Sıra Altepe’ye mi geliyor?

19 Kasım 2016 21:25
A
a
İşinde metal kullananlar gayet iyi bilirler. Bir “sac” firmasının sahibi İlhan Abi, Fethullahçıdır. İş ilişkisi olan herkese zaman gazetesini tavsiye etmişliği vardır. Dışarıdan bakıldığında temiz bir yaşantısı vardır İlhan Abi’nin. İbadetlerini zamanlı yapar, çevresine karşı kibar davranır. Yardımlarını Mensubu olduğu Fethullahçı kurumlara yapar. Vesaire. Bir özelliği de2011’den beri Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin dünürü olması.
İlhan Aslan Abi önceden ifadesi alınmış serbest bırakılmış, şu günlerde tekrar adliyeye sevk edildiği haberleri dolaşıyor. Fısıltı gazetesi haberlerinde bir gurubun para kasası olduğu dillerde dolaşıyor, İlhan Aslan’ın.  Sorgulaması sürerken basında yer almaması için Recep Altepe’nin bir gayret içerisinde olduğu da kulaklara fısıldanmıyor değil. Aslan’ın elleri kelepçeli olarak getirildiği Acemlerdeki Emniyet binasında sorgusunun devam ettiği ve adliyeye sevk edileceği söylentileri var. Vali Harput’ta buradan adliyeye sonra da cezaevine gitmişti. Acemler darbe sonrası epey hareketli saatler yaşıyor, önemli giriş çıkışlarda yol trafiğe tamamen kapalı tutuluyor.
İlk iddialar çıktığında Recep Altepe’yi kast ederek Recep Tayyip Erdoğan’ın “gözüme gözükmesin”, diye sert bir söz sarf ettiği dillerde ve kulaklardaydı.
Bu iddialar fısıltı gazetesi aracılığıyla kulaktan kulağa dolaşırken, Recep Altepe kızını İlhan Aslan’a gelin ettikten sonra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile oğluna da Bursalı işadamı İbrahim Burkay’ın kızını gelin almıştı. Cumhurbaşkanının Bursa’ya gelmesiyle “Fetoş” olaylarından bir hayli yıpratılmış durumdaki Recep Altepe derin bir ooohhh çekiyordu. Reis’in gelmesi aslında ne değiştirebilir ki “Adalet mülkün temeli” ise herkes adalet karşısında eşit değil mi ki? Bir işçi, memur, belediye başkanı, vali, reis, hiç kimse adalette ayrıcalık sahibi olamaz. Şayet olursa adalet mekanizması tehlike altında demektir.
Türkiye’nin en önemli kentlerinin Belediye Başkanları hakkında fetoş soruşturması nedeniyle çarpıcı iddialar var. İstanbul-Ankara-Bursa başı çekiyor. İbrahim Melih Gökçek’in “ne istediniz de vermedik” sözü, Kadir Topbaş’ın damadının tutuklanması, Recep Altepe’nin ise dünürlerinin ismi fetoş ile bağdaştırılarak bazı iddiaların olması, kimi çevrelerce “ateş olmayan yerden duman çıkmaz” denmesine neden oluyor. AKP kadrolarının da bu söylemlerden etkilendiği aşikâr. Bizce yanlış bir uygulama var. “Kim haklı yerine, kim güçlü” diye bakılıyor. Makamlar ve güçler gelip geçicidir, hak ve adalet ise ebedidir.
Adliye’de hâkimler kendilerinden bile çekinir olmuşlar. Kişilerin birbirlerine güveni yok olmuş gitmiş. Hiç olmadığı kadar adaleti ve hakkı ortaya koyacak hâkim ve savcılara muhtaç bir zamandayız. 
Şimdi ise sosyal medyada Recep Altepe’ye yurt dışı yasağı getirildiği fısıldaşılıyor.
 
1000
icon
aa 20 Kasım 2016 15:31

eski yalova yolunda veysel karani camiisi gectikten sonra demirtaş a doğru yol birden daralıyor . acaba orada kimin yeri var da belediye yıkamıyor .tabii ki başkanın dünürünün şu an sezgin otomat firmasının bulunduğu yer

0 0 Cevap Yaz
Hikmet alb 19 Kasım 2016 23:38

GAZETECİ OLARAK OLAYLARA İLGİSİZ KALMAYIŞINIZI KUTLARIM HANİ GÖZLERİ VAR GÖRMEZLER KULAKLARI VAR DUYMAZLAR KALPLERİ MÜHÜRLÜ İNSANLARDAN OLMAMALIYIZ HER ZAMAN DOĞRUNUN YANINDA OLMALIYIZ TEBRİKLERİMİ ONUN İÇİN BELİRTİM BAŞARILAR DİLERİM

1 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat