İsrail’deki yangını, Türkiye mi söndürmeli

30 Kasım 2016 22:36
A
a

Necip Fazıl’ın deyimiyle “iki yumurtayı pişirmek için dünyayı ateşe veren kavim” dediği İsrail bu günlerde alevlere teslim olmuş durumda.

Geçen hafta İsrail’de çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle epey gündemde kaldı. Yangın olan bölgelerden 10 bini aşkın kişi tahliye edildi. OHAL ilan edildi. Kudüs’ün de içinde bulunduğu toplam 13 bölgedeki yangınlar zaten ölümden korkan ve gerçekte de çok korkak bir topluluk olan İsrailoğulları’nın neredeyse ödlerini patlatıyordu.

Yangınlarda kundaklamadan şüphe ediliyormuş. Bir hafta oldukça sıcaklaşan İsrail, sanki Allah’ın kendilerine yeryüzünde ifsat çıkardıklarından dolayı korkutulduğu cehennemi dünya hayatında göstermesi gibi.

Yangınlar söndürüldükçe tekrar alevleniyor, tekrar söndürdüklerinde yine yanıyor, enteresan olay!

Yangından dolayı Kudüs ve Tel Aviv arasındaki ulaşımda zaman zaman aksamalar oluşmuş. Batı Şeria ve Yahudi yerleşim merkezleri yangından çokca etkilenen yerlerden.

Yangının İsrail yönetimine göre teröristler tarafından çıkartıldığı iddia ediliyor. Başbakanları, kesinlikle kundaklama olduğunu vurguluyor. Yangının çeşitli bölgelerde olması İsrail’i böyle bir düşünceye sevk ediyor.

Daha önce 2010 yılında büyük bir yangınla karşı karşıya kalan İsrail’in 42 vatandaşını ölmüştü. Bu yangında ölüm haberi yok ya da gizleniyor. Sadece yangın dumanından etkilenenler olduğu dillendiriliyor. 2010 yılında yine yangına karşı çaresiz kalan İsrail’in yardımına, başkanlarının yemin törenlerinde “bizim için İsrail’in güvenliği bir numaralı meseledir” diyen Amerika yardım etmiş ve yangını söndürebilmişlerdi.

Geçen hafta çıkan yangında ise birçok ülke İsrail’in yanında idi. Amerika, İtalya, Hırvatistan, Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi (ki ikinci İsrail de diyenler var bu bölgeye) ve en ilginci ise bazı Müslüman ülkeler. Mısır - Ürdün - Filistin - ne yazık ki TÜRKİYE! Şimdi Filistin neden yardım eder diyenlere; Filistin’de bazı gruplar var, kendilerine aktivistlerin getirdiği yardımları alıp daha sonra yardım getirenleri gayri-müslim diye öldürüyorlar. Neden? Onlar Müslüman değil diye! İslam âlimlerinin bir çoğunun BEL’AM’lık yapması böyle değişik insanların türemesine neden oluyor.

Gelelim Türkiye’ye!

Ne enteresan değil mi? Oy veren topluluklar “Kahrolsun İsrail” sloganları atarlar, oy verilenler ise her platformda İsrail yandaşı/dostu olurlar. Kahrolsun İsrail diyenler neden İsrail’in hep yardımına koşan veya İsrail yanlısı politika yapanlara oy verirler?

Peki, oy verilenlerden hiç “inanç-ahlak-onur” sahibi yok mu ki İsrail’in her daim yanında olurlar! Birçoğu Milli Görüşçü iken İsrail düşmanı değil miydiler? Aynaya bakıp bu soruyu kendilerine sormaları gerekir diye düşünüyorum.

İsrail Başbakanı Türkiye’nin yangının söndürülmesine yaptığı katkılardan dolayı Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a teşekkür etmesi, Türkiye’den gitmiş olan uçakların önünde gerçekleşti, bu ayrıca vahim bir durum!..

“İsrailliler insan değil mi, yangın bu, ne var yardım edilmişse” diyen AKP yandaşları!..

Müslüman coğrafyasında yangın söndürüldü mü ki, yangını çıkartanda çıkan yangını söndürmek ne haddinize!

1000
icon
HİKMET ALB 3 Aralık 2016 13:15

DEĞERLİ KARDEŞİM BU ANLAYIŞ MİLLİ GÖMLEĞİ ÇIKARDIĞINI SÖYLEDİĞİNDE BU GÜN GÖSTERİLEN TEPKİ GÖSTERİLMEMİŞ İDİ BELKİ DE YANDAŞ OLANLAR DA VARDI HER ŞEY DE KANDIRILMAYA YATKIN OLAN BU GÖRÜŞE TAHAMMÜL EDEMİYORSANIZ MİLLİ NİZAM PARTİSİNİN KANUNLARA SAYGILI OLAN HER ŞEYİNİ MİLLİ BENLİĞE DAYANDIRAN ERBAKAN HOCANIN ANLAYIŞINA BÜRÜNMENİZ LAZIMDIR

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat