Loading...

Köle düzeninden milli devlete doğru 2

9 Şubat 2018 21:39
A
a
Bir önceki yazımda belirttiğim gibi, köle düzeninden milli devlete doğru atılan adımların, işaret fişeğinin BM toplantısında atıldığı, başta Amerika olmak üzere tüm batının Türkiye karşısında takındıkları tavrın.
Türkiye'nin toprak kaybının sağlanması yönünde Kürtleri silahlandıran Amerika’nın tutum ve tavrına karşı "FAKAT FARK EDEMEDİKLERİ BİR GERÇEK VARDI" cümlesinden yola çıkarak, fark edilemeyen gerçeğin ne olduğunu izah etmeye çalışacağım.
Reis, milli devlete geçiş aşaması olarak kendi ifadeleri ile şu kavramlardan bahsediyordu iktidarı döneminde.
ÇIRAKLIK-KALFALIK-USTALIK.
Çıraklık döneminde dördüncü güç olan medyayı ellerinde bulunduran, rant kesimine tanıdığı kolaylık ve teşviklerle adeta medyayı teslim alarak işe koyuldu.
Kalfalık döneminde yapılan tüm çalışmaları alkışlayan medya, reisin yolunu açmış bu esnada milli silah projesi başlatılmış ve bu medyaya yansımamıştı. 
Reis bir yandan batıdan silah almaya çalışırken, istediği evsafta silahları satmak istemeyen batıya karşı, ‘doğudan silah alırım’ çıkışını yaparak zaman kazanıyordu.
Üretilen yerli silahların balistik durumunun hedef tespitinde belirlenmesi için, ilk kez müttefiklerle birlikte DAEŞ’e karşı asker gönderme kararı alır.
Ardından "FIRAT KALKANI''nda Türkiye’yi tehdit eden unsurlara karşı, üretilen silahların denemesi başarılı olması.
Türkiye'nin artık tam anlamıyla batıya bağımlılığın bittiği, yeniden milli devlet olmasının verdiği rahatlıkla Amerika başkanının Kudüs'ü israilin başkenti ilan edeceğini açıkladığı anda.
Artık reis batıyla tüm ipleri kopararak, İslam İşbirliği Teşkilatı’nı toplayıp Doğu Kudüs’ün Filistin'in başkenti olduğunu dünyaya ilan etmesi ve BM’den, aynı kararın çıkması resmen Amerika’nın bitmesi demekti.
İmajı sarsılan Amerika Kudüs intikamını Kürtlerle almaya ve 30 bin kişilik düzenli ordu kurduğunu, onları tam desteklediği 4800 TIR ağır ve modern silah hibe ederek.
Türkiye’yi tehdit etmesi tamamen MİLLİLEŞEN Türkiye'nin "ZEYTİN DALI" harekatı adı verilen operasyon ile, AFRİN’e girerek şu ana kadar 214 hedefi ve 800 PYD ,YPG, DAEŞ’liyi. Özgür Suriye Ordusu ve Türk askeri ile birlikte vurarak.
Amerika’nın tüm modern silahlarının milli silahlar karşısında bir hiç olduğunu, tüm dünyaya göstererek, artık karşınızda emrine amade köle bir devlet yok mesajı vermiştir.
Bu verilen mesajdan rahatsız olan içerdeki PKK sempatizanı sözde aydın denilen kesimden 170 kişi ortak bir basın metni hazırlayarak.
Hükümetin savaşı durdurmasını istemesi kimin elinin kimin cebinde olduğunu göstermeye yeterlidir.
Selam ve dua ile kalın.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat