Loading...

Sirk aynası değiliz

6 Ağustos 2018 20:25
A
a
Kamil Koç’tan tarafımıza bilgi verildi ve değerlendirmemizi yaptık.
‘İsrailli otobüs firmasının ayıbı’ isimli kaleme aldığımız makaleye istinaden firma yetkilileri bize bir yazı ulaştırdı.
Kamil Koç firmasının ismini biz açıkça ifade etmememize rağmen zatları bize firma ismiyle mail atmışlar.
Konunun yanlış değerlendirildiğine, konunun haberi yapan İHA muhabirlerinin bakış açısıyla tüm dünyaya yayıldığına, aslında Bursa’da olan Kamil Koç firmasının merkezinden bilgi alınarak haberin daha doğru çerçeveye oturtulmasının isabetli olacağına, mağdur edilen kimselerin kendileri tarafından değil diğer yolcular tarafından mağdur edildiğine, olayın otobüste değil, Bursa otogarında gerçekleştiğine, otogarda gerçekleşen kusma olayında personelin her türlü yardımı yapmak istediklerine, anne ve iki oğlunun kendi istekleriyle otobüse binmediklerine dair bilgilendirici bir yazı tarafımıza ulaştı.
Öncelikle ince düşüncelerinden dolayı firma yetkilisi çalışanı maili atan kardeşime teşekkür ediyorum.
Elbette ki biz de bazı araştırmalar neticesinde yazımızı kaleme aldığımızı da anti parantez belirteyim. Bize iletilen mailde bahsettiğim gibi firma kendi açısından olayı gayet güzel özetlemiş. Ancak kusma olayı otobüste başlıyor. Otobüs battığı için bayan yardım istiyor. Bayana bir kova su otobüsün içinde veriliyor. Kirlenen otobüsün temizlenmesi talep ediliyor. Bu kısımlar nedense es geçilmiş. Ardından o esnada Bursa otogarına geliniyor ve bahsettiğiniz diğer yolcu ile tartışma sanırım bu esnada gerçekleşiyor. ‘Biraz temiz hava alsın kendine gelsin’ düşüncesiyle otobüste kusan çocuğunu indiren anne otobüs personelinin otobüste başlayan sözlü söylemlerine otogarda da diğer yolcunun yaptıkları ekleniyor.
Bize mailde bildirdiğinize göre yardımcı olmak içim tüm çabayı göstermişsiniz.
Sormazlar mı insana?
Öyleyse anne eşiyle yaptığı konuşmadan sonra neden ve niçin gazeteci arkadaşlara adli makamlara başvuracağını söylüyor?
Firma yetkilisi maili atan personel diyor ki ‘Kamil Koç firmasının merkezi Bursa’da.’ Peki merkez Bursa’da ise neden bize maili İstanbul’dan atıyorsunuz?
Bakınız bizim isim vermediğimiz yazımızda sizin bir İsrailli Yahudi firma olduğunuzdan bahsediyoruz. Öyle misiniz, değil misiniz? Bu konuda bir aydınlatıcı bilgi yok, gönderdiğiniz mailinizde. Daha anlaşılır sorayım, İsrail asıllı Yahudi bir kimsenin sahip olduğu firmaya satıldı mı, satılmadı mı Kamil Koç firması?
Kamil Koç’un yüzde 100’ü 65 milyon dolara ‘Actera Group’ adlı şirkete satıldı mı, satılmadı mı? Şirketin kurucusu ve tepe yöneticisi İsak Antika adında bir Yahudi mi, değil mi?
Artık şahsen sizi tercih etmeyeceğim. Şayet, İsrailli Yahudi bir firmaya satıldıysanız.  
Bir de şunu beyan etmek gerekiyor. Evet biz basın olarak bir ayna vazifesi görüyoruz. Özellikle Yeni Marmara Gazetesi öyle.
Ama bu size farklı lanse edilmiş olabilir, ne yapayım bir açıklama gereği hissettim.
Ne demişler ‘ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol!’
Biz ‘Bursa’nın Vicdanı’ ve ‘Hayra Motor Şerre Fren’ sloganlarıyla yayın hayatına başlayan ve devam eden bir medya kuruluşu olarak sirk aynası olmadık/olamayız. Kişi/kurum nasıl görünüyorsa aynen öyle gösteririz. Bizden hiç kimseyi/kurumu olduğundan farklı göstermemizi beklemeyiniz lütfen.
Çünkü biz aynayız lakin sirk aynası değiliz.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat