Mahmut Turna’dan yanıt beklerken!

12 Ekim 2016 22:45
A
a
Bazı insanlar üstüne vazife olmayan işlerle uğraşmayı seviyor…
Konuya yakınlığı, neyi ne kadar bildiği ve niye kefil olduğu konusunda şüpheleri üstüne çekmeyi başarabiliyor.
Okuyucularımız her zaman başımızın tacı en değerli haber kaynaklarımızdır.
Onlardan gelen sorun ve şikayetleri araştırır sonrasında da uygunsa kamuoyuyla paylaşırız.
Bu mesleki bir sorumluluktur.
Fakat…
Bazı okuyucular taraflı olduğu ya da yazıları at gözlüğü takarak okuduğu için algılama sorunu yaşıyor…
Bunları niye anlatıyorum?
Hatırlarsanız…
Bir süreden beri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mahmut Turna ile ilgili yazılar paylaşıyorum sizlerle…
Turna’yı rahmetli başkan Hikmet şahin döneminden beri tanırım…
Şahsıma yönelik hiçbir yanlışını görmediğim, efendi biridir.

Ancak…
İznik Göllüce’deki kaçak villası hemşehrilerini çok rahatsız etti ve günlerden beri hafiye gibi peşindeler Turna’nın.
Gelişmeleri de biz gazetecilerle paylaşıyorlar.
Bizler de sizlere aktarıyoruz…
***
Bir mail gelmiş…
Adı sanı belli olmayan, kadın mı erkek mi, bilemediğim bir zat pek bir rahatsızmış bu yazılardan her nedense!
yaseminkck@mynet.com ileti sahibi her kimse Mahmut Turna’nın avukatlığına soyunmuş…
Diyor ki iletide;
“ ‘Araya hatırlı dostları sokarak konuyu gündemden düşürme isteğini çok iyi anlıyorum Mahmut Turna’nın…
Ancak…
Orada yaşayan ve tepkilerini her şekilde dile getirenleri de duymazlıktan gelemeyiz.
Mahmut Turna kendini ifade edebilir bu köşeden, sesini her zaman duyurabilir çağrımızı yineliyorum’ DİYE YAZMANIZ DA 8 EKİMDEKİ YAZINIZ İLE ÇELİŞKİLER İÇİNDE KALIYOR.
8 EKİMDEKİ YAZINIZDAN ANLADIĞIMIZA GÖRE MAHMUT TURNA’NIN YAPTIĞI EV İÇİN BİR DAHA YAZI YAZMAYACAKSINIZ ANLAMINA GELİYOR.
ZATEN, İHTİYACI İÇİN YAPTIĞI BU EV İÇİN YAZACAK BAŞKA NE KALDI Kİ?
YAPTIĞI EV İÇİN BAŞKA ŞEYLER YAZMAK İSTESENİZ DE ARTIK YAZACAK BİR DURUM, HİÇBİR YANLIŞ YOK.
YAPTIĞI EV İÇİN NE VARSA YAZDINIZ.
HERKES OKUDU. YAPTIĞI NEDİR Kİ? KÜÇÜK BİR EVİ TAMİR İDİ.
DEĞERLİ İNSAN MAHMUT TURNA’YI YIPRATMAYIN.
YAZDIĞINIZ YAZININ SONUNDA DA TAKİBE DEVAM DİYORSUNUZ,
ZATEN UNUTULDU. GÜNDEME DE GETİRMEYİN.
GETİRSENİZ DE KİMSE YAZILARINIZI OKUMUYOR.
MAHMUT TURNA HAKKINDA YAZDIĞINIZ YAZILARI BİZ SEVENLER OKUMUYORUZ.
SİZİN YAZILARINIZI BU YÜZDEN OKUMUYORUZ…”

***
İyi ki okumuyorlar, satır satır okudukları ayan beyan ortada…
Komik duruma düşmüş adsız zat…!
Bir de akıl veriyor, konu unutuldu, yazmayın artık, diye…
Başüstüne adsız bey ya da bayan…
Emriniz başım üstüne…

İşte üstüne vazife olmayan işlerle uğraşan insanlara en somut örnek size…
Gelen ikinci mailde ise aynı şahıs bakın neler yazdı;
“3 defa yazdınız bitti... 4-5 defa, her gün, her gün yazacak haliniz de yok.
Ev ile Mahmut Turna ilgili başka yazacak hiç bir şey de bulamazsınız…
Ev yaptı, evi tamir edecek, yazın da oturacak…
Avukatı değilim, kendisini severim.
Yaptığı ev yıkılacak mı, yıkılmayacak… Kim yıkacak, İznik Belediyesi mi? Mahmut Turna zaten İznikli. Takip mi edeceksiniz, yazar mısınız, okumayacağız…”

Tercih sizin…
Gelelim konunun başrol oyuncusuna…
Mahmut Turna’ya bu köşenin her daim açık olduğunu, istediği zaman görüşebileceğimizi belirtmiştim…
Araya hatırlı dostları sokmak, böyle kimliksiz iletilerle aba altından sopa gösteriyor olmasını yakıştırmadım Mahmut Turna’ya.
Diyecek sözünüz varsa bana ulaşmak bir telefon kadar yakın Mahmut Bey…
1000
icon
ismail demir 14 Ekim 2016 21:42

Mahmutu savunan yalakcılar. Aysin Komitgan Hanım diyor ki, Bu köşe sana açık, gel kendini ifade et diyor. Aysin Hanım,Başrol Oyuncumuz Mahmut hakkında Bu kadar yazılar yazdınız, Mahmut size gelmedi mi? Hatırlı dostlarını göndereceğine kendisi niçin gelmiyor? Aysin hanım, takip etmeye, yazmaya devam edin, Recep altepe ile çekilen fotoğrafa baksanıza, bitmiş,son günlerini yaşayan ruh hastası gibi.Sağlıcakla kal Aysin Hanım

0 4 Cevap Yaz
RECEP BESAN 14 Ekim 2016 20:16

MAHMUT TURNAYA SORMAK GEREKİR EŞEKLERİNE AHIR NASIL YAPILIR ALİ FIRTINA EŞEKLERİNE BAŞKA YER ARA. ADAMI KANSER ETME. İNEK, KOYUN, KEÇİ SÜTÜ VARKEN EŞEK SÜTÜ NEREDEN ÇIKTI.

0 4 Cevap Yaz
Mesireci 14 Ekim 2016 19:28

Ali Fırtına Efendi.Sen Eşek Sütü üreteceksin diye, Ahır yapacak başka bir yer yok mu? Burası Unesco Mirasına Aday bir ilçe. İznik Gölü Dünyaca meşhur tarihi eserlere yataklık ediyor.Mahmut Turna Kaçak Villa yaptı iznik ilçemiz gündemden düşmüyor. Milletvekilleri, bürokratların biri geliyor diğeri gidiyor.Bir de sen ortaya çıkıp, Eşeklerinin süt verimi artacak, göl suyu şifalı, gölde eşekler yüzer diye 50 Eşeğine Ahır yapmaya kalkıyorsun.. ''Oğlum Bak git...'' Ali Fırtına ''Al 50 Eşeği git İznik den..'' Zabıta Başkanı diye Mahmut Turna Kaçak Villa yaptı, rezaletini İznik Göllüce Sakinleri yaşadı, Bir de sen çıkma Ahır yapmak için..Araya hatırlı dostlarını da soksan yapamazsın. Ahırda-sütte- eşeklerde senin olsun.

0 6 Cevap Yaz
alî firtina 14 Ekim 2016 15:43

Sevgili aysin abla sizden ve yorumcu arkadaşlardan bîr istirhamim varrr, ben bîlîm însanlarininda kabul ettiyî kansere,ve bîrçok hastaliğaîyî gelen hastalara şîfa olan,eşek sütü üretîyorum.53 tane dîşî eşeyîm var.eşeklerîme baktiğim yer denize yakin bîr yer ,olduğundan hayvanlar susayinca malesef denîzîn suyunu îçîyorlar.buda onlarda tansiyon yükselmesîne vede sütün kalîtesîne etkî edîyor, buda benî üzüyor, sîzden bîr rîcam,eğer köşenîzde yazmazsaniz îznîk gölü kenarinda enîştemîn zeytînlîğîne ahir yapip însanlara faydali eşek sütünü üretmeyî ve dahada ucuza vermeyî düşünüyorum.kaçak vîlla yapanlara ses çikarilmiyor,bîzîm ahir yikilirmi göl suyu şerbet gîbî tatli eşeklerîm hem yüzer hemde suyunu îçerler .ahiri yapmaya başliyayimmi çok tedîrgînîm yorumcu kardeşlerîm den îstîrhamim bana kizmasinlar,sîzlere söz verîyorum,ahirim tek katli olacak,arqyada hatirli sîyasetçi tanidik sokmuyacağim.îşîm olursa sütüde yüzde elli aşaği çekeceyîm kali sağlicakla

0 8 Cevap Yaz
lighthearted 14 Ekim 2016 08:00

Mahmıtı savunan yalak grubu. Dilinize pütür yaptırın daha iyi yalarsınız. Mahmıtın bu günlerde gıdıklanmaya ihtiyacı var :) İhtiyacı varmış da ondan yapmış diyor yalağın teki hahahahahah :) La yalakoz, Mahmıtın evinin yanına yap bakam bi evcik de görelim hahahahahha :) Mahmıt, sıfatına tüküreyim senin emi hahahahahah :)

0 6 Cevap Yaz
Mehmet durmuş 14 Ekim 2016 07:58

Her gün bakıyorum Aysın hanım ne yazmış diye takipteyiz devam başarılar.

0 7 Cevap Yaz
GÜN OLA HARMAN OLA... 14 Ekim 2016 07:32

TURNA BEY,BU YAZIM SANA HİTABIMDIR....2 ŞEY SENDE KALMAZ. 1-ZULMÜN 2-MAKAM-KOLTUĞUN.. ZULMÜN KARŞILIĞINI HER ŞEKİLDE GÖRECEKSİN. SENDEN ÇIKACAK, SENDEN ÇIKMAZSA EVLATLARIN DAN ÇIKTIĞINI GÖRECEKSİN. HER GÜN HER GÜN AYSİN KOMİTGANIN YAZILARI YAYINLANDIKÇA 'ACABA YİNE BENİ YAZDI MI?'' DİYE ÖLÜP ÖLÜP DİRİLECEKSİN..AYSİN HANIMIN ELİNDE, SENİN KAÇAK VİLLA HAKKINDA DAHA YAZACAK BİR KAÇ DEFALIK YAZILARI VAR, BEKLE 'NE ZAMAN YAZACAK' DİYE. MAHKEME SONUÇLANSIN, KARAR ÇIKSIN, İZNİK BELEDİYESİNİN VE SENİN NE HAMLE YAPACAĞINI İZLEYELİM, TEKRAR AYSİN HANIMI TAKİBE DEVAM EDECEĞİZ.SEN KÖYDE ÇOK ZULÜM, ÇOK İNSAN KÜSTÜRDÜN, BU VİLLA İMARSIZ OLDUĞU İÇİN DURMAYACAK BURADA..

0 6 Cevap Yaz
NEDET YÜKBEN 14 Ekim 2016 02:12

BEN DİYORUM.. BU YAZILAR VE ŞİKAYETLER M.TURNAYI ÇILDIRTIR. YOK EDER GİER. OTURDUĞU KOLTUK ONA ZEHİR OLMUŞTUR.

0 8 Cevap Yaz
padişah metin 13 Ekim 2016 21:24

Aysin Hanım Durmak Yok Takibe Devam. İznikden selam.

0 9 Cevap Yaz
SAADET 13 Ekim 2016 14:32

İZNİK VE BURSADAKİ BİR REZALETİ GÜNDEME GETİRDİNİZ....... TEBRİKLER....... CESUR GAZETECİ..... AYSİN KOMİTGAN.. SİZ OLMASAYDINIZ DAHA ÇOK BEKLERDİK İZNİK BELEDİYESİNİN VE BURSA BELEDİYESİNİN GELİP KAÇAK VİLLAYI YIKMASI İÇİN...KEŞKE YAYINLASAYDINIZ SİZE GÖNDERDİĞİMİZ, YAZILARDAKİ CUMURBAŞKANLIĞINDAN, ADALET BAKANLIĞINDAN BİZE GELEN DİLEKÇE CEVAPLARINI. KEŞKE, GÖNDERDİĞİMİZ YANİ, YAPILIRKEN VE YAPILDIKTAN SONRAKİ VE YIKILDIĞI İDDİA EDİLEN KAÇAK VİLLADA AÇILMIŞ 3 DELİĞİN FOTOĞRAFLARINI DA HERKES GÖRSEYDİ...

0 9 Cevap Yaz
SYM BER 13 Ekim 2016 13:35

A.KOMİTGAN. .MAHMUT TURNA'DAN NE YANITI BEKLİYORDUNUZ Kİ!!! YANITI İZNİK BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ YIKIM GÖREVLİLERİ 9 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜNDE SAAT 11 DE VERDİ!! JANDARMA GÖREVLİLERİ, BELEDİYE GÖREVLİLERİ HEPİMİZ ORADAYDIK.ŞİMDİLİK YIKIM YARIMCA YANİ 3 TANE PENCERE YANLARINDAN DELİK AÇTI.! BAŞKA NE YANIT BEKLİYORSUNUZ? TAKİPİ BIRAKALIM GERÇEK HAYATA DÖNELİM. HER GÜN ŞEHİTLER GELİYOR, DOLAR UÇTU GİDİYOR, SİZİN UĞRAŞTIĞINIZ KENDİ ARAZİSİNE İHTİYAÇ DAN DOLAYI YAPTIĞI EV. BU EVİ VİLLAYA ÇEVİRDİNİZ. BIRAKIN BU İŞLERİ. MAHMUT TURNAYI ÜZMEYİN. AYSİN HANIM NE DERSİNİZ?

1 8 Cevap Yaz
ÜZENCİ 13 Ekim 2016 13:13

Bayan Aysin Komitgana Teşekkür edin İznikliler. Aysin Hanım, konunun başrol oyuncusu olan Mahmut Turna’dan nasıl bir yanıt bekliyorsunuz, gerek var mı yanıt beklemeye? “ ‘Araya hatırlı dostları sokarak konuyu gündemden düşürme istediğini'' Kargo şirketlerinden, postacılardan, daha hızlı Mahmut Turnayı seviyoruz diyen yalakalar zaten size yapmanız gerekeni size yazmışlar, size gelen Hatırlı Dostunuz sizden talep etmiş. Aysin Hanım, neden bu hatırı sayılır Dostunuzun isteğini kırdınız? .Bak yine yazmaya devam ediyorsunuz, Size yazan bu bayan zata Emriniz başım üstüne diyorsunuz, hatırı sayılır dostlarınıza PEKİ yazmam artık dememenize üzüldüm.Konunun Başrol Oyuncusunun Ne kadar çok seveni varmış, bu sevgi nereden kaynaklanıyormuş, İzniklten şikayet eden zatlar, yeter bırakın Takibi.İznik Belediyesi siz de yetkiniz var ise yardımcı olun, siz de değerini bilin, bırakın garibanın yaptığı 50 metre karelik bir ev.İznikden Selamlar.

0 8 Cevap Yaz
PADİŞAHIM SEN ÇOK YAŞA 13 Ekim 2016 12:00

KONUNUN BAŞ ROL OYUNCUSU MAHMUT TURNANIN AVUKATIYMIŞ GİBİ ONU AYSİN HANIMIN KÖŞESİNDE SAVUNAN KİŞİ-ZAT-BAY BAYAN***DEVLET FETÖCÜLER İLE MÜCADELE EDERKEN MAHMUT TURNA KAÇAK VİLLA YAPACAK, SİZ ONU SAVUNACAKSINIZ ÖYLE Mİ?** SİZ ONUN KAÇAK VİLLAYI SAVUNACAKSANIZ, İZNİKDE BELEDİYE, İMAR MÜDÜRLÜĞÜ, ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ NİYE VAR?** DEVLETİN FETÖCÜLER İLE MÜCADELESİNİ FIRSAT BİLECEK VİLLA YAPACAK.** MAHMUT TURNAYI SAVUNAN ONU SEVEN KİŞİLER, İZNİKE, GÖLLÜCEYE,GÖL KENARINA, ADAPAZARI YOLU ÜZERİNDEKİ VİLLAYI GÖRMEYE SİZİ DAVET EDİYORUM, GELİN GÖRÜN BAKALIM, ÇOK SEVENLER, BURASI EV Mİ VİLLA MI, TAM 200 METREYE YAKIN, 2 KATLI** İZNİK BELEDİYESİ İŞİN TAKİBİNDE, İZNİK BELEDİYESİNİ BEKLEYİN** KAÇAK VİLLA İLE ALKADAR OLAN KİŞİLER, YAPILAN ÇALIŞMALARI GELİN ONLARA VE ZABITALARA SORUN SİZE CEVAP VERİRLER. AYSİN KOMİTGANIN KÖŞESİNİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN. TAKİBE DEVAM.

0 8 Cevap Yaz
Recep Hakkılı 13 Ekim 2016 11:09

Vah Vah Vah....Aysin Ablamızın yazısını Okumayacak mış Avukatlığını yapan zat.Okuyacaksınız, bal gibi okuyacaksınız.. Yeter ki yazmaya devam etsin Aysin Abla.Okumuyor olsanız niye bu kadar gocunuyorsunuz? Niye Avukatlığını yapıyor gibi Bal gibi İmar Kanununa aykırı, kimse çivi çakamayır, Avukatlığına soyunduğun mahmut turna kaçak villa yapıyor. Gelin görün ondan başka hiç bir mahallelimiz bırakın Villa yapmayı ev yapamıyor, yasak, göl kıyısı diye izin verilmiyor diye. Yasak ve imar yasağı zabıta başkanı diye ona ayrıcalık tanımaz.

0 7 Cevap Yaz
ALİ 13 Ekim 2016 07:49

Aysin Hanım.. Vallahi Helal Olsun Size. Takibe Devam dediniz, devam da ediyorsunuz..

0 7 Cevap Yaz
Hikmet alb 13 Ekim 2016 01:05

BAŞLADIĞINIZ İŞİ YARIDA BIRAKMAYIN SİZE GÜVENENLERİN BU İŞİN BİTİRMENİZİ BEKLEDİĞİNİ UNUTMAYIN

0 7 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat