Loading...

Fatih Erbakan’ın yıldızı parlıyor

5 Eylül 2016 22:28
A
a
‘’Herkesin bunların okulunda okumak istediği, bunlara yanaştığı, bunların dershanesine gittiği hoca efendi diye Gülen’i övdüğü, bunlara kurban kesip verdiği, para yardımı yaptığı dönemde Prof. Dr. Necmettin Erbakan cemaatin okuluna, dershanesine gidenler sohbetlerine katılanlar Siyonizme asker olur diyordu.’’
Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan cümlenin arkasını getiriyor:
‘’Siyonizmin, CIA’nın maşasıydı FETÖ. Erbakan hocamızın çizgisinden yürünürse kimse aldatıldım, kandırıldım diyemez. Milli görüş şuuru olmazsa FETÖ’yü meyveli şeker zannedersin. Biz Erbakan Vakfında milli görüş şuurlu nesiller yetiştireceğiz. 21. Yüzyılın Erbakanlarını yetiştireceğiz.’’
******************
Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan geçtiğimiz cumartesi günü Bursa’daydı. Erbakan, Emir Sultan camiinde kıldığı ikindi namazının ardından Erbakan Vakfı’nın Yıldırım İlçe Temsilciliğinin açılışını yaptı. Dr. Fatih Erbakan’a açılışta vakfın Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu eşlik ediyordu.
Temsilcilik merkezi bir yerde, iki katlı, geniş bir mekân. Vakfın Yıldırım İlçe Temsilcisi Murat Kolancı ve arkadaşları yer seçiminde başarılı olmuşlar. Fatih Erbakan’da temsilcilikteki sohbette memnuniyetini ifade ediyordu zaten.
Erbakan Vakfı’nın Bursa’da 17 ilçe temsilcisi, 5 yerde temsilcilik binası bulunuyor: İl temsilciliği, Yıldırım, Yenişehir, İnegöl, Kestel.
Naim Öztürk’ün İl Başkanı olduğu vakfın Bursa’da on bine yakın üyesi var.
**************************
Coşkulu bir kalabalığın bulunduğu açılışta Fatih Erbakan, Milli Görüş’ün kurucusu ve manevi önderi Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın, açılım süreci,  Arap baharı, ABD ve AB’nin güvenilmezliği ve FETÖ konusunda geçmişte yaptığı saptamaların doğrulanışına somut örneklerle ayrıntılı olarak  değiniyor ve katılımcılara Milli Görüş’ün İslami kesimdeki önder rolünü etkili bir dille anlatıyordu.
Erbakan, FETÖ’nün darbe girişiminde ABD’nin rolüne vurgu yapıyor ve İncirlik Üssü’nün darbenin merkezi olabileceğini söylüyordu. Fatih Erbakan, Fethullah Gülen’in iadesi konusunda ABD’nin samimi olmadığının altını çizdi haklı olarak ve Necmettin Erbakan’ın ‘’ABD’den ve AB’den dost olmaz, biz İslam Birliğini kuralım’’ sözünü anımsattı.
Fatih Erbakan’ın doğru bir çözümlemeyle, ‘’stratejik ortağımız değil’’ diye nitelediği ABD emperyalizmine dönük saptamalarını dikkate almak gerekli.
Fatih Erbakan Arap Baharı sürecini şöyle açıklıyordu:
‘’Arap baharı aslında bir kıştır. Büyük Orta Doğu Projesi Orta Doğuda Büyük İsrail’i kurma projesidir. Mısır, Libya, Suriye, Irak bunun için parçalandı. Türkiye bunun için parçalanmaya çalışılıyor. Arap Baharı Siyonizm’in kadro değiştirme harekâtıdır.’’’

Milli Görüş ve Fatih Erbakan izlenimlerim

Temsilcilik açılışının ardından Mudanya yolunda bir restoranda akşam yemeği yendi.
Yemekte vakfın Bursa’daki temsilcileri ve iş adamları bulunuyordu. Yemekte Yeni Marmara Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Efe, Vakfın Genel Merkez Genel Sekreteri Mehmet Altınöz ve Genel Merkez İstişare Kurulu Üyeleri Orhan Altınöz ve Fethi Aydıngöz’de hazır bulundular.
Fatih Erbakan yemekte katılımcılara Milli Görüşe yaptıkları katkı için teşekkür ederken Türkiye, Orta Doğu, ABD emperyalizmi ve Milli Görüş konularında değerlendirmelerini iletti. Soru bölümünde Fatih Erbakan’a, vakfın bir siyasi partiye dönüşüp dönüşmeyeceğini sordum. Erbakan, Saadet Partisinde siyaseti arzuladıklarını bu yönde bir olumsuzluk yaşanırsa gelecekte tabana da danışılarak bir yol çizileceğini belirtiyordu.
*****************
Milli Görüş ve Fatih Erbakan’a ilişkin olarak edindiğim izlenimleri şöyle maddelendireyim:
1.) Erbakan Vakfı bir vakfın ötesinde güce sahip ve hem Bursa’da hem de Türkiye’de giderek büyüyor.
2.) Milli Görüş etkili bir ideolojik birikime, köklü bir geçmişe dayanıyor. Necmettin Erbakan isminin İslami kesimde büyük ağırlığı var. Milli Görüş, ABD’nin İslamcılara biçtiği, ABD’nin çıkarlarıyla uyumlu bir İslamiyet çizgisine biat etmediği için parçalandı, önüne engeller çıkarıldı ama yaşanalar gösterdi ki Milli Görüş’ün gelecekte tekrar İslami tabanda çekim merkezi olma olasılığı yüksek.
3.) Fatih Erbakan, AKP’nin teklifini kabul etse idi şu an başbakan yardımcısı olurdu ama o Milli Görüş’ü örgütlemeyi, büyütmeyi yeğlemiş görünüyor; bu da kişisel ikbalden çok, ideolojik duruşa, tutarlılığa yakın durduğunu gösteriyor. Bu tutumu, gelecekte ona şans getirecektir.
4.) Fatih Erbakan genç ama konusunu iyi bilen bir isim; yıllar içinde önemli deneyim kazandı, yakın gelecekte yıldızı daha da parlayacaktır. Saadet Partisinde önünü kesmeye çalışanlar daha sonra Saadet Partisini sandıkta saadete eriştiremediler. İslami kesimde bir arayış oluşacaksa Fatih Erbakan’ın lider olarak öne çıkacağını düşünüyorum ama kadrosunu daha da güçlendirmesi gerekiyor. Fatih Erbakan’ın bilgili, liyakatli, konularında uzman, deneyimli bir kadroyla çevresini geliştirmesi ona politik hayatında katkı yapacaktır. Fatih Erbakan sakin soğukkanlı bir kişilik sergiliyor; ona ‘’Sakin Güç’’ demek mümkün.
5.) Milli Görüş tabanının Fatih Erbakan’a gönül bağı sadece babası Necmettin Erbakan’dan kaynaklanmıyor. Fatih Erbakan kendi kişiliği, bilgisi, olgunluğu, hitabeti, sakin ve güler yüzlülüğüyle de tabana liderlik umudu veriyor, bu konuyu daha önce yazmıştım yine gözlemledim.
**************
ABD emperyalizmine yaslanmadan politikada yol almak rüzgârı önden almak gibi. 
Milli Görüşçüler zor olanı yapıyorlar. Genç bir önderleri var, yolları uzun ama siyaset zaten bir maraton değil midir ve insanın hak bildiği yolda yalpalamadan dik durarak yürümesi her türlü takdire değerdir.
 
1000
icon
yusuf şahin 6 Eylül 2016 22:17

aranan kan,beklenen heyecan. FATİH ERBAKAN

0 0 Cevap Yaz
Hikmet alb 6 Eylül 2016 10:21

Hoca kimseden etkilenmedi ama içlerindeki kişilerden etkilenip ayrılanlar oldu onların aldıkları görevleri bitince sonlarını da gördük MİLLİ GÖRÜŞ ÇAĞDAŞ KAFA İLE EŞLEŞTİĞİNDE ANADOLUNUN GERÇEK YÜZÜ ORTAYA ÇIKACAKTIR MİLLİ KUVAYE RUHU DENEN ŞEY BUDUR

0 0 Cevap Yaz
bitlisli 6 Eylül 2016 09:28

o bizim hasretle beklediğimiz liderimizdir. sonuna kadar yanındayız

0 2 Cevap Yaz
Igmgmurat kurt 6 Eylül 2016 07:46

Gelıyor mıllı görüsün lıyder ve saadet partısıne müjdeler olsun az sabretın

1 2 Cevap Yaz
Hikmet alb 6 Eylül 2016 01:26

YILLAR ÖNCE 1971 TARİHİNDE TEĞMEN RÜTBESİNDE İKEN SUBAY ARKADAŞLARIMIN BİR KISMI SOLCU ETİKETİ İLE ORDUDAN UZAKLAŞTIRILDI O ZAMANLAR DA MİT MÜSTEŞARI BİR KORGENARAL İDİ BU ARAŞTIRMALAR ONUN TARAFINDAN YAPILIYORDU SİYASET SAHNESİNDE DE DEMİRELİN PARTİSİNE KABUL EDİLMEYEN SAVCI ÇOCUĞU VE KANUNDAN KORKAN VE SAYGILI OLAN ERBAKAN HOCA VARDI MİLLİ GÖRÜŞÜ BENİMSEYEN BİR PARTİ KURDU EKİBİ OLUŞTURANLARIN HEPSİ MEMLEKETİNİ SEVEN SAMİMİ DÜŞÜNCEDE İNSANLARDI İYİ BİR SİYASİ GELECEK VADEDİYORLARDI BU PARTİ ANADOLUNUN SİYASİ YAPISINA UYGUN BİR ANLAYIŞ TAŞIYORDU BU PARTİ İÇİNE SIZAN BİR GRUP BU GÜZEL ANLAYIŞI BOZDU MİLLİ GÖMLEKLER ÇIKARILDI VE BU GÜZEL DÜŞÜNCELER BOZULDU YENİŞEHİR DE ÇOK SAMİMİ OLAN GRUBUN DIŞLANDIĞINA ŞAHİT OLDUM BU ANLAYIŞI DEVAM ETTİREN ORHAN EFE GİBİ ÇOK AZ BİR AZINLIK KALDI BEN BİLE SİYASETİ BU KİŞİLERDEN ÖĞRENDİĞİMİ DAHA ÖNCE BELİRTMİŞ İDİM KEŞKE ERBAKAN HOCANIN ANLAYIŞINDA VE SAMİMİYETİNDE OĞLUNDAN BAŞKASI ÇIKSA İDİ HOCANIN OĞLUNA BABASI GİBİ OLMASI DİLEĞİYLE BAŞARILAR

0 5 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat