Hakk’lı zenginlik, dik duruş, Bursa Askon

4 Kasım 2016 22:04
A
a
 Elif gibi.
 Askon Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği. Tam açılımı ile “Anadolu Sanayicileri Konfederasyonu.”
Dün Askon Bursa’nın basınla bir kahvaltılı toplantısı vardı. Bizi de davet atiler. Çarşamba günü haftalık toplantılarına bir vesileyle katıldığımızda aslında öğrenmiştik de gazetemizden de görevli olarak katılmamızı talep ettiler, seve seve dedik.
Toplantı Ganita Cafe’de saat 09:30 ‘da başladı güzel bir ortam hazırlanmış. Basının da yoğun katılımı vardı.
       Askon yönetiminde bir görev değişikliği yapıldığı için burada idik. Kuruluşundan itibaren Askon’u yakınen bilirim. Müsiad Milli Görüş çizgisinden uzaklaşınca, Merhum Necmettin Erbakan Hocanın kurdurduğu bir oluşum. Daha önce kurulmuş iş adamları derneklerinin aksine kuruluş “konfederasyon” olarak yola koyuldu. Kamu yararına çalışan kurumlar statüsünde bir oluşum.
Bursa Askon yönetimi iş dünyasındaki sektör başkanlıkları, Hanım Kolları, Genç Askon ile Bursa için önemli bir kuruluş.
Toplantı kahvaltı ile başladı, hazırlanan sine vizyon gerçekten Askon’un hakk’lı zenginliğini dik duruşunu sergileyecek ölçüdeydi. Kongrede iş başına geçen İnşaat mühendisi Eyüp Yetim başkanın basın açıklaması ve yönetimim toplu resim vermesiyle neticelenmiş oldu. İki dönem önceki başkan Ali Turgut, bir önceki başkan Dr. Ramadan Albay Bey’ler yemekteydiler. Aynı kadro ve  fikir birliği ile ülkemizin yaşadığı zor günlerde birlik ve beraberliğe güzel bir örnek Askon yönetimi.
“Yatırımlar hız kesmeyecek”
Askon’un yeni başkanı Eyüp Yetim;” Ülkemizin geçtiği dar boğazı güçlü bir ekonomi ile aşılabileceğini düşündüklerini ve zenginliklerin yastık altlarında, bankalarda bekletilmemesi gerektiğini” söyledi: “Askon yatırımlara devam etme düşüncesindedir. Üretim ekonomisi her zaman bir güçtür, büyük kazanım buradadır, yerli sermaye en büyük zenginliktir”, dedi.
Toplantıya çeşitli sektörlerden siyasi partilerden, basından katılım güzeldi. Askon kendisine “Elif” harfini düstur edinmiş yaşam tarzı haline getirmiş, dernekleşmiş, kamu yararına çalışan ünvanına sahip ülkemizin önemli iş adamı kuruluşlarındandır. Kuruluşundan da anlıyoruz ki önü açık bütün iş dünyasını kucaklayabilecek bir yapı ile yoluna devam etmekte. En önemli unsur belki de “konfederasyon” oluşu.
Yeni görev dağılımı yapılan Askon yönetimine yapacakları çalışmalarda üstün başarılar diliyorum. Biz kendilerinden razıyız ve Allah’ta razı olsun duasındayız. Köşemiz her daim Askon’a ve yanlışın yerine doğruyu, çirkinin yerine güzeli, zararlının yerine faydalıyı, haksızlığın yerine ise adaleti benimseyen her kurum ve kuruluşa açıktır.
 
1000
icon
Hikmet alb 5 Kasım 2016 12:17

YAZINIZDAKİ BEY EFENDİNİN SOYADI ALBAY HERHALDE BENİM İSMİMİN YANINDAKİ ALBAY İSE DEVLETİN VE MİLLETİN VERDİĞİ BİR ÜNVANDIR BU HUSUSU ÖNCE BELİRTMEKTEKİ MAKSADIM BAZI YORUMLARIMIN YANLIŞ ANLAŞILMASINI ÖNLEMEK İÇİNDİR O ARKADAŞIMI DA ZORDA BIRAKMAMAK İÇİNDİR İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİNDEN MEZUN OLAN ERBAKAN HOCA MÜTHİŞ DÜŞÜNCELERE SAHİP İDİ ONU BU TOPLUM ANLAYAMADI NE YAZIK Kİ YAKIN ÇEVRESİ DE ONU TAM DEĞERLENDİREMEDİ DEĞERLENDİRME İDDİASINDA OLANLARIN HALİNİ GÖRDÜK DAHA DİKKATLİ OLARAK DAVRANILIP ONU TARİHE MAL ETMEKTE FAYDA VAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM RAMADAN BEYİN DEĞERLENDİRMESİNE KATILIYORUM ÖRF VE ADETLERİMİZE GÖRE AMA SÜS EŞYASI OLARAK VEYA ÖLÜMLÜK DİRİMLİK DİYEREK SAKLANAN PARALARIN VARLIĞI EKONOMİYİ AYAKTA TUTMAK İÇİN YETERLİDİR BUNLARIN DEVREYE SOKULMASI İÇİN ÇARELER DÜŞÜNÜLMELİDİR

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat