Gıt gıt gıdak

4 Ekim 2016 21:45
A
a
Bir hanım size “sahanda yumurta yapıyorum gel” dese, hemen kalkıp gider misiniz?
 
Gidip gitmemek bu hanımın kim olduğuyla çok alakalı bir şey elbette.
 
Sevgiliniz, eşiniz, anneniz, kardeşiniz ya da ne bileyim iyi tanıdığınız bir arkadaşınız çağırırsa, sahanda yumurtayı da seviyorsanız eğer, elbette koşar gidersiniz.
 
Peki siz Bursa, Yalova, Çanakkale, Bilecik ve Balıkesir gibi illerdeki milli parklardan sorumlu 2’nci bölge müdürü olsanız…
 
“Sahanda yımırta yapıyorum gel” diyen cins-i latif de sizin kurumunuza personel sağlayan taşeron firmada çalışan bir işçi hanım olsa yine gider misiniz?
 
Orman Bakanlığı’na bağlı, merkezi Bursa’da bulunan Milli Parklar 2’nci Bölge Müdürü Yahya Güngör o hanım ne zaman kendisini “gıtgıtgıdak, yımırtam sıcak, inanmazsan gel de bak” diye çağırsa buradan makam aracına atlayıp Uludağ’a, artık o anda neredeyse, Çobankaya ya da Sarıalan’a koşturup, yumurtaya ekmek bandırmaya gidiyormuş!
 
Her hıyarım var diyene elinde tuzlukla koşmak kişisel bir tercihtir.
 
Dileyen mercimeği fırına verir, dileyen sahanda az pişmiş yumurtaya ekmek bandırır.
 
Ancak er kişi siyasette ya da devlette önemli bir görev üstlenmişse nah bandırır!
 
Adamı alırlar, işte böyle çoluk çocuğun önünde el aleme teşhis ve teşhir ederler.
 
Gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi böyle olduğun yerde donar kalırsın günün birinde.
 
Diyeceksiniz ki tüm bunları nereden biliyorsun?
 
Canını yaktığı kişiler tarafından gizlice çekilen fotoğraflardan, videolardan, nereden olacak?!
 
Bir de milleti saf, salak, kendilerini de dokunulmaz, her şeye hak sahibi sanıyor böylesi tipler!
 
Günümüzde artık herkesin elinde görüntü alabilen cep telefonları var.
 
Gözü kara müdür sadece Filiz hanımın pişirdiği yumurtalara da düşkün değil, sekreter Fatma’ya da meftun aynı zamanda, çift sarılı seviyor belli ki, aynı zamanda organik olsun istiyor, naturel!
 
Koskoca bir milli parklar bölge müdürü gece saat 22.30 sularında Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki bir spor salonunda sekreteriyle birlikte ne yapar?
 
-Yerde ne var?
 
“Yer boncuk.”
 
-Gökte ne var?
 
“Gök boncuk.”
 
-Kaldır beni hoppacık!
 
Hadi tesadüfen karşılaştılar diyelim, oradan üzerlerindeki eşofmanlarıyla birlikte çıkarak, Geçit’teki Özdilek’te birlikte niye kahve içip saatlerce sohbet ederler?
 
Milli parklardaki geyikler midir konuları, yoksa ormanlara salınan dansçı ayılara salsa öğretmekle ilgili bir program üzerine mi çalışmaktadırlar birlikte?
 
Kendisinin kullandığı makam aracıyla Hürriyet Mahallesi’nde, Ziraat Mektebi’nin orada oturan sekreter Fatma’yı sabahları evinden sürekli neden alır bu müdür?
 
Yoksa Fatma’ya 9-8’lik göbek atma dersleri mi vermektedir mesai haricinde?!.
 
Bugün Bursa’daki hangi müdür erkenden evine gidip hangi sekreteri evinden alır?
 
Hangi müdür çok kıskandığı sekreterini görmesinler diye personelin üst kata çıkmasını yasaklar?
 
Manisalı bu Yahya Güngör.
 
Mesir macununu fazla kaçırmış belli!
 
Eski Bakan Bülent Arınç’ın torpiliyle tam 5 yıldan beri orada müdürlük yapıyor.
 
Kendisinin kullandığı makam aracıyla sık sık gece 03.00’lerde filan Uludağ’a çıkmasıyla ünlü.
 
Konaklama için ya Ağaoğlu Otel’i, ya da Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı tesisi tercih ediyor.
 
Çünkü, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bursa İl Müdürü panpası bunun.
 
Ücret yok, kayıt yok, dert yok, tasa yok, paso yumurta, paso yumurta!
 
Pek çokları gibi etrafa dindar görünmesine karşın namazla niyazla da hiçbir ilgisi yokbu Yahya Güngör’ün.
 
Dindar değil, aşikâr müdür bu.
 
En büyük felsefesi“güzele bakmak sevap, yumurtaya bandırmak mubah” şeklindedir.
 
Yonca Evcimik’in “bandıra bandıra ye beni, doyamazsın tadıma” isimli şarkısını pek seviyor, her yerde de söylüyor.
 
Namazı Müsteşar ya da Genel Müdür Uludağ’a geldikleri zaman kılıyor.
 
Onlar ne zaman gelseler sanki sık sık abdest alıyormuş gibi pantolonun paçalarını her nedense sürekli kıvrık unutuyor!
 
Taşeron firmada çalışan işçi bir kadınla ne işi olabilir koskoca bölge müdürlüğü koltuğunu işgal eden birinin?
 
Belki de ince işçiliği iyidir kim bilir?
 
İstanbul haricinde, Marmara Bölgesi’nde bulunan tüm milli parklardan sorumlu olan Yahya Güngör oraları 4 yıldır görevde olan yardımcısı Hakan Mumcuoğlu, 20 yıllık Müdür Yardımcısı Filiz Şensel Tombalak, tam 30 yıldır kazık kakmış vaziyette yerini koruyan Şube Müdürü Adnan Gencer’le birlikte yönetiyor.
 
Devlet bunlara üstelik de en yenilerinden makam araçları, otomobiller veriyor ancak ne yapıyorlar biliyor musunuz?
 
Beğenmiyorlar o araçları!
 
Onların yerine “Fırtına” isimli ne idüğü belirsiz, kimse tarafından tanınıp bilinmeyen bir firmadan astronomik bedellerle her yıl düzinelerce otomobil kiralıyorlar!
 
Orman ve Su İşleri bakanı Veysel Eroğlu, Müsteşar Yardımcısı İbrahim Çiftçi ve Genel Müdür Nurettin Taş, size sesleniyorum huu?!.
 
Bu firma artık her nasılsa, ne hikmetse, bunlara kiraladığı araçları her sene sıfırlıyor!
 
Şirket kimler tarafından kurulmuş, ne zaman kurulmuş, kiralamalar rekabete açık mı tüm bu konular tam anlamıyla muamma?
 
Bursa’da ticari taksiler kışın sık sık Uludağ’a yolcu taşıdıkları için milli parka sadece 20 geçiş ücretini peşin ödeyerek sezonluk bir paso alıyorlar.
 
Geçen yıl bir vatandaş Ankara’daki Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kandazoğlu’nu arayarak, “Yahya Güngör yönetimindeki Bursa 2’nci bölgede yüzlerce taksi sahibinden paralar peşin alındığı halde, kendilerine makbuz verilmediği” yönünde bir ihbarda bulunuyor.
 
Vatandaşın elinde 2011 ve 2013 yıllarına ait Adnan Gençer ve Filiz ŞenselTombalak’ın imzaladığı böyle 10 tane makbuzu kesilmemiş paso vardır.
 
Paralar alınmış ancak karşı tarafa hiç makbuz verilmemiştir!
 
Yusuf Kandazoğlu yapılan bu ihbardan dolayı çaresiz olarak işlem başlatır ancak arayan kişiye şunu sormaktan da kendini alamaz:
 
“Senin bu işten menfaatin ne, neden yapıyorsun bu ihbarı?!.”
 
Gördüğünüz gibi, “sorumlu vatandaşlığın” altında bile bir bit yeniği arıyor artık yurdum bürokratı!
 
Müfettiş gelir, belgesi daha önce kesilmemiş paralar aradan yıllar geçtikten sonra idare tarafından bankaya yatırılır, Müdür Yardımcısı Hakan Mumcuoğlu 10 taksiciyi çağırarak  “her sene paramızı veriyor, düzenli olarak makbuzumuzu da alıyoruz” şeklinde belgeler imzalatır!
 
Ve olayın üstü kapatılıp, dosya böylece temizleniverir!
 
En aşağıdan başlayıp, yukarıya doğru giden sessiz bir anlaşma vardır Bakanlıkta!
 
Şimdi Müsteşar Yardımcısı İbrahim Çiftçi’ye sesleniyorum:
 
“Benim elimde 2011 yılına ait 81 ve 82 nolu iki adet paso var. Üzerlerinde yer alan makbuz numaralarıysa 516122 ve 516123 olarak yazılmış.
Bir isteyin, araştırın bakalım, bu makbuzların “iş tanımında” ne yazıyor?
“Paso bedeli” mi deniyor yoksa, başka bir iş için mi kesilmiş?
Dahası, soruşturma sadece 10 paso için yapılmış oysa Bursa’da Uludağ’a sürekli çıkan 1000’den fazla taksi plakalı araç var…
Her birinden sezonluk alınan 180’er lira yılda en az 180 bin lira para eder ki, kayda girmeyen bu paralar kimlere, nerelere aktı?”
 
Gıtgıtgıdaak…
 
Yapılan işler hala sıcaak…
 
İnanmazsan gel de baak!..
 
1000
icon
Semih fikret 21 Ekim 2016 21:33

Devletin gizli münker ve nekirleri yani yazıcıları vardır ve asla renk vermezler ve bu tip olayların gizli araştırmasında gorevlidirler sanırım uludaga bir münker geldi sessiz sedasız gorevinde

1 4 Cevap Yaz
Hakan gonul 13 Ekim 2016 19:10

Valla meyve veren ağaç taşlanır o misal

0 6 Cevap Yaz
hasan karaduman 12 Ekim 2016 20:18

Orada çok büyük dolaplar dönüyor orayı bir inek gibi sayip yiyorlar bazı cikarci arkadaşların yorumlarınızı da okudum bazilarina çok destek olmuşlar tabiki olacaklar oradaki barakaları babalarının maligibi kulamiyorlar o cikarci arkadaşların eşyaları hala o barakalarda Hala sezon bitmesine raymen neden çünkü hemen yazın oraya rahat yerlesiyorlar bir başkası kullanamıyoruz orayı kiralarken 12 aylık mı kiyaraliyorlar ben kiralamaya gittim bana günlük 17 tl olduğunu söylediler bende öyle kiraladim makbuzumda öyle yazıyor o yılın 12 ayı eşyaları orada duran namusu o şerefli vatandaşlar Kac para oduyorlar acaba bide bunu soyleselerya çıkardılar yalakalar valibey gidip barakaları baksın o eşyaları kimin sorsun arkadaşlar orada çok şeyler dönüyor yazmakla bitmez

11 3 Cevap Yaz
hasan karaduman 12 Ekim 2016 19:55

Arkadaşlar ben bayramda uludağa gittim Baraka kiralamaya ama bana Baraka yok dediler bende orada 120 tane barakavar hepsini gezdim hepsinin içi eşya dolu ö eşyalar orada mevsimlik kiralayan vatandaşların ovatantaslaramı özel yapılmış yokya milli parlarami suan gidip bakabilirsiniz vatandaşlar sezonunu o barakaları boşanmak zorunda degilmiki orayı 4 kişi yiyor onlarıda biliyor herkes orada masebeci turuzimci orada birde bayan var birde ormanci sarialanı onlar yiyor çok seyvar yazacak ben tam 10 yıldır gidiyorum oraya

10 1 Cevap Yaz
Nazlı

Hasan bey beyan ettiğiniz kişilerin haraç yediğini ispatlayın.çamur at izi kalsın sizlerin hic mi allah korkusu yoktur sizlerde.

0 6
Artvinli 11 Ekim 2016 21:42

Ben bir artvinli olarak 29 yıldan beri uludağ sarıalanda çadır kuran orada en az 2-3 ay kalan kamp sakiniyim öncelikle son 3-4 yıldan bu yana uludağa çok güzel yatırımlar yapılmakta devletimize ve milli parklar müdürlüğüne teşekkürlerimi iletiyorum.Ormancı nuri beye ayrıca teşekkür ediyorum çünkü su sıkıntısı oldu o süreçte buski ve bizzat kendisi sabah 03.00-04.00 a kadar traktörle su taşıdı kampçımız susuz kalmasın diye elinden geleni fazlasıyla yaptı o bir memur mesaiden sonra herkes gibi çekip gidebilirdi ama o şahıs çok fedakarlık yaptı soruyorum? Bu ormancıya mesai fazla çalışma ücreti ödeniyormu insanlarımızın bir kısmı nankör olmuşlar Allahtan korksunlar çalışanı taktir çalışmayanı rezil etsinler.

2 5 Cevap Yaz
Uludag hayrani 10 Ekim 2016 19:16

Ben YILLARDAN BERI HASTALIGIM NEDENI ILE ULUDAGA SARIALANA CIKARIM NURI BEY KADAR MUTAVAZI ALCAK GONULLU HERKESE YARDIMCI OLAN KAMPCILAR TARAFINDAN SEVILEN SAYILAN BIR SAHISTIR KIMSE ONUN HAKKINDA KOTU BIR YORUM YAPAMAZ YAPANLAR CANI YANMIS AGAC KESEN KISACASI KAMP KURALLARINA UYMAYANLARDIR

1 1 Cevap Yaz
OYA Serkan Senipek 9 Ekim 2016 21:27

Ben yillardir karavanimla sarı alan da konaklarım yazın sicaginda rahat nefes almak huzurla klimasız uyumak için ormanci nuri bey hakkinda yazılana katılmıyorum kendisi bizzat her sıkıntı yaşadığımızda elinden geleni yapmış olup ona teşekkürü borç sayarım Oya Serkan Senipek

3 1 Cevap Yaz
Cansu boz 9 Ekim 2016 11:01

Tesadüfen okudum yazınızı biz iki bayan hafta sonları geliyoruz cadirimizi kuruyoruz güvenlik konusunda insan tedirgin olduk ilk gün ama sonra güzel geçti harika bir havası var kaç da yatarsan yat sabah 6 da gözlerin açıyorsun dinlenmek için müthiş bir yer ormancı bize çok yardımcı oldu ismini bilmiyorum sağol sun Uludağ cennet gibi bir yer daha güzel olsun

0 1 Cevap Yaz
Mudanya li 9 Ekim 2016 10:52

Sarialanda 21 gun sureli olarak hastaligim. Nedeniyle. Kaldim- barakalara wc yapilmali icine su yok cok iskence bunlar adam gibi yapilsa ne guzel oljrrdu orda kaldihim sure zadfinda bana hep yardimci olan ormanci nuri agabey. E tesekkurler --

0 1 Cevap Yaz
Bi tanıdik 8 Ekim 2016 02:39

ORMANCILAR KRALI TALIP BEY ADAM GIBI ADAM DURUST KIBAR NAZIK ISINI HAKKI ILE YAPAN GISE DEKI HIRSIZLARI TAKIP EDEN RAPOR EDEN MILLI PATKA SAIP ÇIKAN DURUST ADAM TALIP BEY MILLI PARK IN GURUR ABIDESI TALIP ORMANCI YI SEVIYORUZ

4 7 Cevap Yaz
NELER OLUYOR ULUDAĞDA 7 Ekim 2016 16:22

VAY VAY HERKES İÇİNİ DÖKMÜŞ BU ULUDAĞ DA NELER OLUYORMUŞ NELER KİMLER NELER YAPIYORMUŞ VAY BEE BİZ UYUYORMUSUZ .SONUÇ A BAKMAK LAZIM ÖNCELİKLE AKLIMA GELEN SORULAR ŞUNLAR CEVABINI BİLEN YAZSIN LÜTFEN 1-YAHYA GÜNGÖR GÖREVİNE DEVAM ETMELİ Mİ? 2-FİLİZ.FATMA YA NE OLACAK 3-DEDİKODU MU GERÇEKMİ (MÜDÜRLER KİMDEN NE İÇİN DAİRE ALDI) 4-SON 2 YILDA DAİRE ALAN YÖNETİCİLER KİMLER. 5-KAÇAK DÜKKANLAR NE OLACAK . 6-KAÇAK DÜKKANLARIN KİRA GELİRİ ORMAN BAKANLIĞI %50 SİNİ TALEP ETMİŞ Mİ TELEFİRİKTEN CEVAPLAYIN BU SORULARI LÜTFEN

0 11 Cevap Yaz
OLİMPOS SEWER 7 Ekim 2016 16:14

Uludagı avm ye ceviren ilker bey senin görevin telefirik işi mi yok sa sarıalandaki güvenlik kulupesini papağancılar a atcılara atv motorculara yüzde karşılığı peşkeş çekmen mi aslı görevini yapsan belki dağa çok para kazanırsın adam gibi personelin olsa 1 yeri 10 kere yapıp yıkmasa seni zarara sokmasa o zaman büyük balığım ben küçük balıkları yerim modunda olmazsın çok kişinin canını yakıyorsun yazık esnaf senden şikayetci taksiscii sikayetci barakacısı şikayetci .bursa halkı senden sıkayatci seni seven recep altepe ve daire aldığın müdürler(gerçek mi yalan mı günahınız boynunuza ) sanırım..Ama ULUDAĞI RANT A dönüştürdünüz herkezin tek derdi para kazanmak tüm esnaf yüksek kiralardan yakınıyor gelen arabı ve yerli müşteriyi nasıl yolartım kıramı oderim derdinde .fiyatlar uçuk uzun vadede uludağın içine ediyorsunuz o paralı araplarda gelmez boyle giderse ..yazık bunları görmeyen belediye orman bakanı na yazık anca aralarında sen güçlüsün ben gücliyüm kavgasına devam etsinler.yazık.

0 7 Cevap Yaz
DAGCI 7 Ekim 2016 10:51

Uludag da yıllanmış şarap gibi olan üst kadroya sesleniyorum bir vatandaş olarak yıllardan beri uludag ya gidip geliyorum uludag daki piknik alanlarındaki kesilen ağaçları yakılan masaları görmeyip herhangi bir cezai işlem yapılmamaktadır calisma mesai saatleri icersinde kendisi bal üretimi ticareti yapan memura bir vatandaş olarak sormak istiyorum devletten aldığın maaş helal midir

1 7 Cevap Yaz
Seyran

Abi o memuru biliyorsun sen madem git yüzüne sor. Soramadığınız için oda bal üretmeye devam edecek. Helali haramı ince ince hesap etsek zaten böyle şeylere tenezzül edilmez.

0 1
Meydan 7 Ekim 2016 08:51

Nuriye bi şişe rakı aldınmı barakaları otel gibi yapar size. Her sene aynı barakayı denk getirir. Komşu kanka olurdunuz yandaki barakalarla. Ehh bunu sağlayan adamada minnet borcu sadece bi şişe rakı olmamalı. Güzel güzel yorumlarda yapılmalı demi. Ulan bikerede menfaatiniz olmadan övün birisini. Barakacılar hiç masum değilsiniz susun. Sizin gibi aynı imkanları kullanmak için sıra bekleyip kullanamayan vatandaştan birisiyim. Ama size öyleleri müstehak.

0 5 Cevap Yaz
Yorumun Hası 6 Ekim 2016 22:47

Ormancı Nuri sevgisi nerden geliyor millet. Anlaşılan nuride barakaları size peşkeş çekiyor 10-20 senedir aynı barakalarda kalıp duruyorsunuz. Millet isyanlarda neden bize sıra gelmiyor diye. Demek nuride oraları ayarlıyor. iyi iyi. Kel kele demiş başın kel. Bir Hadisi hatırlatayım: Siz nasıl bir toplumsanız öyle yönetilirsiniz.

0 5 Cevap Yaz
beytullah maviçiçek 6 Ekim 2016 22:33

Haber i okudum şaşırdım.Ya bu Müdür bu kadar Aptal ya Şevhet delisi Ya yanındakiler MÜDÜR beyle beraber olucam diye o havaya girerek şaşırmışlar.kadın yumurtayı sağan a koydum diyor Müdür arabaya binip DAĞ a geliyor.Konuşma ikisinin arasında.bu Basın a nasıl aksediyor.bu işi PATLATAN bu kadın. Gelelim diğer kadın a Sekreter hnm efendiye.Bir sürü RESİM ve FOTOĞRAF varmış.Nasıl çekmişler.Benim hafızam şuna basıyor; Sekreter hnm bütün bunlar ı SERVİS etti MÜDÜRÜMÜZÜ çok seviyor, MÜDÜR ü EŞİNDEN Boşatıp onunla EVLENMEK istemesi.En sonun da şu aklıma geliyor; DEVLET Düğmeye bastı Bunlarda FETÖ cü bunlar ı TEMİZLEYECEK.

4 1 Cevap Yaz
misafir 6 Ekim 2016 21:54

önce o yıllanmış şarap gibi 10- 20-30-olan memur ormancı yılmaz bilgin başta olmak üzere yiyiciler hepsi gitmesi lazım çiflik arı bal üretimi otellerden geçinme yılmaz bilginin oğlun uludağ takside arabası plaka sahibi gelsin paralar ooohh

1 4 Cevap Yaz
recep Güldür 6 Ekim 2016 17:45

CANIMIZI YAKTINIZ CANINIZ YANSIN işinden haksız yere çıkarılan ahlak kurallarıni örnek gösteren ahlaksiz lara HAKKIMI HELAL ETMIYORUM BU VEBALLER SIZI YIKSIN INŞALLAH

9 7 Cevap Yaz
Nazlı

Sayın güldür çok güldüm palavra habere ancak palavrayı bol atan bu şekilde cevap verir mademki elinizde bisiler var her neyse neden bu zamana kadar bekledin???????? Seni aramalarını beklemeyeceksin varsa elinde bisi aslanlar gibi gidip sunacaksin sallaması kolay.klavye başında .incelenecekdir elbet haklı haksız çıkacaktır ortaya.unutmayın herkes birgün yerin altına girecek.duyur sesini güldür bey.

0 6
recep 6 Ekim 2016 17:21

Ben parkın güvenlik amiri olarak görev yapıyordum birde bana iftira atarak isimden ettiler neymiş is yeri ve ahlak kurallarına aykırı hareketten işlem yapılmış evraklar elimde sayın Bakanım dan sesimi duymasını istiyorum ben milli parklar yönetimine hakkımı helal etmiyorum yazıklar olsun ilk iki dunyada elim yakanızda hakkım haram zikkim olsun işten cikarildim üç aydır haksız yere ıssizim uludag haram zaredelerin yeri olmuş tüm HAKSIZLIGA UĞRADIM HAKKIMI HELAL ETMIYORUM TÜM ÇALIŞAN MILLI PARK DURUMU BILIYOR 05324959217 sayın Bakanım duy sesimizi

12 5 Cevap Yaz
Güll

Vaybeee recep güldür

1 7
B.M. 6 Ekim 2016 15:53

Oradaki esnafın bir metre açılmasına laf yapıp teleferiğin sahibi İlker beyin caddeye taşmasına birşey de demez bu Yahya Bey . İlkerle ilgili bi konu oldugunda hemen konuyu değiştirir yada üstünü kapatır artık ne çıkarı var ise !

0 4 Cevap Yaz
asık uludag 6 Ekim 2016 15:27

hersey düzelir inşallah güvenlik arkadaşlara ilgilerinden yardımlarından dolayı teskker ederim

4 1 Cevap Yaz
Kaçak dükkancıklar 6 Ekim 2016 13:54

Lütfen Sarıalan telefırık içinde kaçak olarak yapılan 18 ad dükkanı da görün yıllık 2 ve 3 milyon gelir elde ediliyor proje de telefirik Kabin garajı yersennnnnn... 2837sayılı milli park kanun göre kesin izin taahhüt senedinin 10 maddesini uygulayın bari telefirik AŞ indireceğine % 50 si Ormanın kasasına girsin Sn Nurettin taş göreve çağırıyoruz sizleri bu konu hakkında ayrıca 18 dükkanı 5 dükkana düşürüldü Yalanına inanmayın Yahya güngörün Yalanına kanmayın m2 lere bakın dükkan Birleştirme ile olmaz ... Kanmayın büyük rant engelleyin lütfen bari devletın kasasına girsin kaçak dükkan ların %50 si

0 9 Cevap Yaz
Kamp sakini 6 Ekim 2016 13:32

Milli parkları babalarinin çiftliği gibi kullananlar en basta Yahya Adnan filiz bunlar orada iş yapmak için değil yaptırmamak için duruyorlar ama dostları olunca herşey ı yapıyorlar bunlar gibi memurlarına adam yerine koyup orda yıllardır tutuyorlar nuri gibı emekçilerine baskı uygulayıp bizim problemlerimizi cozdurmiyorlar yetkilere burada herseyin sorunsuz olduğunu söyleyip dalga geciyoralar

0 0 Cevap Yaz
Kamp sakini 6 Ekim 2016 13:22

Bizde olanları bir kısmını biliyorduk ama ormancı nuriyi ayırt etmek lazım o hep biz kampcilara yardımcı olmaya çalıştı ve bir iki tane şef le birlikte elinden geleni yaptı

5 0 Cevap Yaz
Yorumun Hası

Kaç senedir aynı barakayı kullanıyorsun. Nasıl denk getiriyor bu nuri. Birde bunları anlat hele. Madem karnımızı deşiyoruz. Herkesi deşelim bi.

1 4
Barakaci Ali 6 Ekim 2016 11:15

11 yıldır sarılan da yaz ayları çadır kuruyordum son zamanlarda barakalarda kalıyorum. Öncelikle teleferik çok pahalı haram o kadar paralar !! Sular yazın az geliyor umumi wc ler sıkıntılı !! Ormancı nuri abi çöpçü ramazan çok ilgili onlar hariç tüm orman çalışanlarını yak gitsin hepsi la loylom akşama kadar gez muha bet taze kan lazım kurumumuza kaşarlanmis kadro

2 1 Cevap Yaz
Adalet nerede

Barakacı ali madem 11 seneden beri çadırda kalıyorsunuz barakalarin yapılalı 2 sene oldu sarıalan daki hakkında bu kadar ağır konusamazsiniz bir barakaçı olarak ancak adam kayirmaktan başka birşey yapmiyorsunuz sarialandaki temizlikciler cevre olsun tuvaletler olsun biz barakacilar gittikten sonra cadirlara soken temizlik yapanlarda onlar uludagin sogunu cekenlerde onlar artik ramazan ile aranizda nasil bir cikar var ise ormancı Nuri nin de nasıl insan olduğunu hepimiz biliyoruz

1 1
uludag asiği 6 Ekim 2016 10:49

gece gunduzunu adiyarak imkansizliklar la bir cok isin ustesinden gelip ziyaretci merkezini duzenleyen barakalardaki tum sorunlarimizi cozumleyen ormanci nuri abimize sonsuz tesekkur ler seni seviyoruz yurekli ormanci abimiz....

3 3 Cevap Yaz
adi lazim degil 5 Ekim 2016 21:36

lutfen uludag da donen rantlarida yazin 35 tl telefirik mi olur bir bursali olarak yaziklar olsun 39 tl insan kibris a ucakla giderken biz uludagimiza cikamaz olduk

0 7 Cevap Yaz
Erkan 5 Ekim 2016 17:54

Bnce bu konuyu adalet yargilasin araştırılsın hırsızlar namussuzlar bu ülkenin neresinde ise gerekeni devlet yapsın kimsenin taraflı yorumu doğruyu haklıyı çıkarmaz.

0 3 Cevap Yaz
emsal 5 Ekim 2016 14:28

kaçıncı yüzyılda yaşıyorsunuz siz. köşe yazarısın diye istediğin şekilde insanları karalayabilir misin. özdilekte kahve içmek fsm de spor salonundan çıkmak ne kadar fena birşey olabilir. biraz medeniyet biraz insanlık. biraz gelişin ki siz gazetecisiniz üstelik.Şu Bursa insanı da gel,şsin. bunlara tutunarak değil esas derdinizi anlatın direk.

11 6 Cevap Yaz
fatma

sn yorumcu evet gidebilir sin ama mudurunle degil bir makamda oturuyorsaniz onun imkanlarini kotuye kullanmamak lazim. kizin yasindaki personelinle gezmek degil uludagin o kadar sorunu var onlara bak once sen bolge md olmus sun

4 8
Ali Şahinkaya 5 Ekim 2016 14:02

Uludağ milli park gişelerinde memurların bazıları parayı alıp istemezsen fiş vermiyorlar bir kaç kere duydum tanık oldum ve geçen sene tuvaletler rezil biçimdeydi yazık değilmi yüzlerce turist geliyor ve pislikleri görüyor görevliler görevini yapmıyor zaten inceleyen kontrol eden yok halk haricinde herkes memnun vesselâm, yazıklar olsun

3 3 Cevap Yaz
Vatandaşlık görevi

Tanık olmuş iseniz herkesin elinde cep telefonu var. Alın çekim görüntüsünü şikayet edin. Orada 28 tane temizlik işçisi durmadan sizin yasak olan yerlerde yaptığınız ateşin küllerini, tuvaletlerde bıraktığınız pislikleri, etrafa attığınız çöpleri temizliyor. Bu şekilde şikayet olmaz. Çamur at izi kalsın.

0 4
lighthearted 5 Ekim 2016 12:58

Vali Abimiz yapar artık birşeyler.

1 0 Cevap Yaz
aynur adigizel 5 Ekim 2016 10:31

Sonuç olarak, dürüst bir vatandaş olarak çok merak ediyorum. Bunları niye görmezler, bu Feto darbesi ardından bir sürü suçlunun yanında suçsuz olan önemli askeri adamları içeri tikarlar ama kendi paçalarındaki kirleri temizlemeye çalışmazlar. Allahi andıkları kadar birde korksalar dürüst ve hak yemeden çalışmalar ülke düzene girecek ama Nerdeeeee

0 1 Cevap Yaz
yorum 5 Ekim 2016 08:43

Hikmet bey yorumunuzu okudum.emin olun sizin tarif ettiginiz ak partililer bursada cemo tarafından etkisizleştirildi.acı fakat gercek bu

0 2 Cevap Yaz
yorum 5 Ekim 2016 08:39

Bizim oralarda bir söz vardır.-"Turkun karnı doyunca aklı başşaklarına gidermiş."!

1 3 Cevap Yaz
Aykut ozer 5 Ekim 2016 00:25

Diline emeğine saglik ormanci nuri ve yilmazida unutmayalim yilmazin ogluda taksici bunlar oraya çöreklenmiş tabi kollukta onlardan yana unutmayalım istedikleri gibi at kosturuyorlar

3 9 Cevap Yaz
Yorum

Sevgili yazar iyiki varsınız ve yazıyorsunuz.Devam edin lutfen.

8 6
recep Güldür

Allahına kurban

6 1
recep Güldür

Allahına kurban

6 2
Hikmet alb 4 Ekim 2016 23:46

Ak parti içinde bulunan sağlam ve partisini sevenlere tavsiyem bu kişiler belli yerlerden korunmasa böyle şeyleri yapamazlar söz konusu kişilere her hangi bir işlem yapılmayıp sanki sadrazam çocuğu gibi korunan zemzem suyu ile yıkanmış kişiler dolayısı ile gemileri su almaya başlamış olduğunu görmüyorlar mı duymuyorlar mı yoksa ağızlarına birer parmak bal mı sürülmüş de susuyorlar bu uyarıları partiyi bölmek için yapıldığını söylemek pek inandırıcı gelmiyor partinin gerçek sahipleri seslere kulak tıkamamalıdır

0 7 Cevap Yaz
hakan ceyhan

Recep güldür adam gibi adam milli parklarda dönen Bütün dönme dolapları en iyi bilen son derece zeki ve ahlaklı bir abimizdir milli parklar da oluşan Bütün sorunları bu sorunlara sebep olanlari en iyi bilen Recep güldür Olduğu için kendisine söyleyebilirsiniz ben Uludağ milli parklar da çalışan ve haksızlığa uğrayan bir insanım .

3 1
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat