Şadi Özdemir’in Salı Eğlenceleri, Karayalçın’ın pasta mumları

26 Ekim 2016 22:05
A
a
Murat Karayalçın tam bir hayal kırıklığıdır benim için.
Karayalçın’ı insan olarak sevmemek mümkün değil; naziktir, sempatiktir, çalışkandır, bilgili birikimlidir. Ancak, Ankara belediye başkanlığından dış işleri bakanlığına, genel başkanlığa, başbakan yardımcılığına yükselmiş; ama onca şansa, onca yıllık çabaya, Erdal İnönü’nün onca desteğine, rağmen bir sol lidere dönüşememiş yazık etmiştir politik kariyerine.
‘’Atölyeler’’ girişimi ise tam bir fiyaskodur Karayalçın’ın. Karayalçın’ın çömezi Şadi Özdemir’in ‘’masalar’’ projesi de tam bir fiyaskodur; masaların ayakları yere oturmamış havada kalmıştır.
*************************
12 Eylül sonrasında CHP’liler nice yetersiz isme lider adayıdır diye boş umutlar besleyip kendilerine eziyet etmişlerdir.
CHP’lilerin kalbi bir umutlar kabristanıdır.
****************
Karayalçın CHP’nin Salı Söyleşileri kapsamında Bursa’ya gelince gidip kendisini dinlemek hiç içimden gelmedi.
Murat Karayalçın'ı ne vakit görsem; derin bir hayal kırıklığı, kızgınlık, sonra da keder duygusu sarıyor beni. Bir zamanlar nasıl olup da umut olabildiğine şaşıyorum. O yüzden gitmek dinlemek için en küçük bir istek duymadım.
Karayalçın ilçe örgütlerini ziyaret etmiş, mahalle temsilciliği açılışına katılmış, Mudanya Belediye Başkanı’yla konuşmuş. Bir coşku, bir heyecan, bir umut dalgası var mı derseniz maalesef yok. CHP örgütü Bursa’da ‘’örgütlenemeyen örgüt’’, ‘’uyuyan dev’’ konumunda.
 
 
CHP’liler biz bize vakit öldürüyor
 
 
Liberal Şadi Özdemir başkanın, SALI EĞLENCELERİ kapsamında parti binasında konuk ağırladığı; ağırlarken de fevkalade mutlu olup gülümsediği; sağdan say elli kişi soldan say yüz kişi etkinlikleri, bende acıklı bir güldürü olarak hicran oluşturuyor.
CHP'liler CHP'lilere bildikleri şeyleri anlatıp duruyor. CHP orta sahada top çeviriyor. İki yan pas, bir geri pas.
Bir fotoğraf paylaştım yazımda. Fotoğrafa dikkatle göz atın lütfen:
Karayalçın’ın sol eli şakağında, Yahya Şimşek’in sol eli şakağında, kaygılı yüzlerle bakıyorlar; diğer CHP’lilerin yüzleri de kaygılı. Şadi Başkan ise çocuklar gibi şen, mesut ve bahtiyar. Şadi Özdemir ilk gençlik hayalini gerçekleştirmiş il başkanı olmuş ya, hafiflemiş, mimiklerini salmış, geniş geniş gülüyor. Şadi Bey mutlu örgüt mutsuz. Hani bir partili şöyle dese yeridir: Üstümüze gelen çığa dönüp şelfi çektiriyoruz. Gülümseyiniz Başkanlık Rejimi.
 
 
Örgütlenemeyen örgüt
 
 
‘’Siyaset halkı örgütlemektir’’ diye diye yaza yaza dilimde tüy bitti, parmak uçlarım nasır bağladı. Şadi kardeşim, bırakın halkı örgütlemeyi CHP’lileri örgütleyemiyor.  Ortada örgütlenemeyen CHP örgütü var. Koskoca eski genel başkan geliyor parti binasının dört duvarında boğuyorsun.
Alanlar, caddeler, varoş sokakları, bağlar bahçeler, fabrikalar, çarşılar orda öyle boş duruyor.
**************
Her ilçe binasına CHP’liler birer boy aynası assınlar. Tam ilçe başkanının makamının karşısına da bir tane assınlar. İki ellerinin arasına alsınlar başlarını, bol bol baksınlar aynalara ve vaziyetin vahametini artık fark etsinler.
Yani ilçe binalarında siyaseti tıkamasınlar, parti rutinine sıkışmasınlar, halka gitsinler.
Hani milletvekili adayı olduklarında nasıl iştahla, şevkle, gece gündüz demeden delegeye ulaşıp seçilebilir bir sıra kapmak için terden sırılsıklam olmuşlardı ya, işte öyle çalışsınlar.
**************
Olmuyor sevgili Şadi; iyi niyetinden şüphem yok, CHP’de başkanlık zor onu da biliyorum ama gerçekten olmuyor. Valla da olmuyor, billah da olmuyor.
Şadi Başkan bilgisayarcıdır. Oradan örnek vereyim. CHP’nin format atılmaya ihtiyacı yok Şadi. Hard diski yaktırmayın, CHP’nin anti emperyalist, halkçı, devrimci özünü silmeyin, sildirmeyin. CHP Türkiye’nin sigortası.
 
Not: Karayalçın’ın doğum günüymüş. Gemlik örgütü Karayalçın’a sürpriz yapıp pasta ikram etmiş; limonatalar, çaylar içilmiş. Afiyet kemal olsun. Allah iştahlarını kaçırmasın da. Yaş günü pastasındaki mumları alıp yatırlara mum dikip adaklar mı adasalar iktidar için.
Karayalçın yeni bir örgütlenme modeli anlatmış. CHP Kuvâ-yi Milliye örgütlülüğüdür. O ruh heba olmasın önce gerisi kolay.
 
 
1000
icon
Cevat TUTAL 8 Kasım 2016 16:23

Sevgili dostum Yazıyı iyi dokturuyosunda Sizin zamaninizda yani yönetimlerde olduğunuz dönemler diyorum Bu partiyi baraj altında bıraktiniz Bazılarınız soluğu ozamanin ANAVATAN partisinde aldı Öyle değilmiYoksa bizmi yanlış hatırlıyoruz Bence bunları söyleyecek yada yazacak enson siz olmalısınız Selamlar

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat