Loading...

Futbol sonuç oyunudur…

12 Şubat 2018 22:00
A
a
Futbolun sonuç oyunu olduğunu Paul Le Guen biliyor herhalde. Yani topla çok oynamak, rakip kaleye çok akın yapmak, takımın başarısını yükseltmiyor. Dikkat edin, bu takım şampiyonluk yaşamış bir takım. Bu herkes tarafından unutulmuş galiba…
Futbolcu grubu olarak sizler bu futbolunuzla mücadele ederseniz. 1. Ligi boylarsınız. Kusura bakmayın, futbol adına bir şey yok, Beşiktaş maçında var olan mücadele ve pas trafiğinden eser kalmamış.
Hayırdır?
Futbolcular kendine takım mı arıyor. Karşınızda 12 maçtır galibiyet yüzü görmemiş Akhisarspor karşısında düştüğünüz duruma bakın!
Topları sürekli ezen bir Jires Kembo, ne yaptığını bilemeyen Barış Yardımcı, ikinci yarı umut beklenen Delarge ve ne yaptığını bilemeyen oyuncular varsa bu takımın galip gelmesi düşünülemez.
Onun için futbol bir sonuç oyunudur.
Rakibe göre 1 gol fazla atarsan 3 puanın sahibi olursun. Yoksa hep önündeki maçlara bakar yok olur gidersin. Olan futbolculara olmaz, onlar profesyoneldirler, parayı alırlar, işine bakarlar.
Ya Bursaspor düşerse, korkarım profesyonelliği de kalmaz yıllar içinde…
Sahada görev alanlar artık rakip arkasına saklanmayı bıraksınlar da en azından rakipleri gibi top oynasınlar. Gelene puan, gidene puan ikramı yapılmasın artık!
Eldeki malzeme bu olduğuna göre acil eylem planları yapılsın, ceza verilmesi gerekenlere gerekli cezalar ve uyarılar yapılsın artık. Yoksa bu gidişle işimiz çok zor.
Bugün en kötü takım rakibinden 1 puan alıyorsa, siz de öyle yapmak zorundasınız…
Sayın Paul Le Guen, demeç vermeyi bırak da bu savunma hataları, pas alma, pas verme, hızlı ve sonuca dayalı futbol oynatın ki, hem kendi kariyerinizi hem de Bursaspor’u düzlüğe çıkarın. Yeter… 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat