Racon kesenlere Reis racon kesti

23 Ağustos 2017 22:07
A
a
Merhaba sevgili okurlarım,
AK Parti'deki değişim ve yenileşme sürecini işlemeye devam ediyorum. Bu yazımda yerelde yapılacak değişim ve yenileşmeyi ele alacağımı önceki yazımda beyan etmiştim. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan geçenlerde Karadeniz turunda il teşkilatlarında yaptığı konuşmalardan değişim sürecinde hedefin partinin kuruluş sürecine dönüş,  2002 ruhunu yeniden yakalama olduğunu söyleyerek, mental yorgunluktan ve davaya ters düşmekten bahsetmişti. Bir de seçilmişlerin teşkilattan ve milletten kopmamaları gerektiğini, halkın içinde olmak gerektiğini, makamlara gelenlerin millete tepeden bakmaması gerektiğini, kısacası böbürlenmemesi, burnunun büyümemesi gerektiğini ifade etmişti.
Ben vekil oldum, belediye başkanı oldum havasıyla millete yüksekten bakmamaları gerektiğini, bakan oldum diye millete havadan bakmaması gerektiğini söyleyerek, böyle yapan bakanlar, vekiller, belediye başkanları var. Bunlara bir çekidüzen vermemiz gerekiyor, değişime gitmemiz gerekiyor, yoksa vay halimize diye konuştu.
İstanbul İl danışma toplantısında, seçimlerde İstanbul’u kazananın, Türkiye seçimlerini kazanacağını, kaybedenin de Türkiye’de seçimleri kaybedeceğini söyleyerek değişimin şart olduğunu, alınmalara ve kırılmalara gerek olmadığını söyledi.
Ayrıca adını kullanarak bir sürü köşe yazarının kendisi lehine kendi tasarlıyormuş gibi yanlış yazılar yazdığını, birilerinin de racon kestiğini, ancak raconu kendisinin kesebileceğini ifade etti.
Gerçekten Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifade ettiklerini yaşayıp görüyoruz. Seçimlerde kol kola girip omuz omuza mücadele ettiğimiz belediye başkanı seçtiğimiz, milletvekili seçtiğimiz, bakan seçtiğimiz muhteremlerin seçildikten sonra nasıl bir değişim geçirdiklerini, tanınmaz hale geldiklerini, burunlarının büyüdüğünü, milletten değil kendisiyle seçim çalışması yapan arkadaşlarından kaçtıklarını, burunlarının ne kadar büyüdüğünü çok gördük görüyoruz.
Bursa’da örnek mi? İl başkanlığında Sayın Cemalettin Torun, halkla diyalogları zayıftı, görüşmek ve derdini anlatmak çok zordu. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar sanki kendisini belediye başkanı seçen destekleyen teşkilat değil, millet değil, randevu alıp görüşmek bile mümkün değil. Keza Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sekretaryası ve korumalarından ulaşmak mümkün değil. Vekiller ise başka bir havada... Bakanlara ulaşmak mı? Bayramdan bayrama. Koruma ordusunu aşmak mümkün mü? Bir de seçimlerde aday adaylarını belirleyen Reisinin adına listeleri hazırlayan, müdahale eden, raconun dik alasını kesen siyasi büyüklerimiz yani, bunlar gerçek. Başbakan ve Cumhurbaşkanı'na söylenecek söz yok mu? Elbet var, siz de değişimi önce iç dünyanızda gerçekleştirin. Geçmiş yılların tecrübesiyle haksızlık yaptıklarınızı görün, hak etmeyenleri seçimlerde milletin önüne seçip başlarına getirmek için çıkartmayın.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat