Loading...

OBAM’da neler oluyor?

6 Ekim 2018 21:24
A
a
Merhaba sevgili okurlarım.
Osmangazi Belediyesi’nin engelliler bağlamında verdiği örnek bir hizmet olarak OBAM Engelli Bakım Merkezi faaliyet sürdürüyordu. Sürdürüyordu diyorum, yaklaşık 4 aydır tadilat gerekçesiyle kapatıldı, hizmet vermiyor. Kimilerine göre tadilat yapılıyor, kimilerine göre ayyuka çıkmış yürek burkucu iddiaların ve ithamların üstü örtülmeye çalışılıyor, kimilerine göre de kapatılması için zemin oluşturuluyor, kılıf hazırlanıyor.
OBAM eski başkan Recep Altepe döneminde bir Avrupa Birliği Projesi olarak uygulanmaya başlandı, geliştirilerek sürdürüldü. 70 engelli evlerinden alınarak, bakımları sağlanıyor, günlerini geçiriyor, aileleri de bir gün de olsa rahat nefes alıyordu. Gerçekten özel ve önemli bir görev yerine getiriliyordu. Bunları OBAM’a giden bir engelli babası olarak yazıyorum. Kendisi engelli olan, camiayı iyi tanıyan bir engelli STK Başkanı olarak yazıyorum.
Osmangazi Belediyesi’nin, Başkan Mustafa Dündar döneminde sürdürdüğü tek yüz akı engelli projesi olarak görüyorum. Dediğim gibi 4 ay önce yargıya intikal eden, can yakan bazı iddiaların soruşturması aşamasında bir tadilat gerekçesi ile de OBAM kapatılmış, 70 çocuk aileleri ile birlikte kaderine terk edilmiştir. Ailelerle yaptığım görüşmelerde çok çeşitli iddialar ve söylentiler duydum. Gerçekten de çok üzüldüm. Yargıya intikal etmiş. Umarım mesele sulandırılmaz, hak eden adaletin elinden kurtulamaz, en büyük cezayı alır. Mahkeme-i Kübra’da da hesabını verir.
Anlamadığım bir durum da bu olaylarla ve iddialarla alakalı Osmangazi Belediyesi’nin idari mekanizmasını işletip, disiplin uygulamasına ne kadar gidip gitmediğidir. Olayı kendi bünyesinde aydınlığa kavuşturup, iddialar ve isnatlar doğruysa, yargıya kendilerinin teslim etmesi daha doğru olurdu. Değilse de ailelerin bilgilendirilmesi, adı geçenlerin aklanması gerekirdi. Belediye yetkilileri ve OBAM çalışanlarından bazılarıyla yaptığım görüşmelerde, kimseden net ve ikna edici bir cevap alamadım. Umarım bir an önce yargı gerekli araştırmayı ve soruşturmayı yapar, varsa suçlular cezasını çeker, masum yavrucaklar da OBAM’a yeniden kavuşurlar.
Bir de Sayın Başkan Mustafa Dündar’a bir çağrım olacak. Yaklaşık 10 yıla varan belediye başkanlık döneminizde engelliler adına verdiğiniz tek hizmet olan OBAM’ı, umarım bir an önce içinde bulunduğu kaos ortamından çıkarırsınız.
Yerel seçimlere yaklaştığımız şu son zamanlarda, 2019 seçimleri için çalışmalar yaparken, Osmangazi’de engelliler adına OBAM hayırlı hizmetini faaliyete geçirirsiniz.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat