Lütfen okuyun, LÖSEV’den mektup var!

9 Eylül 2016 22:46
A
a
Binlerce lösemili hasta çocuktan gelen bu anlamlı mektubu okumak herkesin hakkı…
Çünkü…
O küçücük bedenler çok ağır yükleri kaldırmayı başarıyor.
Hayata sımsıkı tutunarak hepimize insanlık dersi veriyorlar aslında.
Lösemi çağımızın vebası…
Büyük, küçük yakaladığını doğduğuna pişman ediyor.
30 çocukla başlayan ve bugün 21 bin hastaya yardım eli uzatan LÖSEV hayırsever destekleriyle en zoru kolay kılıyor...
Farkında mıyız?
Farkına varalım diye bu anlamlı günlerde lösemi hastalarının sesi olan bu mektubu sizlerde okuyun istiyorum.
Gücümüz yettiğince de bu gibi kurumlara destek vermeyi ihmal etmeyelim.
Gün olur bizim yada sevdiklerimizin başına gelebilecek amansız hastalıkta LÖSEV bize de lazım olabilir…

“LÖSEV olarak  lösemi gibi ağır sonuçları olan bir hastalığın pençesinden çocuklarımızı çekip almak için 18 yıldır muazzam bir mücadelenin içindeyiz. Sadece lösemi hastası çocuklar değil, artık tüm kanserli çocuklarımız ve yetişkin kanser hastalarımızıda destekliyoruz.
Bu çalışmaları yürütürken de sizin gibi basınımızda kalemi ve düşünceleri güçlü yazarlarımızın çalışmalarımızı desteklemesini bekliyoruz.
30 çocuğa destekle başlayan mücadele bu gün 21.000 hasta ve onların imkanları kısıtlı aileleri ile sürüyor.

Kanser hastalığını mutlaka biliyorsunuz. Sessiz ve derinden ilerleyip bir anda kişinin kendisini ve hatta ailesini derinden sarsan, maddi, manevi yıkan, tedavisi çok uzun ve pahalı bir hastalık.  Buna ailenin maddi imkansızlıkları eklenince varın siz düşünün bu ağır tabloyu. Ayrılan, boşanan çiftler, terk edilen anneler,  çaresizlik içinde kalan aileler, diğer kardeşler, yok olmaya başlayan ümitler ve ortada hastalıkla mücadele etmeye çalışan, günden güne eriyen çocuklar, yetişkinler.
İşte LÖSEV tam da bu tablonun için de yıllardır bir güneş gibi doğmaya, hasta ve onların çaresizlik içinde çırpınan ailelerine her konuda el uzatmaya devam ediyor.
Maddi desteklerden, sosyal desteklere, et ve et ürünlerinden kuru gıdaya, mobilyadan giyeceğe, bir ailenin ayakta ve hayatta kalması için her türlü destek için yıllardır bıkıp-usanmadan, gece gündüz demeden koşuyor. Ailelerini yalnız bırakmıyor.

LÖSEV’in hiçbir ticari kaynağı ya da arkasında hiçbir holding ya da başka bir oluşum yok.
Sadece Türk Halkının ve kurumlarının destekleri, 7’den 70’e Türk insanın gönüllüğü ile yapıyor. 18 yıldır bu desteklerle 10 m2 bir ofisten, Dünyanın en saygın sivil toplum kuruluşu olmaya giden süreçte bütün gücünü Türk Halkından, sizlerden aldı. Bu destekler bugün kanser araştırma laboratuvarlarına, Avrupa’nın en büyük onkoloji kenti ve Türkiye’nin en büyük onkoloji hastanesine dönüştü ve ihtiyaç sahibi hastalarına tamamen ücretsiz hizmetler götürüyor.

LÖSEV BİR ‘TÜRK HALKI ESERİ’DİR

Yıl boyunca lösemi hastalarımızın beslenmesi, imkânları kısıtlı hasta ailelerinin desteklenmesi için çok önemli bir dönemin içindeyiz.
18 yaşındaki Vakfımız 9 yıldır hastalarına düzenli et ve et ürünleri yardımlarını tüm yıl içinde bu dönem sayesinde yapıyor.
Sizlerin tek bir cümlesi bir canı daha hayata bağlayacak. Köşenizde LÖSEV’in çalışmalarına desteğiniz paha biçilemez.
Ülkemizde kanser vakaları büyük bir hızla artarken LÖSEV’i yalnız bırakmayınız. Daima yanımızda oldunuz. Desteğinizi bizden esirgemeyiniz.
Bu vesile ile size ve ailenize sağlık dolu, mutluluk dolu nice günler diliyor, binlerce yavrumuz adına içten sevgi ve selamlarımızı sunuyoruz…
Ekte çalışmamızı aktaran bülteni sunuyoruz.
Saygılarımızla…”

LÖSEV’e nasıl olsa ulaşırsınız ama ben yine de Bursa İrtibat Ofisi’nin numaralarını vereyim...
0 224 233 33 36
Hadi bakalım, ne yapacağınızı biliyorsunuz...
1000
icon
Hikmet alb 10 Eylül 2016 10:31

Bu tür sosyal dernek ve kuruluşlar sadece insanların merhametine sığınarak ayakta kalabiliyorlar bu devlet sosyal devlet değil mi bunlar sadece duyarlı insanların yardımına bırakılmamalıdır

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat