Loading...

Hayaller ve gerçekler

2 Ağustos 2018 21:00
A
a
Bir kişi kendi parasını kendisi için harcıyorsa fiyat da önemlidir, kalite de. Kaliteyi ucuza almayı kim istemez? Bir kişi kendi parasını başkası için harcıyorsa, kalitenin bir önemi yoktur, önemli olan tamamen fiyattır. Ya o kişi başkasının parasını bir başkası için harcıyorsa?  İşte o zaman ne fiyatın önemi vardır, ne de kalitenin!  Spor kulüplerinin başkanları tam da bu mantık çerçevesinde kulüp gelirlerini har vurup harman savurdular, ta ki bugünlere gelene kadar. Villasını boyatmak için 41 farklı yerden teklif alan adamlar, mevzu futbolcu transfer etmeye geldi mi, tavsiyeler üzerine, gelişigüzel öyle tercihler yaptılar ki, öyle kolay para harcadılar ki, akıl alır gibi değil. Menajerlerle ortak çalışan başkanlar konusuna bilerek hiç girmiyorum, içinden çıkamayız. İşler öyle bir noktaya geldi ki, kulüp gelirleri yetmez oldu, şahsi kredilerle işleri çevirme dönemleri başladı, o da yetmedi katakulli dönemlerine gelindi derken UEFA kızılcık sopasını kaldırdı ve yepyeni bir futbol dönemi başladı. Öyle bir dönem ki, zengin kulüple fakir kulübün transfer bütçesinin eşitlendiği bir futbol sezonu. Adeta kartlar yeniden dağıtılıyor.
Tüm kulüpler altyapıya yönelmek zorunda artık. Bursaspor için alışık olmadık bir durum değil bu ama sözde büyük, zengin diye bildiğimiz İstanbul kulüpleri için bu tamamen yepyeni bir durum. Parasızlıkla ilk imtihanını yaşayan Ali Koç, TV ekranlarına çıktı, olanı biteni bir-bir anlattı. Fenerlisi, Fenersizi oturup dinledi adamı.
- Neden?
Biliyor ki, kendi desteklediği kulübün de hali bundan farklı değil! En azından Ali Koç şunu yaptı; “Ben bir şeffaflık dersi veriyorum, taraftarım kulüp kasasının gerçek durumunun ne olduğunu bilsin’’ dedi. Bursaspor camiası olarak bizim de gerçekleri öğrenmeye hakkımız var. Diğer adayların önünü kesmeyi bir şekilde bir kez daha başaran ve Bursaspor’da ikinci başkanlık dönemini yaşayan Ali Ay yönetiminin bu şeffaflık meselesini bugüne kadar çoktan çözmüş olması gerekiyordu..
Bilelim ki neden ikinci kez o koltuktasın, daha iyi hizmet etmek için mi yoksa koltuktan kalktığın anda altına yaptığın deşifre olacak diye mi?
Bu sorunun cevabını ben vermeyeceğim, bu sorunun cevabı zaten biliniyor, benim kafamda başka başka sorular?
Trabzonspor Kulübü Başkanı TV’ye çıktı ve babalar gibi açıkladı, dedi ki; menajerlere ödememiz gereken 60-70 milyon TL borcumuz var. Ben bilmek isterim, bizim menajerlere borcumuz var mı varsa kaç milyon TL?
Futbolcu alacaklarıyla ilgili FİFA’lık olmuş kaç tane dosyamız var, kaç milyon dolar daha kasamızdan çıkabilir yakın zamanda?
Le Guen’in sözleşmesinin tek taraflı olarak feshedildiği kamuoyunda biliniyor. Kaç paraya mal oldu bu iş bize? Sercan Yıldırım’dan kurtulmak, gölgesiyle beraber bize kaça patladı? Furkan Özçal ve Bilal Kısa’nın maliyeti dahil. O dönemki yönetimden bazı isimlerin iddialarına göre, ‘’Galatasaray kulübüne önümüzdeki sezon için Sercan’ı kadroda düşünmediğimizi iletelim, pazarlıkta elimizi güçlendirelim, büyük ihtimal serbest kalır’’şeklinde başkana tavsiyelerde bulunulmuş ama başkan dinlememiş. Sonuçta Bursaspor zarara uğradı. Binbir güçlükle Bursaspor’a kazandırılan otoparkın düşük kiralama bedeli sebebiyle belediye tarafından geri alındığı malumunuz.  Başkan ve yönetim seçimlerindeki etkinliğini yakından bildiğimiz BTSO ve kent dinamikleri Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne neden bu kadar kolay teslim oldu? Koskoca Bursaspor camiası neden sürece dahil edilmek istenmedi?
“Bizden hiçbir katkı beklemeyin, gerekirse kapatırım’’ diyerek yani bir nevi aba altından sopa göstermek suretiyle camiayı basketbol şubesini kapatmakla tehdit eden, istemeye istemeye faaliyete devam kararı alan Bursaspor Kulübü Başkanı, şu saatten nasıl olur da birlik ve beraberlikten söz öder? Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu diye sormazlar mı adama?
Daha yüksek bir fiyattan sponsor bulunsun beklentisiyle Durmazlar AŞ sponsorluktan çekilerek bir jest yaptı bildiğiniz üzere, kulübün önünü açtı yani. Koskoca Bursa şehrinden basketbol takımına bir sponsor maalesef bulunamıyor. Bugün birer dünya markası haline gelmiş isimleri teker-teker yazmak istemiyorum, değerli Bursa markaları neden Bursaspor’a sponsor olmak istemiyor? 
 Bursaspor’un marka değerinin Bursaspor yönetiminin marka değerine kadar düşürüldüğünden olabilir mi? Bursaspor’un önermiş olduğu ücretten daha azına Göztepe’ye imza atan Yasin de bu yüzden Göztepe’yi tercih etmiş olabilir mi? Yoksa Bursaspor Kulübü’nde yaşanan finansal kriz, çalışanların maaşlarının dahi ödenemez halde olduğu bilgisi ayyuka çıktı da, Yasin’in de kulağına kadar gitti mi? Bu sorular bitmez arkadaşlar. Biz önümüze bakacağız. Tüm bu şartlar altında, Bursastore’lara hücum edin, kombinelere saldırın demeyi inanın ben de çok isterdim ama? Adam 35 yaşındaki Mossoro’nun peşine düşmüş, ben kime ne tavsiye de bulunayım. Hayaller Adriana Lima, gerçekler Allano Lima.
 
1000
icon
Ekrem Aktoptan 4 Ağustos 2018 10:56

Tebrikler çok net gerçekler

0 2 Cevap Yaz
Abdullah Başlar 3 Ağustos 2018 16:45

Kalemine sağlık arkadaşım.

0 2 Cevap Yaz
Ahmet aköz 3 Ağustos 2018 01:14

Kardeşim benim. Bu ne güzel bir yazı alnindan öpüyorum

0 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat