Loading...

Sinsi düşman: GIDA TERÖRÜ… “Saklı Seçilmişler”

12 Şubat 2018 22:04
A
a
Türkiye terörle kahramanca mücadele ediyor; bu uğurda şehitler veriyor.
Mehmetçiğimize, “vatan size minnettardır’’ derken; bir başka terörden, ‘GIDA TERÖRÜ’nden bahsedeyim.
Soner Yalçın’ın yazdığı en önemli kitap olan “Saklı Seçilmişler’’i okurken altüst oldum; bu kadar da olmaz dedim, isyan ettim, dehşetten donakaldım ve satırların altını çizmeye kalemim dayanmadı.
Can boğazdan gelir derler ama aslında can boğazdan gidiyor.
*********************
“Saklı Seçilmişler’’ sinsi düşman ‘GIDA TERÖRÜ’nü anlatıyor.
Doğal olmayan, kimyasal katılmış gıdalarla nasıl zehirlendiğimiz; tarımımızın hayvancılığımızın nasıl bitirildiği; gıdada oynanan küresel oyunlar, halkımıza kurulan kumpaslar; fast food ile çocuklarda bile kanserin başlayışı; her şeyde aşırı miktarda şeker oluşu ve Türkiye'de diyabet hasta oranının % 100'lük artışla % 7.6'dan yüzde 13.4'e çıkışı; vücudumuzu mahveden GDO’lu ürünler; raf ömrünün uzaması için şarküteri gibi işlenmiş ete, (E250 koduyla) nitrat ve nitritin konuluşu (ki mide kanserinin sebeplerinden biri budur); bozulmayı önleyici sodyum sülfat (E221)’ın pankreas kanserini yüzde 67, lösemi riskini yüzde 700 oranında artırışı; buğdayın, mısırın, pirincin, tavuğun genetiğiyle kimlerin oynadığı; beslenme alışkanlıklarımızın alt üst edilişi; köylünün yalnızlaştırılışı; tohumda dışa bağımlı hale gelişimiz; hibrit tohumlar ve bütün bu olup bitenler karşısında kuzuların sessizliği içinde kanseri bir kader gibi karşılayışımız anlatılmış kitapta.
Müthiş bir uyarı, halkı silkeleme çabası olan “Saklı Seçilmişler’’ için 5 yıl araştırma yapmış Soner Yalçın.
*********************
Soner Yalçın der ki:
“Kısırlık ve kanser ne kadar arttı. Şeker hastalığı inanılmaz boyutlarda. Bu rahatsızlıkların sebebi yediklerimiz, içtiklerimiz. (…) Bunun ekonomik-politik yönü var! Bu zehir düzenini kimler, nasıl kurdu? Beslenmenin-gıdanın ekonomik politiği üzerinde kimse durmuyor. ABD-AB ve küresel baronlar daha çok kazanç için bu kirli düzeni kurdu.’’
Yani Yalçın, bütüncül bir bakışla işin ekonomi-politiği üzerinden de yatırıyor ‘GIDA TERÖRÜ’nü otopsiye.
 
 
Yoksullara soykırım
 
 
Soner Yalçın devam ediyor:
“Fakirleri ‘biyolojik gıda silahıyla’ öldürüyorlar. İnsanları (tek tek isimlerini verdim) yiyeceklerle- eşyalarla- aşılarla kısırlaştırıyorlar. Gebeliği önleyen mısır üretmişler. Kolesterol haplarıyla cinsel hayatlar öldürülüyor. Gördüm ki: Bugün bunu yapan küresel yiyecek şirketleri, global ilaç firmaları dün de Hitler'in destekçisiydi! Tesadüf mü? Aynı aileler gaz odalarıyla değil, gıdayla insanları yok ediyor. Parası olmadığı için sağlıklı beslenemeyen yok ediliyor. Yeni soykırımcılar, yeni dünya kurmak istiyor.’’
*********************
Dünyadaki kirli ekonomik-politik düzeni; gıda tekellerinin kumpaslarını, sağlığımızın bir plan dahilinde çalındığını artık fark etmek gerek.
Çünkü bu da bir terör biçimi ve halkımızın geleceğini yok ediyorlar.
Kitapta stratejik önemi olan tarımımızın, hayvancılığımızın nasıl bitirildiği çarpıcı örneklerle gösterilirken Atatürk’ün tarım politikalarına geri dönülmesi gerektiği vurgulanmış.
*********************
Soner Yalçın’dan son bir alıntıyla noktalayayım yazımı:
“Acilen ulusal tarım politikasına ihtiyaç var. Acilen ulusal sağlık politikasına ihtiyaç var. Acilen Atatürk'ün gösterdiği yolda ulusal tam bağımsızlığı yeniden yaratmaya ihtiyaç var. Yoksa hepimizi öldürecekler!’’
*********************
Sevgili okurum, lütfen ama lütfen bir kitapçıya koş ve “Saklı Seçilmişler’’i al ki çocuklarının, torunlarının ve senin nasıl sinsice zehirlendiğini gör.
 
 
NOT: Soner Yalçın alıntıları, Sözcü Gazetesi’ için Nil Soysal’ın Yalçın’la yaptığı söyleşidendir.
 
1000
icon
CAN ERTAN 13 Şubat 2018 17:12

SAYIN ÇİMEN... YAZIMA İLGİNİZ VE DEĞERLİ YORUMUNUZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER: HAKLISINIZ DAHA ÇOK YAZILMALI ÇÜNKÜ KONU İNSAN SAĞLIĞI: SEVGİLERİMLE.

0 0 Cevap Yaz
Can Topaktaş 13 Şubat 2018 16:53

Eline sağlık arkadaşım...

0 0 Cevap Yaz
Yavuz selim çimen 12 Şubat 2018 23:38

Lütfen bu konuları çok ama çok yazın yazılanların fazlası var eksiği yok özellikle et ürünlerinde 1ton tuzun içerisine en fazla 200 gram konması gereken nitrat maalesef merdiven altı imalathanelerde kürek le kepçe yle konmakta ve neredeyse hiç etsiz mamüller üretilmekte ve maalesef bu oranları tesbit edebilecek cihazlar gıda araştırma laboratuvar ların da bulunmamaktadır ÇÖZÜM OLARAK TARIM BAKANLIĞININ ACİLEN 4 E BÖLÜNMESİ VETERİNERLER İN YÖNETECEĞİ CANLI ÜRÜNLER,ZİRAAT VE TOPRAK MÜH. YÖNETECEĞİ ZİRAİ ÜRÜNLER,GIDA MÜH. YÖNETECEĞİ GIDA ÜRETİM VE KATKI MAD. BAKANLIĞI AYRICA EKONOMİSTLER İN YÖNETECEĞİ KOOPERATİF BAKANLIĞI BU MÜHENDİSLERİN HİÇ BİRİ MAALESEF MESLEKİ OLARAK BİRBİRLERİ İLE ANLAŞAMAMAKTA VE ALMIŞ OLDUKLARI EĞİTİMLER BİRBİRLERİNE YAKIN OLDUĞU İÇİN TÜM BİRİMLER KONULARA FARKLI YAKLAŞMAK TA OLDUĞUNDAN ÜLKEMİZ VAROLAN POTANSİYELİNİ KULLANAMAMAKTADIR AYRICA BU KONUYU BİMER DEN SAYIN CUMHURBAŞKANI MIZADA YAZDIM DÖNÜŞ BEKLEMEKTEYİM SAYGILARIMLA

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat