Loading...

Gel de kızma

12 Ocak 2019 15:44
A
a
Değerli dostlar.
Konu : ULUDAĞ ELEKTRİK
Yazıya dökerek sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü konu hepimizi ilgilendiriyor. Bakın neler oldu.
Elektrik faturamı geciktirdim diye ULUDAĞ ELEKTRİK gelmiş elektiriği fırsat bilerek kesmiş. Fırsat diyorum  çünkü, 8 – 10 kalem tüketim bedeli  haricinde ki  ne olduğunu kimsenin çözemediği sorma öde kalemlerine bir kalemde KAPAMA – AÇMA bedeli koyacaklar ya, ondan dedim fırsat bu fırsat. Bir de marifetmiş gibi elektriğinizi kestik yazısı bırakmışlar. İyi de insan önce bir İHTARNAME gönderir nezaketen; Hani, sayın müşterim bak faturanı ödememişsin hatırlatayım diyorum, yazısı.
Ama, amaç belli. Ucuz kalem oyunlarıyla, keyfi kararlarıyla vatandaştan 33.80 tl. daha yolayım mantığı. Bilmiyorum ama çoğunuzun bu paylaşımıma katılacağınızı umuyorum.
‘’2013 yılı verileriyle durumun vehameti  görülebilir.  Kimin elektriğinin faturasını kim öder bilmem ama bu kaçak elektrik faturalarını bazı namuslu insanların ödediği kesin, bu namuslu insanların doğuda veya batıda olması önemli değil, Kürt veya Türk olması da önemli değil, önemli olan hırsızlığın akıl almaz boyutta olması’’ diye yazmış basın.
Yine basının tesbit ettiği raporlara göre; ‘’Ahlaklı vatandaşlar, elektriği kaçak kullananların yerine tam 7 milyar lira ekstra ödeme yapmak zorunda kaldı. Kaçak elektrik tüketimi yıllık 20 milyar kilovat saati buluyor. Başbakan'ın hizmete soktuğu Deriner Barajı'nın yıllık elektrik üretimi 2 milyar kilovat saat olacak. Yani hırsızlar için 9 Deriner Barajı daha gerekiyor’’ diyor haberde.
HANE BAŞINA 437 LİRA
TEDAŞ'ın faaliyet raporu, Türkiye'nin kaçak elektrik sorununun hangi boyutlara ulaştığını gözler önüne serdi. TEDAŞ verilerine göre 230 milyar kilovat saat olan toplam elektrik tüketiminin 21 milyar kilovat saati kayıp-kaçak elektriğe gitti. Bu kaybın fatura ödeyen ahlaklı elektrik abonelerine toplam maliyeti ise 7 milyar liraya ulaştı. Türkiye'de ortalama 16 milyon hane olduğu düşünülürse hane başına ekstra ödeme 437 lirayı buluyor.
Diyeceğim o ki, ben ve benim gibi düşünen borcuna sadık mükellefleri İHTARNAME’ye gerek duymadan elektriği kesip ELEKTİRİĞİ KESME BİLDİRİMİ bırakan işgüzar sistemin keyfiyetini  eleştiriyorum. Ucuz fırsat düşkünlüğü yapıldığına inanıyorum. Kızgınlığımı TEBESSÜMLE geçiştiriyorum.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat