Mağdur edebiyatı yapıp öte yandan hedef göstermek!..

25 Ekim 2016 21:49
A
a
Paralel yapının 17 Aralık'ta fişeğini ateşlediği darbe girişimi 25 Aralık'ta aleni bir şekilde hayata geçirilmek istenmişti.
Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) devlet içindeki ajanları tarafından imza atılan darbe girişiminin ikinci safhası, ağırlıklı olarak yerli sermayeyi hedef almıştı.
Dönemin savcısı Muammer Akkaş, Türk ekonomisine yön veren işadamlarının da aralarında bulunduğu 41 kişiyi gözaltına almak istemişti bilindiği üzere.
Bu başarılamayınca paralel yapının yargıdaki uzantılarının bir parçası olan dönemin yargıçlarından Süleyman Karaçöl, tarihe kara leke olarak bir karara imza atmış, her gün milyonlarca insanın alışveriş yaptığı BİM'in sahibi işadamları Abdullah Tivnikli ile Latif Topbaş, 3. Köprü, 3. Havalimanı gibi devasa projeleri sırtlanan Mehmet Cengiz, Anadolu sermayesinin dev isimlerinden Cemal Kalyoncu'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda işadamının şirketlerine ait malvarlıklarına el koydurmuştu.
Bu da başarılamayınca 15 Temmuz yaşandı bilindiği gibi…
 
* * *
Artık açıkça anlaşılmaktaki, Fethullahçı Terör Örgütü'nün hedefinde AK Parti hükümetinin Türkiye'yi ileriye taşımaya yönelik planladığı 2023 vizyonundaki dev projeler varmış.
Gezi’nin de, MİT Tırları operasyonunun ile 17-25 Aralıkların da ve son 15 Temmuz’un da hedefinin Türkiye’nin dev projeleri olduğu çok açık.
Ancak, Türkiye’nin bu gidişi Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde Millet durdurdu…
Yazgıyı değiştirdi…
Artık zaman bunları bünyeden temizleme zamanı.
Devletin içinden, ticaretin içinden, siyasetin içinden bu hainleri söküp atma zamanı. 
Kimse mağdur edebiyatı yapmamalı…
Ulusal ve yerel basında bir yandan mağdur edebiyatı yapıp, öte yandan hedef gösteren kimilerinin asıl hedefi anlaşılmalı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve AK Parti’ye direkt karşı çıkamadıkları için bu alanda partiyi yıpratmayı amaçladıkları açık değil mi?
Her şey milletin gözü önünde olmakta…
Soruşturmalar hükümetin kararlı desteği ile Emniyet, MİT ve Cumhuriyet savcıları tarafından yürütülmekte.
Hem AK Parti’ye karşı olmak adına FETÖ’cülere sahip çıkanlar ile hem de asılsız, mesnetsiz hedef gösterenlerin aynı kişiler, güçler olduğu hiç zorlanılmadan anlaşılmakta bugün.
Bu kadar mağdur edebiyatı yapıp, ardından da birilerini FETÖ’cü diye hedef gösterenlerin aslında Kripto FETÖ’cü olup-olmadığının sorgulanması gerekmiyor mu?
Süreçte kuşkusuz ki, hatalar da olabilir ve bunların düzeltilme olanağı her zaman vardır.
İllerde oluşturulan komisyonlar önemli bir görevi yerine getirmektedir.
Mağdur edebiyatıyla soruşturmalar sulandırılmamalıdır…
Başbakan Yıldırım’ın da dediği gibi "Darbeyi yapanlar mağdur da, millet mağdur değil mi?
Yıllardır askerimizi, polisimizi ve vatandaşlarımızı şehit eden PKK terör örgütü ile iş tutmuş olan bu alçak örgütün ‘Mağdur edebiyatı’ oyununa gelmemek ve hukuki mücadeleyi 15 Temmuz ruhuyla, o gece şehit olan insanlarımızı ve o gece yapılan vahşeti unutmadan sürdürmek gerekiyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat