Loading...

Hacivat’ta ipler kimin elinde?

9 Eylül 2018 20:54
A
a
Bursa’nın doğu bölgesi tehlike saçıyor.
 
Şehrin doğusunda bazı bölgeler kontrol altına alınabilmişken bir takım yerlerde ise akşam saatinden sonra sıkıntıların yaşandığı öğrenildi.
 
Bursa’da uyuşturucu trafiği tam olarak engellenebilmiş değil. İnsanların uyuşturucu temin etmek için komşu illerden dahi Hacivat Mahallesi’ne geldiği duyumları geliyor. Mahallenin bazı bölgelerinde akşam saatinden sonra sıkıntı yaşandığı görülüyor.
 
Bu bölgede akşam saatlerinde dışarı çıkmak ise hayli zorlaştı. Kendini bilmez kişilerin yol kesip insanlardan para istedikleri, sayıları 20 kişiye ulaşan gruplarla toplu halde vakit geçirdikleri, yoldan geçen yabancıları taciz ettikleri duyumları ulaşmış durumda. Bu kişiler, insanları korkutmak suretiyle kazanç sağlamaya çalışıyor.
 
 
Şehrin güvenliğinden sorumlu olan güvenlik güçlerinin uyuşturucunun merkezi olan bazı mahallelerde söz konusu ticareti bitirme noktasına geldi.
 
Belirttiğim gibi, daha önce uyuşturucunun merkezi konumunda olan Kamberler, Vatan, Beyazıt Mahalleleri’nde oldukça mesafe kat edildi. Fakat trafik bu sefer bütünüyle Hacivat bölgesinde yoğunlaştı. Bölgede daha çok doğu ve güneydoğu kökenli vatandaşların yaşadığı, sosyo ekonomik imkanların son derece yetersiz olduğu, şehrin batı bölgeleriyle bu bölgeler arasında tam anlamıyla bir uçurum bulunduğu görülüyor, bölgedeki tehlikenin farkedilmemesi halinde canların yanabileceğine dikkat çekmek gerekiyor.
 
Uyuşturucu konusunda yeni bir döneme girildiği, sistemin değiştiği ve yeni sistemin uygulanabildiği tek yerin Hacivat Mahallesi olduğu, kaynağı belirlenmekte güçlük çekilen uyuşturucunun çevre illerden dahi alıcı bulduğu belirtiliyor.
 
Son söz olarak, bölgede yaşayan insanları ayrıştırarak, onların şehrin batı bölgelerinde yer tutmamalarını sağlayarak izlenen politikalar terk edilmelidir. Aksi halde bu kontrolden çıkmışlık tekrar silah seslerinin duyulmasına, bu mahallelerde işlenecek cinayetlere kadar varabilecektir. Şehrin anahtarı kimin elinde?
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat