TBMM FETÖ Araştırma Komisyonu Üyesi Zekeriya Birkan oğlunu 17-25 Aralık’tan sonra da FETÖ okuluna göndermeye devam etmiş

20 Ekim 2016 22:25
A
a
Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, helal olsun sana, hakkında onca yazılıp çizildi, ulusal gazetelere varıncaya değin 17-25 Aralık’tan sonra da FETÖ’ye destek olmayı sürdürdüğüne dair onca haber yapıldı hakkında ama sen yine de orada “İl Başkanlığı” görevinde kalmaya devam edebildin!
 
Fethullah Gülen hususi olarak muska mı yolladı sana, “görünmezlik büyüsü” mü yaptılar da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’la, Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş seni görüp fark edemiyorlar bir türlü?
 
Onca defoya rağmen hala orada kalmayı başarabildiğin için “helal olsun” diyorum, başka da bir şey demiyorum, onu da söyleyeyim!
 
Bir kere her şeyden önce Bursa İl Yönetim Kuruluna alıp “2 numara” yaptığın Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı, İl Başkanvekili ve Seçim Koordinasyon Başkanı Abdullah Duman’ın “paralel dostu” olduğu ortaya çıktı!
 
17-25 Aralık’tan sonra da FETÖ’ye bağlı Nilüfer Okulları Mezunları Derneği ve Nilüfer Okulları Mezunları Yardım ve Dayanışma Derneği’ndeki üyeliklerini sürdürdüğü gibi, senin tarafından da yönetimde tutulmak suretiyle korundu ve kollandı Abdullah Duman; ta ki 15 Temmuz darbe girişimi yapılana kadar!
 
Yaklaşık 2 yıl boyunca orada saklayıp korudun bu adamı; durum böyle olduğu halde hala da  görevinde kalabiliyorsun, pes vallahi, bir kez daha tebrik ediyor, kelinin orta yerinden “şap” diye öpüyorum!
 
Hem nasıl korumayacaksın ki, öz kardeşin Bahattin Torun ve Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne danışman yapılan muhasebeci çırağı yeğenin Mehmet Torun’un da FETÖ’cü dernek üyesi oldukları, üstelik de 17-25 Aralık’tan sonra da oralarda kalmaya devam ettikleri çıktı ortaya.
 
Bahattin Torun FETÖ’ye bağlı Teknik Elemanlar Derneği, yeğen  Mehmet Torun’sa Mavi Küre Derneği bünyesinde faaliyet gösteriyordu.
 

 

 
FETÖ destekçisi bir çok şirketin avukatlığını yaptın, hala da yapmaya devam ediyorsun ki, bu şirketlerin paralel yapının en büyük finansal destekçileri olduğu iddia ediliyordu.
 
Paralel yapının Bursa’daki önemli finansörlerinden olduğu iddia edilen iş adamı Selahattin Çelik’in özel avukatlığını yaptın.
 
O Selahattin Çelik ki şu an içeride tutuklu bulunuyor ve hiçbir zaman Fethullah Gülen Cemaatinden olduğunu inkar etmiş değil.
 
Paralel Yapı’ya yakın olduğu iddia edilen Meridyen Gıda Ltd. Şti, Sanabel İnş. Taah. Gıda. Tur San. Tic. Aş., Erguvan Ambalaj Tekstil San. Tic. Ltd. Şti.’ninde şirket avukatlığını yapmaya devam ettin Cemalettin Torun.
 
İşte, o vakit derhal bırakman gerektiği halde 17-25 Aralık 2013’ten çok sonra, 11-03-2015 tarihinde de bu şirketlerin avukatlığını yapmayı sürdürdüğüne, davalarına girdiğine dair belge sana:
 

 
Haklarında “FETÖ’cü oldukları” yönünde iddialar bulunan insanlar için “17-25 Aralık’tan önceki ilişkileriyle sorgulanamayacaklarını, bu tarihten sonrasına bakılması gerektiğini” söylüyorsun bir yandan…
 
Peki, ey Cemalettin Torun, bu tarihten tam 10 ay sonra paralel yapıya ait bir okulun öğrencisine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yle birlikte “fiyonklu araba” hediye eden sen değil misin be kardeşim?
 
Üstelik de 10 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “çocuklarınızı bu okullardan alın” demişken?!.
 

 
O ki, Recep Altepe’nin oğlu Cumartesi akşamı Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay’ın kızıyla evlenecek.
 
O Recep Altepe ki, 17-25 Aralık’tan sonra sinesine sarıp yanında tutmayı sürdürdüğü Genel Sekreteri Seyfettin Aşfar’ı 15 Temmuz darbe girişiminin ardından belediyeden apar topar uzaklaştırıvermişti!
 
BTSO’da FETÖ’cülerin açık desteğiyle oradaki seçimi kazanan İbrahim Burkay’ınsa tam 4 yönetim kurulu üyesi iş adamı birden şu anda FETÖ üyesi oldukları iddiasıyla cezaevinde bulunuyor!
 
Ve Cemo Ağa da kendisini bilgilendirip, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu düğüne katılmasına her ne hikmetse mani olmuyor!
 
Biliyorsun şu an içeride olan dönemin Bursa Valisi Şahabettin Harput, dönemin başsavcısı, emniyet müdürü, gelir idaresi başkanı ki, bunlar da şu anda tutuklu bulunuyor, o sıra BTSO’nun başında bulunan Bursalı Sanayici ve İşadamı Celal Sönmez’e baskı yapmışlar ve yurt yapılmak üzere FETÖ’ye bir bina bağışlatmışlardı…
 
Bu olayın hemen ardından ne oldu?
 
Ne olacak, Cemalettin Torun da BTSO’nun avukatı oldu!
 
Bitmedi…
 
Tam 200 km hızla giden ve 280 promil alkol aldığı tespit edilen bir iş adamı sadece 8 yaşındaki çocuğu ezerek ölümüne neden oldu.
 
Oysa alkollü bir şekilde ölüme sebebiyet verme durumu hakimler tarafından “tutuklu yargılanma” şeklinde değerlendiriliyordu.
 
Adam bir gün dahi hapis yatmadı!
 
Neden biliyor musunuz?
 
Çünkü avukatı Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun’du ve kentimizde adalet mağdurdan değil, Torun sayesinde “zenginden yana” işliyordu gördüğünüz gibi!
 
Hem nasıl öyle olmasın ki?
 
Cemo Ağa’nın “paralel yapıyla mücadeleyi” de istismar ederek kendisinin baktığı davalarda “aleyhte karar veren” namuslu hakim ve savcıları Adalet Bakanlığı’na “paralelci” diye şikayet edip görevden aldırmaya, hayatlarını karartmaya çalıştığına dair haberler de çıktı ulusal gazetelerde
 
Bursa’da birçok önemli davada avukatlık yapan Torun’un son iki yılda, dosyalarına bakan ve istediği şekilde karar vermeyen 28 yargı mensubunu ‘Paralelci’ iddiasıyla Adalet Bakanlığı’na şikâyet ettiği belirlendi.
 
Torun’un, ‘FETÖ ile ilişkili’ diye Adalet Bakanlığına şikayet ettiği 12 savcı ve 15 hakimin ortak özelliklerinin “kendisinin baktığı davalarda aleyhte karar vermeleri olduğu”ortaya çıktı.
 
Oysa Cemo tarafından ‘Paralel Yapı ile ilişkili’ diye ihbar edilen o isimlerden sadece 3’nün bu yapı adına hareket ettiği, geri kalanlarınsa hiç bir ilişkilerinin  bulunmadığı tespit edildi.
 
Görüyor musunuz, kaç hayat, kaç aile daha perişan olacaktı bu Bursa İl Başkanı Cemo Ağa yüzünden!
 

 
Ve adam hala mıh gibi görevinde, hiç kimse onu görevinden almıyor, hiçbir savcı da “iftira suçlamasıyla” hakkında dava açmıyor!
 
Helal olsun sana Cemo, helal olsun!
 
Partinden seçilip göreve gelmiş hangi belediye başkanı dürüst, düzgün, çalışkan ama senin dümen suyuna uygun hareket etmiyorsa düşmanlık ve nefretini kazanması için yeterliydi!
 
Bunlardan biri de Orhaneli’nin arı gibi çalışkan, başarılı ve çok sevilen Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu’ydu.
 
Ancak, işin orasına gelmeden önce, kimler koruyup kolluyor, kimler orada kalmanı sağlıyordu şöyle bir bakalım:
 
1-Eski Genel Başkan Yardımcısı, şimdi Anayasa Komisyonu Başkanlığı yapan Mustafa Şentop.
Şentop da diğerleri gibi hukuk fakültesinden sınıf arkadaşı Cemalettin Torun’un ve Bursa’da yaşananları hiç bilmiyor!
 
2-Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Avukat Şeref Malkoç.
O da sınıf arkadaşı. Şeref Malkoç’un damadı Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül partide genel sekreter. Yardımcısını kim yaptılar biliyor musunuz? Cemalettin Torun’un ortağı ve milletvekili yaptığı Zekeriya Birkan!
 
3-Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman.
Kahraman’la da Birlik Vakfı’ndan tanışıyor Cemalettin Torun. Bursa’da vakıfta yönetim kurulu üyesi.
 
4-Birlik Vakfı Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Bayraktar.
Mustafa Bayraktar camiada saygın bir isim. Zaman zaman İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı, Bihmed gibi İslami yapılanmaları bir araya getirerek işte ne bileyim, “Vali gitmesin, filan kişi rektör yapılsın, Mustafa Dündar Osmangazi’de yeniden aday yapılmasın” gibi imza kampanyaları oluşturarak lobi faaliyeti yürütüyor. Cemalettin Torun da onun yönetim kurulu üyesi.
 
5-Bursa Milletvekili ve Genel Sekreter Yardımcısı Zekeriya Birkan.
Cemalettin Torun’un ortağı ve milletvekili yaptığı kişilerden biri.
 
6-Ve Cemo Ağa’nın mebus yaptığı diğerleri:
Cemalettin Kani Torun, Emine Yavuz Gözgeç, İsmail Aydın ve Osman Mesten.
 
İşte saydığım tüm bu isimler Bursa siyasetine hiç yakışmadığı halde Cemalettin Torun’u orada tutan, görevde kalmasını sağlayanlar.
 
Tabii geçmişte Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gidip “görevde kalmasını ben istiyorum, kefili benim” dediği yönündeki iddiayı da es geçmemek lazım ama gerçekte aynı zamanda renksiz ve soğuk bir insan olan Cemo Ağa’yı, Bursa siyasetinin başına asıl bela eden kişi Bülent Arınç’tan başkası değildir!
 
Sedat Yalçın’ın adaylık için görevden ayrılmasının ardından onun himayesiyle meydana çıkan Cemalettin Torun’un, Olay TV ekranlarından “Bülent Arınç’ı başbakan görmek istiyoruz” demesi daha dün gibi hafızalarda.
 
Arınç gitti, torun kaldı geriye yadigar!
 
Ve geliyoruz Orhaneli’ye…
 
Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu’nu da çok seviyor Cemalettin Torun!
 
Ve oraya İlçe eski Başkanı Cemil Demir’in adaylık için ayrılmasının ardından atadığı emlakçı çırağı Ali Aykurt vasıtasıyla Tatlıoğlu’nu “çalışmıyor” iddiasıyla yıpratmak için elinden gelen her şeyi yapıyor.
 
Geçen gün en sonunda İrfan Başkan da dayanamamış ve Facebook’tan ortaya karışık döşenivermiş:
 

 
Bursa Söylem Gazetesi’nde çıktı haberi.
 
Bu Orhaneli İlçe Başkanı, Cemo Ağa’nın adamı Ali Aykurt acayip iş bitirici bir adam.
 
Seçimlerde açık açık MHP’ye çalışan ilçesindeki iki kişiyi önce Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne işe sokmak istemiş, durum ortaya çıkıncada  Orman Bakanlığı’na, üstelik de kadrolu olarak yerleştirmiş!
 
BUSKİ’nin Orhaneli Şubesi’ne “hısım akrabadan hiç yerleştirmediyse en az 20 kişiyi soktu” diyorlar.
 
Bir musluk arıza yaptığı vakit boş yere her ay 2 bin 500 lira maaş alan 20 kişi dikiliyormuş başında!
 
Bursa Söylem Gazetesi bu cin Ali’nin işe yerleştirdiği kişilerden birer maaş miktarında para aldığına dair iddialar olduğunu da dile getirdi!
 
İlçede değil, Bursa’da oturuyor üstelik Ali Aykurt.
 
Parti binasının açıldığı bile yok!
 
Son yerel seçim çalışmalarında  Orhaneli’ye toplam sadece 6 gün gitmiş!
 
Bursa Söylem Gazetesi soruyor:
 
“Belediye başkanlığı seçimlerinde sırf İrfan Tatlıoğlu’nu istemediğin için MHP’ye çalıştığın söyleniyor, doğru mu bu?..”
 
Cin Ali’den tık yok!
 
Orhaneli Belediyesi tarafından düzenlenen festivallere, şenliklere, Kurtuluş Günü etkinliklerine ve 100 yıldır yapılan bayramlaşma törenlerine iktidarıyla, muhalefetiyle Orhaneli’ndeki tüm siyasi parti temsilcileri katılıyor ancak, bu İlçe Başkanı Ali Aykurt kendi partilisinin hiçbir etkinliğine gitmiyor senelerdir!
 
Ramazan ayında yoksul ailelere dağıtılmak üzere Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden talep edilen 400 erzak listesinde yine BUSKİ’de işe sokup, ilçe kadın kolları başkanı yaptığı baldızı Sevgi Bal’ın isminin de olduğu yazılıyor gazetede!
 
Tamam, baldızı bu kadar seviyorsun, kabul de…
 
Erzak paketini niye bir ihtiyaç sahibi yerine baldıza veriyorsun be Ali kardeş?
 
FETÖ iddiasıyla görevden el çektirilen Orhaneli İlçe Eski Kaymakamı için de Cemo Ağa marifetiyle Ankara’ya gidip geliyormuş bu Ali Aykurt!
 
FETÖ’nün yan kuruluşu “Kimse Yok mu Derneği’nin” de üyesi aynı zamanda Orhaneli İlçe Başkanı!
 
Ve Cemo Ağa bunu hala orada İlçe Başkanı olarak tutuyor, neden kine?
 
Bu cin Ali, Cemo Ağasından öğrendiği gibi o kadar uyanık ve durumdan menfaat çıkaran bir yapıya sahip ki, listesindeki başkan yardımcıları Recep Demir ve Cevat Koç’la birlikte yönetime geldikten sonra “bal tutan parmak” misali,  yine Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ’ye araç kiralamaya başlıyorlar her nasılsa!
 
Ve Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun siyasete hiç yakışmayacak biçimde son derece gayrı ahlaki ve partizanca bir tutumla bu kişiyi orada tutmayı sürdürüyor; vebali onu Bursa İl Başkanlığı koltuğunda tutmaya devam edenlerin de boynuna!
 
Ve geliyoruz günün bir diğer bombasına:
 
Bursa Milletvekili, Cemalettin Torun’un ortağı, partisinin genel sekreter yardımcısı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi FETÖ Araştırma Komisyonu üyesi Zekeriya Birkan…
 
2013-17-25 Aralık’tan sonra ne demişti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan?
 
“Çocuklarınızı derhal alın bunların okullarından” dememiş miydi?
 
Cemo Ağa’nın ortağı, genel sekreter yardımcısı, TBMM FETÖ Araştırma Komisyonu üyesi Zekeriya Birkan’ın oğlu Muhammed Emin Birkan dikkat edin, 2014’te FETÖ’ye ait Nilüfer Okulları’ndan mezun biliyor musunuz?!.
 
Cumhurreisi o sıra yaptığı tüm konuşmalarda “alın çocuklarınızı bunların okullarından” diye bas bas bağırırken Zekeriya Birkan bunu duymamış olabilir mi sizce?
 
Ve fakat Bakan Faruk Çelik o sıra Muhammed Emin Birkan’la aynı sınıfta bulunan oğlu Sefa Çelik’i oradan alıp, başka bir okula vermiş mesela; söylenenleri duymuş yani!
 
Şimdi bu Cemo’nun ortağı Zekeriya Birkan mı soruşturacak FETÖ’yü?
 
Peh!
 
İşin enteresan yanı partide Cumhurbaşkanının haberi bile olmadan sessiz sedasız, gizli ve derinden sinsi bir yapılanma sürüp gidiyor, en tepedekiler hala farkında bile değiller!
 
Ve Sayın Cumhurbaşkanı Bursa’ya düğüne geliyor…
 
Ne diyelim?
 
Hoş gelişler ola!
 
NOT: Cemalettin Torun’un yönetimdeki sağ kolu Asım Amil’le ilgili olarak da yeni ve bomba gibi haberlerim olacak size. Yeni Marmara Gazetesi’ni izlemeye devam edin!
 
1000
icon
Zynb 22 Ekim 2016 11:55

Cumhurbaşkanımızdan başKa hiç kimse fetöden ile mücadele etmiyor. Yapayalnız bir adam :(

0 3 Cevap Yaz
Orhaneli 21 Ekim 2016 12:52

Doğruları ve sadece doğruları yazan yürekli adam senin kalemine yüreğine sağlık.Bu sözde Ak parti yöneticisi fetocular varya Orhanelide fetodan tutuklanan kaymakam ile beraber belediye bayramlaşmasını proteto edip kendileri ayrı bayramlaşma töreni bile yaptılar.İnsanda biraz gurur varsa çıkar istifa ediyorum der.Orhanelideki okulların kömür teminini bir ara neden Cemil Demir yaptı bunuda yaz güzel kardeşim yazda belki utanıp açıklama yapar.

0 9 Cevap Yaz
dağlı 21 Ekim 2016 12:47

ağzına sağlık abicim helal olsun sana diyorum.bunlar varya bunlar Orhaneliyi yediler bitirdiler. Ali Aykurt belediye seçimlerinde Ak parti üyesi olmayan fakat İrfan başkan için çalışan bayanları ''Siz parti üyesi değilsiniz fazla öne çıkmayın'' diyerek tehdit bile etti.Çıksın erkekse yalan desin şakır şakır açık açık MHP adayını desteklediler.

0 8 Cevap Yaz
Abid 21 Ekim 2016 11:12

Ya yokmu bunu Reise aktaracak bir babayiğit, yuh diyorum artık. Yeter milletin bu asalaklardan çektiği... bu yazıyı reisin yada Halisdemir gibi memleket sevdalısı bir devlet büyüğünün görmesi lazım ....

0 4 Cevap Yaz
Bursali

Reis her şeyi bilmiyor mu sanıyorsun? Niye bu "TEK ADAMLIK" savaşı?

0 0
Vatandaş 21 Ekim 2016 09:59

offf ne bu ya....

0 4 Cevap Yaz
Mehmet durmuş 21 Ekim 2016 08:24

Hararetle takip ediyorum yazmaya devam M.Ali bey bu dünyada duymazlar ahirette duyarlar.

0 0 Cevap Yaz
Hasan Ali Yücel Erdoğan 21 Ekim 2016 00:49

Cemalettin Torun Haramizede Fetoşun ekibinden. Bu yazdıklarınızı Lütfen CİMER aracılığıyla Cumhurbaşkanlığına yollayın bir de Dosya Halinde Cumhurbaşkanı bizzat kendisine verin. Bakayım Bu cemoş Fetoş la birlikte toz oluyor mu olmuyor mu

0 2 Cevap Yaz
Sümeyye 21 Ekim 2016 00:03

Aile İl Müdürlüğünde uzun süredir bir dram yaşanıyor.İki personel Cumhurbaşkanımıza sevgileri nedeniyle en ağır şekilde cezalandırılıyor.Siz de yazdınız bir personel, Bursaya gelecek cumhurbaşkanımıza ana avrat küfür ediyor.İl başkanının desteğiyle o koltuğa gelen Yunus Kaldırım,küfreden personeli makam şöförü yapıyor.Ama,cumhurbaşkanına küfürü tutanaklayan İbrahim Kuru belediyeye,görme engelli Tuncay gece bekçiliğine gönderiliyor.Siz konuyu yazınca Tuncaya büyük bir mobing uygulanıyor,soruşturma açılıyor ve şimdi görme engelli Tuncay,bir dağ başında henüz açılmamış bir kurumda tek personel olarak Cumhurbaşkanına yapılan küfrü içine sindirememenin cezasını çekiyor.Ve Reisin aşığı İbrahim Kuru kanser oldu gün sayıyor.İl başkanı,bu zulme sukut ederek destek oluyor,daha da acısı;Cumhurbaşkanına küfreden adamın kullandığı makam aracıyla gelip protokole katılacak Kaldırım il müdürüyle Cumhurbaşkanını karşılayacak.Hadi yüzsüzlük demeyelim ama Pişkinliğin bu kadarı fazla değil mi???!!!!!

0 5 Cevap Yaz
Ersel 20 Ekim 2016 23:27

Gözlerim doldu okurken. Yuh yani. Haram zıkkım olsun.

0 5 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat