Loading...

Önemli olan istikrar…

4 Aralık 2017 21:35
A
a

Bursaspor’da 3-5-2 sistemine geçtikten sonra sahada bir başka oyun izlemeye başladık. Paul Le Guen’i bu konuda tebrik etmek gerekir.

Bu sistem içinde oynayan Bursaspor 7 maçtan bu yana mağlubiyet yüzü görmedi. Bu büyük bir başarı olduğu gibi bir istikrar demek daha doğru olur.

Önemli olan takımın her oyuncusunun takımın başarısına katkı koymaktır.

Bu katkı koymada Muhammed Şengezer’i bir kez daha kutlamak gerekir. Oynadığı her maçta başarısını artıran Şengezer, Bursaspor için bir kazançtır.

Bunun yanında Kubilay Kanatsızkuş için bir şeyler söylemek gerekir. Bak kardeşim, sahada mücadele edemezsen, gerektiği gibi arkadaşlarına destek veremiyorsan, teknik direktörün seni desteklemesini bekleyemezsin.

Çünkü teknik direktörler takımın başarısı için çalışırlar, Burası altyapı değildir. Hele hele verilen fırsatı da iyi değerlendiremezsen silinir gidersin, hem sen kaybedersin, hem de Bursaspor kaybeder.

Bunun suçlusu kim? Bunu sorgulayacak olan oyuna sonradan dahil olan oyunculardır.

Burada eksik olan nedir? Bursaspor’un ilk yarıyı Stancu, Kembo ve Aziz Behiç ile 3-0 önde kapatırken, ikinci yarıda gol atmaktan çok, skoru korumaya yönelmesiydi.

Bursaspor için bu başarı mıdır? Elbette başarıdır ama o istikrarlı oyununu maç sonuna kadar sürdürmesi gerekirdi.

Yeni oluşum içine girmiş bir takım için bu kadar kısa zamanda alınan başarılı sonuçlar yine de küçümsenmemelidir.

Ancak burada önemli olan takıma yedekten giren oyuncuların kapasiteleri çok önemli. Konyaspor maçında bu etkili oyunu göremedik.

Buna karşılık Harun, Ekong ve Agu’nun yokluğunda bu başarıyı yakalayan ve sahada mücadele eden tüm oyuncuları kutluyorum.

Önümüzde Fenerbahçe maçında da aynı başarıların tekrarı için tüm taraftarların birlikte hareket etmeleri ve tüm desteklerini başarıya odaklanmaları, hem Oyuncuların ve hem de Paul Le Guen’in beklentisidir.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat