İnlerine girmeye gerek yok, belediyelere girin yeter…

5 Eylül 2016 22:30
A
a
Adı bende saklı bir okurumuzun isyanını dile getiren metni sizlerle paylaşmak istedim.
Sayın Cumhurbaşkanım, Başbakanım, Bakanım ve kıymetli bürokratlarım; Sayın savcılarım;
Bursa Büyükşehir Belediyesinde 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle açığa alınan Salih Sadık Yaşar isminde bir memur, bugünlerde Bursa Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu’nun hazırladığı bir raporla tekrar göreve dönüyor!
İnanılır gibi değil!!!
Bursa  Büyükşehir Belediye başkanı fetöyle mücadele etmediği gibi fetö'den açığa alınan memuru da büyük bir skandala imza atıp aklayarak tekrar göreve döndürüyor!!!
Salih Sadık Yaşar isimli Bu zat göreve döndürülmesi için kimlerle irtibata geçmiş, kimlere ulaşmış ve büyükşehir belediye başkanı Recep Altepe bu talimatı kimlerden aldığı talimatla vermiştir? sorgulansın, araştırılsın ve soruşturulsun!!!
Yukarıda adı geçen ve FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle açığa alınan bu memur hangi kriterlerden geçirilerek FETÖcü olmadığı anlaşılmış ve tekrar göreve döndürülmüştür?
Sadece onu tanıyan, onun biriminde ona yakın insanlarla görüşülerek böyle bir kanaata nasıl varılır, fetöcü olmadığı kararı nasıl verilir?
Böyle saçma sapan bir soruşturma olur mu?
Belediye Başkanının teftiş kuruluna talimat vermesiyle açığa alınan bir memur bu şekilde sorgulanarak nasıl oluyor da tekrar memuriyete döndürülüyor?
Bu şahıs hakkında fetöcü değildir raporu düzenleyen teftiş kurulu başkanının fetöcü olmadığı ne malum?
Yine bu şahsı aklama çabası içerisinde olan gen.sekr.yardımcısı Fehmi Ökten ve daire başkanı Nalan Fidan'ın fetöcü olmadığı ne malum?
Neden bu şahsı akladılar???
Neden bu zatı ölesiye savunurlar???
Sayın yetkililer Bursa büyükşehir Belediyesindeki, FETÖ yapılanmasındaki durum, Mersin Belediyesi’nden daha vahim!
Yukarıda bahsettiğimiz olay lütfen ama lütfen araştırılsın, soruşturulsun, sorgulansın!!!
FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle açığa alınan Salih Sadık Yaşar'ı düzenledikleri raporla tekrar göreve dönmesini sağlayan başta, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe bu talimatı kimden, neden ve niçin almıştır? Sorgulansın, soruşturulsun!
Ve yine bu zatı aklayan Teftiş Kurulu Başkanı İsmail Akıncı hangi kriterlere göre ve kanıt, delillere göre bu zat ile ilgili olumlu rapor tanzim etmiştir!!! Sorgulansın, soruşturulsun!!!
Ve yine bu zatın göreve dönmesinde aktif rol oynayan Genel Sekreter Yardımcısı Fehmi Ökten ve Daire Başkanı Nalan Fidan neden bu zatın göreve döndürülmesi için uğraşmış ve bu zata referans olup kol kanat germişlerdir? Soruşturulsun ve lütfen sorgulansınlar!!!
Sayın savcılarım artık yeter!!!
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Büyükşehir belediyesindeki FETÖ yapılanmasının araştırılması için düğmeye basın!!!
Yukarıda bahsettiğimiz olayı lütfen inceleyin ve soruşturun! Böyle bir karara imza atanları da özellikle inceleyin ve soruşturun!!!
Yüce Türk Milleti adına…”

***
Her gün buna benzer çok sayıda ileti alıyorum.
Fetöcülerin nasıl korunup kollandığını, siyasilerin ve belediye başkanlarının bazılarının Fetöcülere nasıl sahip çıktığını anlatmaya çalışıyor memleketim insanları.
Evet…
Yine Bursa Büyükşehir Belediyesi…
Yine Fetöcüler mevzusu.

Konu yargıya intikal etmiş durumda.
Çevre koruma ve kontrol dairesi başkanlığı çevre kontrol şube müdürlüğünde çevre mühendisi olarak çalışan Salih Sadık yaşar konusunda bu tepkiler niye?
Bilmiyorum…
Fakat.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe olmak üzere Büyükşehir belediyesinde çok sayıda fetöcü olduğuna yönelik iddialar en yüksek sesle dillendiriliyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnlerine kadar gireceğiz” diyor.
İnlere gerek yok Sayın Cumhurbaşkanı kendi belediyelerinize girmeniz yeterli…
 
1000
icon
Takipçi 6 Eylül 2016 11:41

http://sehirmedya.com/manset-haberler/paralelle-kol-kola-isler-tikirinda/ Bu haber 31/03/2016 tarihinde yayınlandı ve yapılan hiçbirşey yok. Sebebine gelirsek efendim bu haberde sözünü ettiğiniz teftiş kurulu başkanı,asıl şikayetçi olan işçinin yazılı değil sözlü ifadesini almakla yetiniyor haliyle de konuyu soruşturan savcıya bu kişinin ifadesi gitmiyor. Daha sonra savcılık kısmında Halil ARI ve Fehmi ÖTKEN devreye girip binbir rica ile aklanıyorlar. Kısacası Recep ALTEPE o koltukta oturduğu sürece belediyede bunlar gibi cemaatçiler dışarda inşaat işi de yapar belediyenin içindende istedikleri gibi atta koştururlar.

0 1 Cevap Yaz
Hikmet alb 6 Eylül 2016 11:20

Bu kaynayan cadı kazanının altına kimlerin odun taşıdığı bellidir eğer bilinmiyor ise bu particilik değildir ancak menfeat beraberliğidir bu partiye gönül verenler derhal bu duruma son vermelidir partilerinin gözlerinin önünde erimesine müsaade etmemelidir

0 1 Cevap Yaz
Hikmet alb 6 Eylül 2016 00:53

Bursa kaynayan kazan gibi bu ateşi kim söndürecek acaba herkes birbirinden mi korkuyor Allah sonumuzu hayır etsin "HIRSIZ KASANIN ANAHTARI KİMDE İSE ONDAN ŞÜPHE ETMELİ"DİYE BİR DEYİM VARDIR BOŞUNA YORULMIYALIM

1 4 Cevap Yaz
Haydar KARABÖCEK 5 Eylül 2016 23:57

EVET TÜRK ADALETİNİN SAVCILARINI BURADAN GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ

0 4 Cevap Yaz
Belgin Suyabatmaz coşkun 5 Eylül 2016 23:33

Aynen katılıyorum kaleminize sağlık

0 4 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat