Loading...

Sosyal medya platformlarında bulunmanız için 10 neden

6 Kasım 2018 21:51
A
a
Sosyal medya iş dünyasında da büyük bir değişim ve gelişim göstermeye devam ediyor. Sosyal medya platformları sadece birbirinden kilometrelerce uzakta olan aileler, arkadaşlar ve dostlar için iletişim ve haberleşme aracı olarak değil, aynı zamanda birçok girişimci ve işletme için de müşterilerine ulaşıp ürün ve hizmetlerini tanıtma, işlerini geliştirme ve büyütme için de kullanılan büyük bir mecra.
Sosyal medya platformları gün geçtikçe büyük firmalar kadar, küçük ve orta boylu işletmelerin de güvenini kazanıyor. Maryland Business School’da işletmeler ile onların sosyal medya planlarını ve bağlantılarını incelemek için yapılan bir araştırmaya göre küçük işletmelerin %75’i Facebook, Linkedin gibi platformlarda şirket sayfasına sahipken, bu şirketlerin %69’u da kendi sektör ve ilgi alanlarına göre de düzenli olarak profillerini güncelliyor ve de paylaşım yapıyorlar.
Facebook, Linkedin gibi daha bir çok sosyal medya platformu olduğu da unutulmamalı. Facebook, 1.155 milyon kullanıcı sayısı ile en büyük platform. 1 milyon kullanıcı ile Youtube ikinci sırada bulunuyor. Bu platformların yanında ülkelere göre özelleşmiş ve yerel sosyal platformlarda var. Çin’deki Qzone buna en güzel örnek. 712 milyon kullanıcı ile Qzone üçüncü sırada bulunuyor.
Sosyal medya platformlarının bu kadar çok dikkat çekmesi elbette bu platformlara gösterilen ilgi ile de paralel. Aşağıdaki infografikte sosyal medya platformlarında yer almak için 10 nedeni inceleyebilirsiniz.
1-Online görünürlüğünüz artar.
2-Marka bilinilirliğini arttırır.
3-Müşterilerinizin sizin hakkınızda söylediklerini ve söyleyeceklerini kolayca duyabilirsiniz.
4-Sosyal medya platformları sayesinde satışlarınızı arttırabilirsiniz.
5-Daha çok müşteriye ulaşırsınız.
6-Potansiyel müşterilerinize direk ulaşabilirsiniz.
7-Potansiyel müşterileriniz ile işbirlikteliği kurmanıza yardımcı olur.
8-Ödül ve sadakat programları ile müşterileriniz ile ilişkilerinizi pekiştirirsiniz.
9-Arama motorlarında üst sıralarda görünmenizi sağlar.
10-Kaliteden ödün vermeden maliyetlerinizi düşürmenizi sağlar.
kaynak: usmed, google.com/analist, facebookbusines.com
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat