Saadet’te kongre “heyecanı”

17 Ekim 2016 21:56
A
a
Saadet Partisi 30 Ekim 2016 Pazar günü kongre heyecanı yaşayacak. Ekim ayı içerisinde genel merkezin yaptığı istişarede genel başkan adaylığı için katılımcılardan 5 adet isim istendi.
İstişare öncesinde mevcut Genel Başkan Prof. Dr Mustafa Kamalak ile devam edilmeyeceği ilan edildi, Sanırım Kamalak’ın haberi olmadan.
Saadet Partisinde herkesin fikri sorulur, netice sonrası herkesin istediğinin akside olsa genel merkezin istediği olur. Bu kongrede durum farklı olacak gibi! 
Çünkü Genel Başkan Kamalak görevi bırakmak istemeden kendisiyle yola devam edilmeyeceği açıklandı.
Peki Şimdi ne olacak?
Şimdi kendisini YİK başkanı ilan eden Oğuzhan Asiltürk tam burada devreye girmiş oluyor. 54. Hükümetin Başbakanı ve Milli Görüş Lideri Merhum Necmettin Erbakan Hoca’yı kaybettikten sonra anlaşılmaz bir sebeple ERBAKAN ailesinin Saadet kadrolarından dışlanması, Fatih Erbakan’ın itaat etmemekle suçlanması, davaya ait malların ve bir miktar paranın Necmettin Erbakan Hoca tarafından evlatlarının üzerine geçirildiğinin söylenmesi ve teşkilatlarda içten içe ERBAKAN düşmanlığı ve "ERBAKANSIZ MİLLİ GÖRÜŞ PROJESİ" hayata geçirilmek istendi adeta.
Kongre de kimlerin ismi geçiyor?
30 Ekim’deki kongrede önce Temel Karamollaoğlu’nun ismi zikredildi. Bursa başta olmak üzere birçok ilde sert bir şekilde eleştirilmesi neticesinde şimdi sanki rafa kaldırıldı gibi. Birol Aydın ismi İstanbul İl Başkanı yapılmıştı. Ardından genel başkanlık için hazırlanmak, aynı zamanda da 200’ ü aşan İstanbul delegelerinin kontrol edilmesi düşünülürken Yıpranması neticesinde uzak bir ihtimal genel başkan olması. İlyas Tonguç’da ismi geçenlerden. Fatih Erbakan ismine alternatif gibi deklare edilen bir isim. Geçmişte, Erbakan Milli Gençliği kendisine teslim etmişti. Erbakan Hoca’nın vefatının ardından anlaşılmaz bir sebeple “Erbakan ismine düşman Asiltürk ismine yakın” birisi oluverdi. Şimdi ise Mete Gündoğan ismi zikrediliyor. Mete Gündoğan ismi aslında Oğuzhan Asiltürk tarafından kabul görmeyen bir isim. Erbakan Hoca sonrasında bağımsız olarak siyaset yapmak isteyen seçim öncesinde bazı çalışmalarda bulunan Mete Gündoğan’ın Saadet tabanında karşılığı pek yok. İstişarede tabanın genel başkan olarak 5 kişiden biri olarak ismi zikredilenlerden olan Fatih Erbakan gerçeği söz konusu olmaktadır.
Bütün bu isimlerin yanında Mustafa Kamalak’ta “aday değilim” demiş değil!
Aldığım tüyoya göre Kamalak Sayın Fatih Erbakan’a “birlikte hareket edelim” mesajı vermiş. Daha önce Fatih Erbakan’a “mescid-i dırar” yapıyor diyen Kamalak! Kendi genel başkanlığının Fatih Erbakan tarafından desteklenmesini talep ediyor. Aslında bir nev-i Erbakan ailesine yapılan hareket şu sıralarda Sayın Kamalak’a yapılıyor.
Mete Gündoğan’da aynı Kamalak gibi düşünmüş; Erbakan’a yanında olma isteği göndermiş..
NEDEN ERBAKAN?
Erbakan ismi büyük bir marka, Milli Görüş’ü en mükemmel temsil edecek isim. Saadette herkes Erbakan’la olma gayretinde. Kimi genel başkan yaparsanız yapın Erbakan ismiyle kıyaslandığında hem tabanda hem Türk halkı nazarında hem de İslam Âleminde bir karşılık bulamamaktadır. Erbakan Hoca’nın vefatının ardından bazı İslam ülkelerine “lider” diye götürülen Oğuzhan Asiltürk ismi karşılık bulmamış durumdadır.
“Sultandan vezir - Vezirden sultan olmaz!."
Burada en büyük görev Sayın Kamalak’a düşüyor, Fatih Erbakan’ın elini kaldırıp “Erbakanla Devam” demesini bekliyor Saadet kadroları. Mete Bey’e genel başkanlık verileceğini düşünmüyorum, lakin verildi diyelim, hakkından feragat edip “Erbakanla Devam” demesi - diyebilmesi tabanın ve teşkilatların en büyük arzusu olmaktadır.
Tabi Oğuzhan Asiltürk’ün güdümünde hareket eden resmi seçimle seçilmemiş YİK üyeleri kendi durumlarının devamını ve YİK başkanına “tabi efendim-peki efendim” diyecek bir genel başkan profiliyle devam etmek isteyecekler gibi görünüyor.
Taban ve teşkilatlar;
“MÜCAHİD ERBAKAN” demek istiyor, haberiniz olsun!
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat