Haklı Zenginlik ve ASKON…

9 Kasım 2016 21:40
A
a
15 Temmuz öncesi ‘Hükümet-Gülen Cemaati’ kavgası, muhafazakâr iş dünyasında taşları yerinden oynatmaya başlamıştı bilineceği üzere.
FETÖ ile AK Parti hükümeti arasında başlayan kavganın iş dünyası örgütlerinde safların yeniden belirlenmesine yol açtığını ve bunun 17-25 Aralık operasyonlarıyla hız kazandığını biliyoruz.
Bu alandaki hareketlilik, “MİT Müsteşarı Krizi’yle başlamış, Gezi olaylarıyla hızlanmıştı.
17 Aralık operasyonlarıyla da son halini almıştı.
Bu süreçte Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) hükümetten tamamen koparken, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), ‘Gezi sürecinden’ bu yana hükümeti destekliyor bilindiği gibi.
Ve Turgut Özal’ın ‘dışa açılma’ politikalarıyla ekonomiye ağırlığını koyan bu Anadolulu İş Adamları, yine gözlemlendiği gibi son 15 yıldır da siyasete de ağırlığını koymuş bulunmakta.
Yani AK Parti’nin doğal iş dünyası tabanı ASKON.
Bu süreçte hükümet, bir taraftan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’ni de (TÜMSİAD) güçlendirirken, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (MÜSİAD) de en büyük iş adamı tabanına sahip örgüt olarak daha küresel bir yapıda görmek istiyor.


* * *
 
ANADOLU Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), merhum eski başbakan Necmettin Erbakan ve onun siyasi örgütlerinin iş dünyası tabanı olarak yola çıkmıştı bilineceği üzere.
Ve ASKON, Gezi Süreci’nde Başkan Mustafa Koca, “AK Parti’ye ve Tayyip Bey’e destek olmak farz oldu” diye açıklama yaparak, AK Parti’ye destek kararı almıştı.
ASKON 40 şubesi, 20 bin üyesi ile binlerce şirketi temsil ediyor ve şirketlerin yüz binlerce istihdamı bulunmakta.
Bursa’da da 1998’den bu yana 270 üyesi ile il ekonomisine katkı koymakta.
ASKON, ülkemizin ve dünyamızın adalet temelinde yeniden şekillendirilmesi için haklı zenginlikler üreten bir kuruluş.
Üyelerinin kurumsal altyapılarını güçlendiren, üyeleri arasındaki sosyal, ticari ve milli şuuru geliştiren, aynı amacı paylaşan ulusal ve uluslararası kuruluş ve girişimcilerle sağlıklı ilişkiler kuran, iş çevrelerinin yararlanmasını sağlayacak platformlar ve fırsatlar oluşturan, işbirliği alanları ve projeleri üreten önemli bir Konfederasyon.


* * *
 
Temeli ‘Hak ve Adalete’ dayanan, Misyonu, üye işletmelerin ve ülkemizin rekabet gücünü artırmak, haksızlıkların giderilmesi mücadelesi vermek ve ekonomik yaşamın ahlaki temelde şekillenmesine katkıda bulunmak olan ASKON’un Bursa yeni Şube Başkanı Eyüp Yetim ve yeni yönetimi geçen hafta basınla buluştu bir sabah.
Başkan Yetim, kalkınma tutkusuyla harekete geçtiklerini ve haklı zenginlikler üretmek için doğru adımlar atmaya verdikleri önemi sürdüreceklerinin altını çizdi.
Nihai hedeflerini hakkaniyet hattının ilk önce kendi aralarında, sonra da bütün yeryüzünün her köşesinde kurulması olarak açıklayan ASKON Bursa Şube Başkanı Eyüp Yetim, “Hiç şüphesiz ki, yarının inşası tasavvuruna sahip olan bizler; haklılık, güzellik ve inancımızdan yana tavır koyma kararlılığını gösterirsek marufun egemenliğini gerçekleştirmeyi de başarabiliriz” dedi.
ASKON’un Bursa Şube Başkanı Eyüp Yetim ve arkadaşlarının görevlerinde başarılı olacaklarına ve ASKON’u Bursa’da layık olduğu seviyeye taşıyacaklarına inanıyoruz.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat