Fatih Erbakan siyasete girecek mi?

20 Kasım 2016 21:14
A
a
Erbakan ismi ile siyaset ülkemizde özdeşleşmiş durumda.
Dr. Fatih Erbakan okul yıllarından itibaren siyasi çalışmalarla birlikte olmuş bir isim. Öğrencilik yıllarında Milli Görüş’ün gönüllü kuruluşlarında okul sorumluluğu, üniversite temsilciliği yaparken oturmuş olduğu Nasuh Akar mahallesi haftalık temsilci toplantısı ve sandık müşahidi toplantısı Merhum Erbakan Hocanın evinde gerçekleştirildiği için aynı zamanda aktif siyasetin de içerisinde bulunuyordu. 2004 Yılında Saadet Partisi Gençlik Kolları kurulduğunda Fatih Erbakan gençlik kolları genel idare kurulu üyesi olarak davet edilmişti.
Sonra Numan Kurtulmuş Bey’in birilerinin maşası olarak Saadet Partisini ele geçirme çalışmaları başarısızlıkla neticelendi ve ardından Necmettin Erbakan Hoca “cihattan geri durarak kendisini tehlikeye atmamak adına” tekrar Milli Görüş hareketinin siyasi ayağının başına geçmiş, kendisinin yaşı ilerlemiş olmakla beraber eleştirildiği esnada Genel idare Kurulu üyeleri oldukça genç isimlerden oluşuyordu. Genç isimlerden birisi de Fatih Erbakan’dı. Böylelikle Fatih Erbakan hayatı boyunca perde arkasında ama siyasetin tam ortasında bulunmuş ve bu tarihten itibaren Milli Görüş Lideri Mücahit Erbakan isminin genel başkanlığında GİK üyesi olarak siyasetteydi. Erbakan Hoca gittiği yurt dışı ziyaretlerine Fatih Erbakan’ı da dâhil ediyordu.
Erbakan Hoca Partinin Genel Başkanı görevini sürdürürken ahiret hayatı başlamış, ardından akıl almaz bir ambargo ile Fatih Erbakan nezdinde Erbakan ismi ötekileştirilmeye başlıyordu. Milli Görüş Teşkilatları çağırdığında yok oraya gidemezsin buraya gideceksin, Tekirdağ çağırdıysa Siirt’e, Trabzon çağırdıysa Antalya’ya yönlendirme ile yıldırma çalışmaları yapılmaya başlamıştı. Atılan iftiralar da daniskasıydı.
GİK üyeliği devam ederken Erbakan Hoca’nın sağlığında Milli Görüş fikriyatını gelecek nesillere özüyle aktarılmasını vasiyet ettiğinden Saadet Partisi Genel Merkezinin bu konuda bir girişimi ve düşüncesi olmadığı için Fatih Erbakan bir vakıf kurarak vasiyeti gerçekleştirmiş oluyordu. Bir GİK toplantısında Şevket Kazan, kendisinin ve Asiltürk’ün olmadığı bir oluşumun nasıl olabileceğini dillendirmesiyle kürsüye gelen Erbakan; “Şevket Amca bir gün de yanımıza gelip Fatih evladım nasılsın trilyon davasından dolayı ödemeleri yapabiliyor musunuz diye sordunuz mu? Bırakın da bu oluşumda da siz olmayı verin!” cevabını verir. Erbakan Hocanın vasiyet ettiği bu oluşumun ismini belirlemeye gelindiğinde en uygun olanın Erbakan isminin geçmesi kararlaştırılır.
Ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı böylelikle kurulmuş olur. Milli Görüş fikriyatına uygun dünya çapında teşkilatlanma ile Erbakan Vakfı çığ gibi genişliyordu. Bursa’da görev Naim Öztürk Bey’e verilmişti. Biz de oluşumda yer alıyorduk. Gazeteci Ahmet Emin Yılmaz Bey’i ziyaretimizde teşkilatlanmanın sanki bir siyasi oluşum gibi hareket ettiğini bize söyledi. Tabi Erbakan ismi varsa siyaset dışı düşünülemiyordu!
Erbakan Vakfı gönüldaşlarından bir kısmı da Saadet Kadrolarından ihraç edilmeleri neticesinde siyasi bir oluşum içerisine girilmesi isteğindeler.
Erbakan Vakfı il, ilçe, mahalle temsilcilikleri ve aynı teşkilatlanmanın hanımlarda gençlik kollarında olması siyasi oluşumdan farklı olmadığı ancak Erbakan Vakfının aslında Vakıf çatısı altında fikir kuruluşu olarak her siyasi oluşuma aynı mesafede bulunuyor olması daha geniş kitlelere hizmet etme imkânına sahip olmasına imkan sunuyor.
Gelelim başlıktaki sorumuza:
Elbette Necmettin Erbakan Hoca siyasi çalışmalarıyla sadece Türkiye’ye değil bütün dünyaya faydası olmuş önemli bir şahsiyettir. Bir sorunun cevabı olarak Erbakan Hoca “kendimiz için düşündüğümüz evladımız için de düşünüyorum” cevabıyla bir gün Fatih Erbakan isminin Milli Görüş çizgisinde bir siyasi oluşumun içerisinde olacağı aşikârdır.
Peki, ne zaman?
Bize göre Erbakan Vakfı, 1 Milyon üyeyi Fatih Erbakan’ın masasına koyulduğunun hemen ertesi gün tabela asılacaktır.
 
1000
icon
Hikmet alb 20 Kasım 2016 22:20

PARTİSİ DAHA İYİ TANIR KARARI ONLAR VERSİN BEN ERBAKAN HOCANIN ŞAHSINI VE DEVLET ADAMLILIĞINI TAKDİR EDER İDİM OĞLU DA ONUN GİBİ İSE BAŞARILI OLUR DERİM

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat