Minibüs çilesi ne zaman bitecek Sayın Altepe…

31 Ağustos 2016 22:35
A
a
Bursa’nın çilesi sadece trafik.
Dolmuş ve minibüs taşımacılığı modern ülkelerde yapılmaz yaptırılmaz.
Ama gel de gör Avrupa Bursa’yı…
Yok yok Bursa’da…
Dolmuş da var, minibüs de var.
Lafa gelince, Avrupa şehriyiz.
Neyin Avrupa şehri…
Sayın Altepe, mayıs, haziran, temmuz ve ağustos da bitti.
Hani dolmuş ve minibüs bu zaman zarfında tamamen kaldırılacaktı?
Tamam yetersiz dediğin hatları yeterli duruma getiriyorsun, ama Doğu kısım ile Kuzey kısımlarda hala taşımacılık yapan minibüslere ne demek lazım?
Yeter; bir yolcu almak için trafiğin altını üstüne getiren bu zatların hatlardan kaldırılmasının zamanı geldi de geçti bile.
İpekböceğinde verdiğin bu sözleri artık yerine getir…
Şehir içi trafiği keşmekeş…
Ana arterler ise minibüslerin sayesinde berbat mı, berbat…
İnsanlar daha ne kadar eziyet çekecek…
Otomobil sürücüleri, bu zatlara müşterini alacaksan durağa yanaş veya yolun ortasında müşteri alınmaz dediklerinde sopayla bıçakla karşılık görüyor.
Ya bu hatlar üzerinde çalışanlarına insanlık semineri verdir ya da bu hatlarda çalışan minibüslerin çalışma izinlerini iptal et.
Geçmişe bakıyorum, Batı hattına metro geldiğinde burada çalışan minibüsler bir ay içinde yok edildi.
Neden Doğu hattı hala bekliyor…
Demek ki insanın aklına bir sıkıntı olduğu geliyor.
Sayın Altepe, sizler gibi ben de yedi kuşak, olmasa da altı kuşak Bursalıyım.
Ben şehrimin güzel insanlarının artık bu kirli trafikten kurtulmasını bekliyorum.
Saygılarımla…
 
1000
icon
Memduh Dagdeviren 23 Aralık 2016 15:10

Bursa da Osmangazi belediyesi tarafından yürütülen bir proje var.Kullanılmayan giysi ve ayakkabıları geri dönüşüm yoluyla ekonomiye geri kazandırma yada ihtiyacı olanlara vermek amacıyla uygulandığı söyleniyor.Bu proje vatandaşın iyi niyet duygularını istismar etme ve soygun projesidir.Toplanan giysi ve ayakkabılar Bursa da bulunan yabancı menşeli özel bir şirket tarafından yurtdışına dışına pazarlanmaktadır.GERİ dönüşüm yaptıkları tamamen bir yalandır.Tanıtımlarında toplanan ürünlerin ihtiyacı olanlara dağıtıldığı söylenmesine rağmen gerçek te bu ürünler mersin limanından yurt dışına gönderilmektedir.Her bir kumbara nin 150 kg aldığını düşünürsek ve bu kumbara lardan yüzlerce olduğunu tespit ettiğimiz ve bunarin üç günde bir boşaltım yapıldığı düşündüğümüz zaman soygunun büyüklüğünü anlarız.Bu şekilde ülkenin tekstil ürünleri karşılıksız olarak yabancılara geçiyor ve ülkenin içi boşalırken vatandaş da bu giysileri ihtiyacı olanlara ve belediyeye verdiğini düşünüyor.patron suriyeli

0 3 Cevap Yaz
lighthearted 28 Eylül 2016 10:28

Doğru söz ne denir? Ellerinden öpüyorum Cevat abi.

2 0 Cevap Yaz
Ersoy 14 Eylül 2016 16:53

Doğudaki minübüsler ile uğraşmaya cesaret mi edilemiyor. İnsanın trafikte kent meydanının doğusuna geçesi gelmiyor. Minübüsleri kaldıramıyorsanız en azından ödeme sistemine dahil edin. Bari devlete 3 kuruş vergi vermiş olsunlar. Hepsi vergi hırsızı.

0 3 Cevap Yaz
aa 1 Eylül 2016 18:11

sayın admin ne oldu yazım sansürlen dimi

0 2 Cevap Yaz
aa 1 Eylül 2016 13:17

hiç sevmesem de bursa minibüsleri ve dolmuşları için yazıyorum. . minibüs ve dolmuşta insanla bire bir konuşursun param yok diyebilirsin sonra veririm diye bilirsin ve sen bindiğinde şoför senin için yer bile ister durumuna göre zaten dolmuşta ayakta gidemezsin. müsait bir yerde de ine bilirsin. mecburen kullandığım bursa ray otobüsler için yazıyorum istersen kartın olmadan ray a yada otobüse binmeye çalış güvenlik denen medeni arkadaşları geçme şansın ne kadardır bilemem otobüste paran varsa belki içeriden yardım alırsın otobüsler istediklerini durak harici alır ama sen durağa koşsan bile durakta bekle der almada gider.içlerine girersen asla senin yüzüne bakmayan koltuk sevdalısı kişiler dedeleri nineleri yaşında insanlar ayakta iken istiflerini bozmazlar.sabah ve akşam saatlerinde yer bulmak ne kelime içeriye girmek bile büyük başarıdır

1 7 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat