Loading...

GÖNÜL ELÇİLERİ…

4 Temmuz 2018 21:43
A
a
Ülkemizde 2013 yılında hayata geçirilen,  dönemin Başbakanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın muhterem eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayeleri ve destekleri ile 81 ilde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı, vali eşlerinin katılımı ile başlatılan GÖNÜL ELÇİLERİ PROJESİ, dünyada sadece Türkiye’de var olan ve tüm dünyaya örnek arz eden bir gönül seferberliğidir.
Bu seferberlikte hedef,  kadın, çocuk, yaşlı, kimsesiz ve engelli vatandaşlarımıza yönelik gönüllü destek çalışmasıdır. Bu gönül seferberliğinde çalışmak isteyen herkese açık bir projedir.
Gönüllü Çalışmak!
Kendi mesleki birikimi, bilgi ve beceri sanatlarını, varsa ekonomik olarak yapılacak maddi yardımları, bu proje kapsamında ilgili kişilere ulaştırmak, onların dünyalarına girerek toplum içerisinde mağdur ve kimsesizlik gibi menfi durumları belli ettirmemek için birebir kimsesiz çocuklara, yaşlı, düşkün kadın ve erkeklere ulaşarak onların sevinmesine katkı sağlamak amaçlıdır.
Bu projenin yakıtı GÖNÜLLÜ KİŞİLERDİR.  Bu gönüllü kişiler farklı alanlarda edindiği bilgi ve becerilerini toplumun dezavantajlı kesimi olan kişilerle paylaşarak, onların da bilgi ve becerilerle donanımını sağlayarak,  yaslanmadan yaşayabilmeleri için mesai mefhumunu vakf ederek el becerilerinin ön plana çıkmasını sağlayıp bilgi ve tecrübesini paylaşarak onu mutlu etmiş olur. Başkasını mutlu etmenin en büyük mutluluk olduğunu fark etmektir. Güveni, dürüstlüğü ve paylaşmayı öğrenmek ve öğretmektir. Karşılık beklemeden sevmektir.
Bu projede gönüllere elçi olmam, sivil toplum çalışmalarımın da katmış olduğu bilgi ve tecrübelerimle GÖNÜL ELÇİLERİ’nin bir neferi olarak, bu vatandaşlarımızın dünyalarına girip bire bir teneffüs eden bir kardeşiniz olarak yüzlerce kapıyı çalıp ziyaret ettik.
Bu ziyaretler esnasında karşılaştığımız tablo yüreklerimizi burkarken, böyle bir projenin hayata geçirilmesinin ne denli önemli olduğunu yerinde müşahede edip, yaralı yüreklere merhem olmak, yüzlerine tebessümün sebebi olmak ve devletimizin merhametli elinin dokunmasına aracı olmanın mutluluğu yaşıyorum. Bu gönül seferberliğinde yer almak, GÖNÜLLERE ELÇİ olmak isteyen tüm vatandaşlarımız Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne başvurabilir.
Selam ve dua ile kalın.
 
1000
icon
Teşekkürler kaleminize sağlık gönül elçiliğiniz daim olsun Rabbim yar ve yardımcınız olsun.. 9 Temmuz 2018 07:47

Mehmet Ağaç Karamürsel Kocaeli

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat