Kılıçdaroğlu’na suikast, Cizre şehitleri ve Can Ulusoy der ki…

26 Ağustos 2016 20:48
A
a
Kemal Kılıçdaroğlu’na suikast girişimi aslında Yenikapı’da sergilenen ulusal duruşa karşı yapıldı.
İstendi ki ulus duygusu, yurttaşlık ekseni parçalansın.
Suikast için Artvin’in seçilmesi alçaklığın bir başka boyutudur. Artvin insanı cumhuriyetçidir, vatanseverdir, Atatürk’e, demokrasiye bağlıdır; merttir, cesurdur.
Artvin’in duruşu, yeri, kimliği bellidir.
***************************
Emperyalizm nifak sokmayı, kardeşi kardeşe düşürmeyi, Alevi Sünni; Kürt Türk, laik Müslüman gibi suni ayrımlar yaratıp istikrarsızlık oluşturmayı; BOP projesi kapsamında Türk ordusunu itibarsızlaştırmayı Türkiye’yi bölmeyi ve İsrail’in orta doğuda güvenliğini sağlamayı ister.
FETÖ, PKK, İŞİD..
ABD işine hangisi geliyorsa kullanır, atar.
Entel dantel tayfasını, tatlı su liboşlarını, kıyafetsiz muhteris yazar çizer tayfasını, dönekleri, cemaatçileri, bu plana iliştirir, yemler, makam sahibi, ün sahibi yapar.
Entel dantel ihaneti için ortam epeydir müsaitti ama artık maskeli balo bitti. Kim kaç kırattır çıkıyor ortaya.
***********************
Türkiye’ye AB ve ABD’nin çullanışı karşısında anti emperyalizm çizgisinde bir ulusal duruş sergilemek;yurttaşlık bilinci içinde alt kimlikçiliğe sapmadan sağlam durmak; cumhuriyet değerlerine, laikliğe, demokrasiye sahip çıkmak; kardeşliğimizi korumak geliştirmek kimin işine gelmiyorsa Kılıçdaroğlu’nun canına kast edenler ve Cizre’de katliam yapanlar onlardır.
***********************
Suikastlar, bombalar, kumpaslar, onca yılın beyin yıkama faaliyeti, onca satılmışlık…
Bunlara rağmen toplumda bir kenetlenme bir anti emperyalist bilinç var. Halkımız sağlam duruyor, cesur duruyor; serinkanlılık, kararlılık gösteriyor.Umut veren bir bilinçlilik.
Türkiye yurtseverlik ve anti emperyalistlik ortak paydasında buluşuyor. Tarihin Türkiye’yi getirdiği eşik burasıdır.
 
Can Ulusoy der ki…
 
‘’15 Temmuz'da halka sıkılan kurşunlar, IŞİD ve PKK'nın bombaları ile Kılıçdaroğlu'na çevrilen namluların menşei birdir. AKP, CHP, MHP, Vatan Partisi meselesi değil, İstiklal Mücadelesi. 15 Temmuz'da meydanlarda, dün Cerablus'ta safa girmeyenler, hayat size olmanız gereken mevzii dayatıyor, görmüyor musunuz?’’
Sevgili kardeşim, Maltepe Üniversitesi’nde siyaset bilimci olan Yrd. Doç. Dr. Can Ulusoy kentimizin en iyi aydınlarındandır. Sosyal medyada yukarıdaki paylaşımı yapan Can Ulusoy bir başka paylaşımda ise şöyle demiş:
‘’Türkiye, ABD ve taşeronları ile büyük bir mücadele içinde. ABD'nin ve taşeronlarının Türkiye'ye saldırısına, FETÖ'den büyük oranda arındırılmış milli ordumuz ile cevap veriyoruz. Allah yardımcıları olsun. Bu süreçten sonra ya yurtseverlik cephesindesin, ya Amerikan askerisin.’’
*************************
Ulusoy, 30 Ağustos için şu değerlendirmede bulunuyordu dünkü sohbetimizde:
‘’96 yıl önce emperyalizmin hayâsız akınını durdurup, taşeronlarını Büyük Taarruz ile denize döktük. Bugün de ülkemize karşı hayâsız akını durduracak, emperyalistleri ve taşeronlarını ikinci İstiklal Mücadelemiz ile mağlup ve perişan edeceğiz.’’
 
30 Ağustos bilinci
 
 
Başkumandan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne güzel analiz etmiş:
“En büyük düşman, düşmanların düşmanı, ne falan, ne de filan millettir. Bilâkis bu, adeta her tarafı kaplamış ve saltanat halinde bütün dünyaya hâkim olan kapitalizm afeti ve onun çocuğu olan emperyalizmdir.”;“Sömürgecilik ve emperyalizm yeryüzünden yok olacak ve yerlerine milletler arasında hiçbir renk, din ve ırk farkı gözetmeyen yeni bir ahenk ve işbirliği çağı geçecektir”
***************************
Evet, FETÖ var; ama arkasında ABD var onun da arkasında kapitalist barbarlık var.
İki dünya savaşı, bölgesel savaşlar; Orta Doğu’da kanla acıyla yeniden çizilen sınırla; kumpaslar, patlayan bombalar, katliamlar, suikastlar ve üçüncü dünya savaşının yükselen ayak sesleri. Kâr, rant, para, güç, iktidar.
*******************
Sistem savaşla besleniyor bedelini mazlum milletler ödüyor.
Emperyalizmi daha önce yendi bu millet; yine yeneceğiz. Yine mazlum milletlere ilham vereceğiz.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nda umutlarımızı yeşerteceğiz.
 
1000
icon
Nedim Pala 26 Ağustos 2016 22:08

Tebrikler.. Can Kardeş ! Güzel bir ''Zafer Bayramı Tebriği'' gibi olmuş bu yazı için. Sizi ve Gazetenizi ; Bursa özelinde; yerel Fetö'cülere.. onlarla dar alanda kısa paslaşmalar yapan entel- dantellere.. beni sokmayan Fetö; bin yaşasın diyen Neo liberâl tatlı su demokratlarına.. ne istedilerde vermedikçilere.. höt denilince; mücadele etmek yerine, boyun eğen - al bir yurt binası diyenlere.. karşı verdiğiniz deşifre yazılarınız ve boyun eğmeyen duruşunuz için tebrik ediyorum.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat