Tatil bitti, ders başlıyor…

17 Eylül 2016 22:34
A
a
Öğrencilerin bir tatil dönemi daha sona ererken yeni bir ders yılı başlıyor. Uzunca bir tatil dönemini çeşitli etkinlik gezi ve dinlenceyle geçiren milyonlarca öğrenci, yeni bir ders yılına başlamanın heyecanını yaşarken özellikle okula yeni başlayacak olan minik öğrenci velilerine de ayrı bir mutluluk yaşatıyor.

Gönüllerince eğlenip dinlendikleri bir tatil sonrası tekrar okul ve okul arkadaşlarına kavuşmanın sevinci ile okullarına gidecek olan milyonlarca öğrenci, çalacak olan ilk zil ile ders başı yapacak olmanın heyecanını ve sevincini yaşıyorlarken,velileri  de yepyeni bir heyecanla okul araç gereç, kitap kırtasiye temin telaşı içerisine sokuyor.

Özellikle okul araç gereç alımlarında dikkatli olmaları konusunda uyarılan veliler, bütçelerini de aşarak kaliteli ürün alma gayreti içerisine girerken, öğrencilere zarar verecek ürünleri almaktan kaçınıyorlar.

FETÖ’cülere ait olan bin okulun kapatılarak Milli Eğitim’e devredilmesi ve onbinlerce öğretmenin açığa alınmasının ardından, alınan önlemlerle aksamaya neden olmayacağı belirtilirken yeni göreve getirilecek olan 50 bin öğretmenle de eğitim ve öğretimde de sıkıntı yaşanmayacağı vurgusu yapılıyor.

Bu durum da hem ülke hem de eğitim alanında bir rahatlama ortaya koymakta. Okullarda 2016-2017 ders yılı öğretiminde herhangi bir aksamanın ve öğretmen açığının yaşanmaması için her türlü tedbirin alındığını belirten yetkililer,  yeni ders döneminde öğrenci ve velileri sıkıntıya sokacak hiçbir olumsuzluğa meydan verilmeyeceğini söylüyor.
Ülke bütünlüğünün korunması ve vatan sevgisinin genç beyinlere yerleştirilmesinde sevgili öğretmenlerimize de büyük görev bilinci ve sorumluluk düşüyor. Bu bağlamda,
18 milyon öğrencinin ders başı yapacağı 2016-2017 ders yılı kapsamında okullarda da güvenlik önlemlerinin artırılarak öğrencilerin en iyi şekilde korunması hedeflenmekte.
Öğrencilerin yeni ders yılı müfredatlarında da bazı değişikliklerin olacağı vurgusu yapan yetkililer, ilköğretimdeki minik öğrencilerin zekâ ve öğrenme kabiliyetlerini artırmaya dönük kelebek boyama, top kontrol, akıllı küre, kayan kutular, çocuk giydirme, pasta yapma oyunu, şehir bulma ve satranç gibi oyunlara da yer verileceğini belirtiyorlar.
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ilkeleri doğrultusunda ve ülkemizin geleceği siz gençlerimizin elindedir vurgusuyla.

Yeni ders yılının tüm öğretmen öğrenci ve velilerine hayırlı olması dilek ve temennilerimle yepyeni tatilleri elde edecekleri başarılarla hak etmelerini bekliyorum. Ders zili çalıyor haydi çocuklar sınıflarınıza.
 
1000
icon
Hikmet alb 19 Eylül 2016 11:39

DEĞERLİ YAZARIM DEDE OLDUĞUNUZ BELLİ OLUYOR GELECEK BEKLEDİĞİMİZ GENÇLERİMİZİ VE AİLELERİ OLABİLECEK TEHLİKELER KARŞISINDA ÇOK İYİ UYARMIŞSINIZ BEN DE ÇOCUKLARIMIN ÖĞRENİMLERİ ESNASINDAKİ TAVSİYEM ŞÖYLE İDİ ÇOCUKLAR DERS DERSTE ÖĞRENİLİR ÖĞRETMENİNİZİ ÇOK DİKKATLİ DİNLEYİN O GÜN ÖĞRENDİKLERİNİZİ EVE GELİNCE TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİN ÖDEVİNİZİ YAPIN VE YARIN GÖRECEĞİNİZ DERSLERİNİZİ GAZETE OKUR GİBİ BİR GÖZ ATIN UYKU SAATİNİZİ GEÇİRMEYİN VE HER ÖĞRENDİĞİNİZ ŞEYİN SİZE HAYAT BOYU LAZIM OLABİLECEĞİNİ UNUTMAYIN DERDİM GÖRDÜĞÜNÜZ VE DUYDUKLARINIZI KENDİNİZ YAŞAMIŞ GİBİ DERS ÇIKARMAYA ÇALIŞIN DERDİM ÇÜNKİ ONLAR BENİM YERİMİ ALACAKLAR VE BENİM GURUR DUYACAĞIM KİŞİLER OLACAĞI İÇİN BİLDİKLERİMİ ONLARA AKTARMAYI GÖREV BİLMİŞİMDİR ÇOK ŞÜKÜR ÜÇ ÇOCUĞUM DA ÜNİVERSİTE OKUDU BEN DE ONLARIN GURURUNU YAŞIYORUM BÜTÜN OKULLU ÇOCUKLARA VE AİLELERE BAŞARILAR DİLERİM HAYIRLI EVLATLAR OLARAK BU MİLLETE FAYDALI OLURLAR SAYGILAR

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ


Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat