte. “Mesele ERBAKAN ise gerisi teferruattır” düşüncesinde. Gündemi okuması da farklı. Bazı istihbaratçı arkadaşlardan aldığımız bilgiye göre, Fetoş eğer darbede başarılı olsaydı, “ölüm listesindeydi Mikayil Yılmaz”.
Bazen doğaçlama bazen şiir bazen mani ile aşkını dillendirir. Geçen gün yine esmiş arkadaşımıza ve güzel bir doğaçlama yapmış, hiç bozmadan orijinal olarak size sunuyorum:
****************
“Ey hasedçi müfteritürk,
Bilirim çatlarsın hasedinden amma dile getiremezsin,
Bilirim kahrolursun,
Bilirim katran karası iç dünyanı,
YİK başkanı olsan da,
Lider benim diye tepinsen de,
Hayattayken olmadı öldüğünde de olmayacak,
Olmayacak milyonlarca uğurlayanın,
Olmayacak ardından gözyaşı döken milyonlar,
Olmayacak ne adın ne şanın,
Olmayacak yeryüzünde herhangi bir ülkesinde gıyabi cenaze namazını kılanlar,
Olmayacak senin için ağlayan bir Filistinli bir Afganlı bir Çeçenistanlı bir mazlum,
Olmayacak senin isminle anılan ne bir âlim ne bir ilim adamı,
Olmayacak ölüm yıldönümün,
Olmayacak senin adını yaşatan ne bir vakıf ne de bir dernek,
Olmayacak sana ait ne bir patent veya eser,
İsmin verilmeyecek hiçbir esere okula veya fabrikaya,
Hiçbir hayırlı hizmet senin isminle anılmayacak,
Olmayacaksın hiçbir gönülde,
Olmayacaksın hiçbir dilde,
Yazılmayacak senin için tek bir şiir,
Söylenmeyecek senin için bir türkü,
Olmayacak âşıkların,
Olmayacak sadıkların,
Mezar taşından başka hiçbir tabelada ismin yazılmayacak,
İsmin anıldığında nemle dolan gözler olmayacak,
Seni anmak için toplantılar konferanslar TV programları olmayacak,
Seni anlatan 1 dakikalık belgeselin dahi olmayacak,
Mezarının ziyaretçileri olmayacak,
Hatim okuyanların olmayacak,
Amma o hasedinden çatlamana sebep olan,
--O, aziz Erbakan--
Gönlümüzde,
Dilimizde,
Hatıralarımızda,
Duamızda,
Tabelamızda,
Ülkemizde,
Yeryüzünde,
Hep var olacak,
Son sözüm şudur Allah bizleri ahirette Erbakan’ın sadıkları,
Seni  de hasedçisi ve müfterisi olarak haşretsin.”
Amin.
********************
Aşkına ihanet etmemiş bir isim Mikayil. Ondaki farklılık kişilerin, oturmasından kalkmasından, nefes almasından gramını belirlemesi ve babasının oğlu olsa tavrını geciktirmemesi.
Gelelim ölüm listesi olayına: Fetoş’un istihbaratçıları “Anti Akp ve Anti Fethullahçı” olduğu, ikili diyaloğunun etkileyici olduğu, “Erbakan sevgisinin yüksek olduğu” gibi konulardan bahsediliyormuş. Evet sosyal yaşantısında aşk, “ERBAKAN AŞKI” dolu birisi.
Sanki Harun Reşid’in Behlül Dana’sı gibi. Yavuz Sultan Selim’in Hasan Can’ı gibi, arkadaşımızın Milli Görüş ve Erbakan sevgisi örnek alınmalı.
Bir anımla bitireyim:
Malum 2002 seçim sonuçları Saadet Partisi için pek iç açıcı değildi. Merhum Necmettin Erbakan Hocam bütün illerde istişareler yapıyordu. Bu meyanda Bursa’mıza da geldiler. Tabii biz gelenlerle ilgileniyorken Erbakan Hocamızın koruması bana seslendi. “Başkanım, ya sizden bir ricam var, biz bir haftadır 2-3 saat uykuyla dolaşıyoruz, mümkünse bir-iki kişi ayarlasanız da Hocamın kapısında bekleyecek, biz de biraz dinlensek!” dedi. –Peki dedim. O ara Mikayil’le göz göze geldik, seslendim geldi, durumdan bahsettim “yanına birisini bul bu akşam Hocamın yanında kalabilir misin” (dediğimde gözleri parladı hiç unutamıyorum). O gece geç saatlerde toplantı bitti, Erbakan Hocamıza odasına kadar eşlik ettik, ertesi gün erkenden oteldeydik. (Oteldeki geceyi aslında yazmaya kalksak kesin bir kitap olur.) Abdülkadir Gürel kardeşimizin nişan yüzükleri takılacaktı. Mikayil’le selamlaştık boynuma sarıldı, halinden oldukça memnun olmuştu. Abdullah Akceylan arkadaşımızla sabahlamışlar ve Erbakan Hocam ile olan muhabbetlerine bir yenisinin katılmış olmasından mutluluk duyuyor bir halleri vardı. Hepimiz ERBAKAN HOCA’mızı seviyoruz, ama bazı arkadaşlarımız bir başka seviyorlar, tıpkı Mikayil Yılmaz gibi.
...ve Erbakan sevgisi devam ediyor.
 
1000
icon
Hikmet alb 3 Kasım 2016 10:14

ERBAKAN HOCA BENİM NAZARIMDA HUKUKCU BİR BABANIN ÇOCUĞU OLARAK KANUNDAN KORKMASI VEYA ONA SAYGI GÖSTERMESİ İLE DEĞER KAZANMAKTADIR MİLLİ NİZAM PARTİSİNİN KURULUŞUNDA HERKESE MİLLİ GÖMLEK GİYDİRMİŞTİR BU GÖMLEK KİRLETİLMESİYLE BAZI TARAFTARLARINCA DEĞİŞTİRİLMİŞTİR DOĞRU MU DEĞİLMİ KONUSU İNCELENMELİDİR TURGUT ÖZAL DÖNEMİNDEKİ ANLAYIŞLAR DÖRT SİYASİ ANLAYIŞI İÇİNDE BARINDIRMIŞ BAŞARISINI VEYA YANLIŞ TARAFLARINI İRDELEMEYİ UZMANLAR YAPMALI MİLLİ GÖMLEĞİ ÇIKARIP DA BU ANLAYIŞI PAYLAŞANLAR ŞU ANDA BU MEMLEKETİ İDARE ETMEKTEDİRLER BUNUN TAKDİRİNİ DE HALKA SORMAK LAZIM ŞAHISLAR BENCE ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL BU ANLAYIŞIN ÇOK İYİ ANLAŞILMADIĞI KANAATİNDEYİM PARTİ ÇOK FARKLI İSTİKAMETLERE SÜRÜKLENDİ DÜZELTMEK İÇİN ÇOK DİKKATLİ OLUNMALIDIR YOKSA HOCANIN KEMİKLERİ SIZLAR MİLLİ GÖMLEK ANLAYIŞI BENCE ATATÜRK İLE AYNI ANLAYIŞ İÇİN DE OLMAKTI

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat