Loading...

McKinsey ile ülkemiz arasında sözleşme yapılmadı

9 Ekim 2018 21:32
A
a
Uzuun bir aradan sonra tekrar sizlerleyim. Sadece burada değil, gazetem Yeni Marmara’nın internet TV yayıncılığı alanında da sizlerle olacağım. Birbirinden renkli ve değerli konukları ağırlayacağımız programımızda Türkiye ve yerel gündemi tartışacağız. Bu sebeple tavsiyeleriniz ve yeni yayıncılık döneminde bana destek olmanızı özellikle istirham ediyorum. Rabbim utandırmasın.
Gelelim McKinsey konusuna…
McKinsey’in ülkemize danışman olarak düşünülmesi - düşünülmesi diyorum çünkü, henüz bir sözleşmenin yapılmadığını açıkladı Sayın Ömer Çelik!- Bir kesim bu kararı uluslararası ekonomik platformda Türkiye’ye olumlu hava yaratacağını söylerken kimi de yerli ve milli olmaktan söz ederken bu ne şimdi diyenler oldu... Her iki kesim de kendine göre haklıydı fakat her iki kesimin hesap edemediği bir risk alenen ortada.
 
Bylock soruşturması açan savcıların Bylockçu çıktığı, millete zam operasyonu yapan kliklerin etkin yerlerde kol gezdiği bir durumda McKinsey kartı büyük risk olarak gördüğümü belirterek, artık bu tartışmaya son noktayı koymak istiyorum.
 
McKinsey uluslararası 70 ülkede temsilciliği bulunan bir ekonomik danışmanlık şirketidir. Rothschild ailesinin bizzat yetirdiği adam küresel ekonomi bazında tüm 70 ülke danışmanlık hizmeti almakta ve bu şirketin ülkeler üzerinde yönlendirmesi pozitif olarak ekonomilerde yansıtmaktadır. Bu sebeple ülkemize faydalı olabileceği düşünenler var, fakat unuttukları bir husus var. McKinsey olayın görünen sadece buzdağı. Bunun arkası var. Sadece şu kadarını izah etmeye çalışayım. Biz sadece ABD ile mücadele etmiyor, yeni dünya düzeni dediğimiz planlarında ülkemizi bölmeye çalışan ve bu doğrultuda ABD kartını kullanan küreselcilerden söz ediyoruz. İşte bu sebeple ülkemizde içindeki Truva atlarının hâlâ aktif olduğunu bildiğimiz için idam yasasını bile şimdilik askıya alıyoruz çünkü, biliyoruz ki idam yasası ile bizi asmaya elverişli klikler hâlâ kol gezmektedir. Türkiye, küreselcilerin yeni dünya düzeni baskısının ortasında bir var oluş mücadelesi verirken McKinsey ile içimizdeki kliklerin ülkemiz aleyhine gizli bir anlaşma yürürlüğe koyacağını kim bilebilir? Hiç kimse. Ve bu anlaşma McKinsey’i FETÖ ağzı ile dünyaya Türkiye’de ekonomi bozulmasının sebebi hesabı tutturamadığımız harcamalar dese ne olur? Felakete sürüklenebiliriz.
 
Ülkemizdeki şu anda kullandığımız ihracat yönündeki anlaşmaları büyütmek yerine negatif bir olumsuzluğa dönüşerek direnme potansiyelimiz de kaybedeceğimizden riskini gördüğümden McKinsey ile olası anlaşmaya karşı çıktım. Zira ülkemizi içinden çıkamaz bir ekonomik kaosa iteceği riskini büyük görüyorum.
 
CHP lideri Sayın Kılıçdaroğlu da bunu biliyor ama farklı bir algıya sebep olmak için ‘Türkiye’yi IMF’ye teslim edecekler’ çıkışıyla kliklerin planını Başkan Erdoğan’a mal etmek istiyor. Çirkin iftiralarına geri durmayarak ‘biz dedik bak işte neler oldu’ zeminini hazırlayarak iktidar olma planının öncüsü olduğunu ve kliklerin büyük ortağı olduğunu bu söylemlerinden anlamak gerekiyor.
 
Ne zaman Türkiye ABD’ye ve küreselcilere Suriye paslaşmasında karşı tarafı anlaşmaya zorlayarak ülkemiz masada üstün çıkar o zaman savaş biter ve McKinsey gibi kartları kullanmakta bir beis görmem. Diplomatik süreçlerin ülkemize pozitif katkısı olacağı görüşündeyim fakat şu an küreselcilerin de dünya üzerinde etkisini kaybetmeme mücadelesi verdiğini hepimiz biliyoruz. Biz de kaybettiğimiz o eski güç için mücadele verirken bir taraftan varoluş mücadelesi veriyoruz. Her ülke kendine pay biçilen inandığı yönde mücadele veriyor. Bu sebeple her oyunun her tezgahın devreye girmeyeceğini ve McKinsey’in ülkemize pozitif bir ayırımcılık yapacağını düşünmek çok iyimser bir bakış açısıdır.
Var oluş mücadelesinde küreselcilerin nabzını yoklamak adına ülkemizin bir kurtuluşa ekonomik olarak iyi yönde bir hamle olacağını düşünenler hain değildir. Sadece geçmişten ders almayanların geleceği yanlış yönlendirmeye bilmeden kalkışması olarak görüyorum.
 
Devlet-i aliyeyi destekleyenlerin McKinsey üstünden bölünmesine yine küreselciler sevinir bunu da unutmayın. Kavga etmek bize zarar veriyor.
 
 
 Selamet ile.
 
 
1000
icon
Erol Kır 10 Ekim 2018 12:59

mükemmel bir yazı olmuş alkışlıyorum

0 1 Cevap Yaz
Mehmet Özkan TÜKDER Orhangazi bşk 0530 6647364 10 Ekim 2018 10:23

Maalesef herşeye muhalif olan bir milletiz. Kemal Deviş Deviş te de öyle olmadı mı. Pozitif düşüncelerimizi yitirmişiz. Slm.lar

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat