İznik ve Göllüceliler’in sesini duyan çıkacak mı bakalım?

6 Eylül 2016 20:57
A
a
Bugünkü konum, İznik Gölü’yle ilgili… Bir iletiyle paylaşıyorum…
“SAYIN CUMHURBAŞKANIM…
Kaçak yapılan villayı yıkacağız, yıkacağız,yıkacağız diyorlar ama, yıkmıyorlar. Lütfen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı göl kıyısına yapılmış olan kaçak villayı gelip yıksın…
Vatandaş olarak şikayetlerde bulunuyoruz, Belediye Başkanları duymamazlıktan, görmemezlikten mi geliyor?
İznik Gölü Kıyısına 20 metre mesafeye,İznik Göllüce Mahallesi 1306 parseldeki barakasını, İznik Belediyemize ''Tamir Edeceğim'' diye yazılı izin isteyip, İznik Belediyemiz de 'tamir edebilirsin'' diye izin verdi,(barakanın tamir olmayıp, yerine yeni bina yapılacağı biline biline) barakayı yıkıp yerine Betonarme Kaçak Villa yapan Zabıta Daire Başkanı Mahmut TURNA.
Aşağıdaki şikayetimi aylardır İznik ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlarına, Kaçak Yapı Birimlerine defalarca gönderdim. Bu şikayetimizi bir kez de siz inceleyin.
Ak Partili  Belediyelerimizin, maalesef ki maalesef, ne iş yaptıklarını, biz vatandaşların şikayetlerine hiç bir çözüm bulmadıklarına, adam kayırdıklarını, kanunu uygulama da hiç kanun uygulayıcı gibi olmadıklarına, aylardır şikayet etmemize rağmen kendi Adamlarını nasıl koruduklarına bizler kadar sizlerde şahit olun.
CUMHURBAŞKANIM
Belediyeleriniz, İznik ve Bursa Büyükşehir Belediyeleri Nasıl bir Devlet Kurumu?
Bunlar Nasıl Halka hizmet ediyorlar?
İznik Gölü Kıyısına Kaçak Villa yapıldığını şikayet etmeyen insan kalmadı, şikayet edilmeyen merci kalmadı, ama ne İznik ne Bursa Büyükşehir Belediyeleri kılını kıpırdatmıyorlar.
Neden kıpırdatmıyorlar biliyor musunuz?
Çünkü, Bu kaçak villayı yapan kişi Bursa Büyükşehir Belediyesinde görevli kamu görevi yapan, Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mahmut Turna.
İznik Belediyesi niçin yıkmıyor da küçük bir encümen cezası vererek geçiştiriyor?
Bursa Büyükşehir Belediyesi niçin yıkmıyor? Çünkü, kendisinde görev yapan bir Zabıta Daire Başkanı yaptı onun için yıkmıyor.
İşte Belediyelerinizin hali Cumhurbaşkanım.
AK PARTİLİ BELEDİYELERİNİZ de çalışan bir daire başkanı kaçak villa yapıyor, buna Belediye Başkanlar ses çıkaramıyorsa, sizin ülkemiz için kendinizi yıpratmanıza hiç gerek yok. Size layık yöneticiler, sizin gibi doğru olan insanlar ile Belediyelere sahip çıkınız.
SAYIN CUMHURBAŞKANIM
Sorar ve araştırırsanız;15 Temmuz Fetö Darbe girişimini bahane edeceklerdir.
Şimdi, bu mektup ile, şikayetimizden sizi de haberdar etmek istiyorum.
Siz gereğini yaparsınız, İznik halkını da İznik Belediye çalışanlarını da, Bursa halkını da kanunun uygulandığına şahit tutarsınız.
Sizlere Saygılar sunarız.
İznik Halkı size minnettar kalacaktır.
SAYIN CUMHURBAŞKANIM
8 AYDAN BU YANA KAÇAK VİLLAYI ŞİKAYET EDİYORUZ AMA İZNİK VE BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRMİYOR.
İZNİK BELEDİYESİ KAÇAK VİLLAYI YAPAN KİŞİNİN İZNİKLİ OLMASINDAN DOLAYI KORUYOR.
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YETKİLİLERİ BU KAÇAK VİLLAYI YAPAN ŞAHISI KENDİ İÇİNDE GÖREV YAPAN ZABITA DAİRE BAŞKANI OLDUĞU İÇİN KOLLUYORLAR-KORUYORLAR-KANUNU BU YÜZDEN HİÇE SAYIYORLAR.
KANUNU ŞAHSA UYDURUYORLAR,
SAYIN CUMHURBAŞKANIM
ŞİKAYETLERİMİZ O BELEDİYEDEN BU BELEDİYEYE, BELEDİYELERDE İSE O MÜDÜRLÜKTEN BU MÜDÜRLÜĞE YAZIŞMALAR YAPARAK ''ORTADA TOP ÇEVİRME-TOPU TACA ATMA'' TABİRİNCE GECİKTİRİP ''YIKMAMAKTA'' DİRENİYORLAR 
KANUNU ADAMINA GÖRE UYGULUYORLAR. ZABITA DAİRE BAŞKANINI KORUYORLAR.
KAÇAK VİLLA NİÇİN YIKILMIYOR? 
KİM KORUYOR?
KİM KORKUYOR?
SAYIN CUMHURBAŞKANIM
GEREĞİNİN YAPILMASI İÇİN SİZLERDEN YARDIMCI OLMANIZI RİCA EDİYORUZ.
İznik Halkı
Göllüce Yaşayanları.
İznik Gölü Koruyucuları…”
***
Durum bu…
Yorumunu yarın ki yazımda sizlerle paylaşmak istiyorum.
İznik ve Göllüce’lilerin sesini duyan çıkacak mı bakalım?
 
1000
icon
by_danger016 5 Ekim 2016 15:48

Senin amacin bence farkli gundemde olcaginimi dusunuyosun yikilmiyosa yikilmiyo sen bi kendi gecmisine bak

0 0 Cevap Yaz
Hikmet alb 8 Eylül 2016 11:55

Olaylara partici anlayışla yaklaşırsak doğruyu bulamayız DÜN YAPILAN YORUMLAR DA ADININ ŞABAN OLDUĞUNU BELİRTEN BİR YORUMCU GERÇEK İSMİNİ KULLANDIĞINI ZANNETMİYORUM HER HALDE YENİ SİVİL PAŞA KADROLARI ÇIKTIĞINA GÖRE ALBAY KADROSUNU DA KULLANMAYA MI BAŞLADILAR DİYE AKLIMDAN GEÇTİ BÖYLE YAZIYI ANCAK BU TİPLERE YAKIŞIR ŞEKİLDE BİR YORUMU ANDIRIYOR SAHTEKAR ALBAYLAR TÜRETİLİYORSA BUNA SEBEB OLANLAR UTANSIN O ŞEREFLİ RÜTBEYİ KİRLETENLER MENFEAT KARŞILIĞI KENDİNİ SATANLARA ZATEN YAKIŞMIYORDU ORDU DÜŞMANLARI BÖYLELERİNİ GÖRÜNCE ÜZÜNTÜDEN KAHROLACAĞI HALDE ZİL TAKIP OYNAMAYA KALKIŞTILAR ONLAR BİZDEN OLAMAZLAR MERAK EDİLMESİN GERÇEK ASKERLER MERT VE SÖZLERİNE İNANILAN İNSANLARDIR BU MİLLETİN GURURU DA ONLARDIR SAHTEKARLARA O RÜTBELER YAKIŞMAZ

0 0 Cevap Yaz
Şaban albay 7 Eylül 2016 13:50

Chp bir belediyede bu olsaydı hacep ne olurdu kıyemet kopar kayyum atarlardı

0 0 Cevap Yaz
Hikmet alb 7 Eylül 2016 09:28

15TEMMUZDAN SONRA HERKES HERŞEYİN SÖYLENDİĞİ GİBİ ESKİSİNDEN FARKLI OLACAĞINA İNANDI VE HERKES KENDİ ÇAPINDA BU ANLAYIŞA YARDIMCI OLMAĞA ÇALIŞIYOR EĞER "ESKİ TAS ESKİ HAMAM OLACAK İSE"İNSANLARA NİÇİN UMUT VERİYORSUNUZ İNSANLARIN UMUTLARININ YIKILMASI ÇOK KÖTÜ SONUÇLARA SEBEP OLABİLİR BU SOSYAL TEPKİDEN ALLAH DEVLETİMİZİ VE MİLLETİMİZİ KORUSUN KENDİ OCAĞIMIZA İNCİR DİKMEYELİM KANUNLAR HERKES İÇİN YAPILIR SÖZ KONUSU ŞAHSIN AYRICALIĞI NEDEN SANKİ BÜTÜN BÖLGENİN TAPUSU ONUN ÜSTÜNDE Mİ İLGİLİLER TOPLUMUN GÖSTERDİĞİ BU HASSASİYETE KULAKLARINI TIKAYAMAZLAR UFAK BİR HADİSEYİ BU DEVLETİN EN BÜYÜĞÜNE SÖYLEYEREK ÇARE ARAMAK BİZLERİN CEHALETİNİ GÖSTERİR O ZAMAN DEVLETİN ALT KADROLARINA İHTİYAÇ YOK ANLAMI ÇIKIYOR KENDİ MENFEATLERİNİ MİLLETİN MENFEATİNDEN ÜSTÜN TUTMAĞI ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİLİR İSE VAY BU MEMLEKETİN HALİNE ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN

0 1 Cevap Yaz
umut karlı 6 Eylül 2016 22:45

iznik-göl-turna-balık-mahmut-servisçi-????????

0 5 Cevap Yaz
Omer 6 Eylül 2016 22:16

Hirsizlik,yolsuzluk,kanunsuzluk gorup engel olmaya,bildirmeyen,geregini yapmayada ayi sucu işlemiş sayılır Allahtan korkun

0 4 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ


Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat