Kötü futbol bahane üç puan şahane

26 Eylül 2016 22:21
A
a
Bursaspor’un zirve yürüyüşü devam ediyor. Yıllar sonra ilk kez lig ikinciliğine kurulduk. Bu üç puan alma olayı Bursaspor’da alışkanlık yaptı. Bu takımın en büyük özelliği takım müthiş derecede savaşıyor. Bahane üretmiyor sahadaki tüm oyuncular ve yedek kulübesi bile saha içine enerji yüklemesi yapıyorlar. Doğru yere koşmasalar da bıkmadan koşuyor kazanıyorlar. Aman nazar değmesin.
Harun Tekin maçın kırılma anı olan penaltı atışında kalesinde devleşti. Dönen topa yetişen Bengali Koita vuruşunu da kornere çelmeyi başararak adeta maçın en değerli oyuncusu oldu. Dört net pozisyon çıkardı. Yan toplarda da iyi olmaya başladı. Ürkekliğini attı özgüveni yükseldi. Güven veriyor. Harun maçı aldı.
Bu sene Harun çok şanslı çünkü kalemize çok top geliyor o da şov yapıyor. Bir kaleciye ne kadar top gelirse o kadar kendini geliştirir. Kalesine çok top gelen takım için iyi oynuyor diyemeyiz….
Bugün taraftar yine şahaneydi. Bursaspor böyle nereye kadar gider bilmiyorum, Tamam dört dörtlük bırak çeyrek bile oynamıyoruz ama bu kazanıyoruz.
Bursaspor’da top rakipteyken takım savunması harika ama top bizde iken top almak için boşa çıkan oyuncu ara ki bulasın. O nedenle ataklara çıkarken top kaybetme nedenimiz hareketsizlik. Sanırım futbolcularımızın kafalarında önce savunma yapmak yerleşmiş. Çok top kaybediyoruz, pozisyon almada oyuncularımız Batalla dışında sakin değiller.
Bugün Aziz durgun, Ertuğrul yorgundu. Del Valle pas hatalarıyla öne çıktı ama faydalı işler yapıyor. İsmail, can siperane oynuyor. İlk sarı kartı akıllıca kullandı ve doğru olanı yaptı. Şamil ve Faty hiç sahtekâr değil. Savaşıyorlar. Daha iyi olsaydılar bizde oynamaz başka takıma giderlerdi.
 
Seyircimizin sevemediği Cristobal Jorguera topa sahip olma özelliği ile elde kalan tek oyuncu!!! Başlattığı atak sonrası attığı nefis golle zirve yürüyüşüne devam dedi. Stadın tarla gibi zemininde iyi sonuç. Bu sahada iyi futbol beklemeyin. Ama sonuçlar iyi ise keyfini çıkarın. Yıllar sonra beş maçta 12 puan. Daha ne istiyoruz. İte kaka da olsa ben üç puana bakarım. İyi oynayıp gol atamayana puan vermiyorlar.
Jorquera ve Merter değişikliği galibiyetin önemli hamlesiydi. Hamza hoca bunu çok iyi yapıyor kulübeden gelen oyuncular hem skora katkı yapıyor hem de skora destek olabiliyorlar. Ben Hamza hoca’nın oyunu iyi okuduğunu düşünüyorum. Dikkat ederseniz; hep ikinci yarıda kazanıyoruz!. Bugün de Jourquera ve Mert girince ayağa daha iyi pas yaptık.
Bursasporlu olmak kötü oynayıp kazanan takımı desteklemektir. Kadro kalitesi bu. Daha fazlası olmaz. Batalla ikinci yarı Kubilay’a nasıl pozisyon alacağını anlatmaya çalışıyorsa bu skorlara şapka çıkaralım.
Bu takımın artık iki yıldızı var. Batalla ve Kaleci Harun. Bursaspor’un milli kalecisi Harun Tekin
 
1000
icon
Hikmet alb 27 Eylül 2016 02:07

BURSA SPORUN PUAN CETVELİNDEKİ SIRASINI GÖRÜNCE NEDEN TEKRAR OLMASIN DİYORUM ANTRENÖRÜN OYUNCUYU MOTİVE ETMESİ İÇİN ŞARTLARI VAR YANİ İYİ OYUNCULARIN BÜYÜK TAKIMLARA TRANSFERİ ÖRNEK GÖSTERİLEREK MOTİVE EDEBİLİR

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat