Tecavüz meşrulaştırılamaz

18 Kasım 2016 20:49
A
a
"(2) Cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın 16/11/2016 tarihine kadar işlenen cinsel istismar suçundan, mağdurla failin evlenmesi durumunda, Ceza Muhakemesi Kanununun 231. maddesindeki koşullara bakılmaksızın hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına, hüküm verilmiş ise cezanın infazının ertelenmesine karar verilir. Zamanaşımı süresi içinde evliliğin, failin kusuruyla sona ermesi halinde fail hakkındaki hüküm açıklanır veya cezanın infazına devam olunur. Bu fıkra uyarınca fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına veya cezanın infazının ertelenmesine karar verilmesi durumunda, suça azmettiren veya işlenişine yardım edenler hakkında kamu davasının düşmesine veya infazının ortadan kaldırılmasına karar verilir".
Hadi buyurun…
Toplumda yeni bir infial durumu daha..
Tecavüz ettiği çocukla evlenene af getiren önergeyi AK Parti veriyor TBMM’de…
Şaka mı bu?
Tecavüze, sapıklığa onay veren bu önerge CHP ve MHP tarafından reddedildi.
Salı günü yine TBMM’de görüşülecek ama..
Anlayamadığım şu;
Bu önergeyi verenlerin çocukları yok mudur?
Verdikleri bu önerge ile tecavüzü düpedüz meşrulaştırmak istediklerinin farkında değiller mi acaba?
Dindar nesil yetiştireceğiz diyen iktidar partisi döneminde zina suç olmaktan çıkarıldı.
Tecavüz, sapıklık meşru hale dönüştürülmeye çalışılıyor..
Hırsızlık, dolandırıcılık neredeyse meziyet haline geldi…
Ahlak, edep, insanlık, vefa kavramları sadece kelime olarak kullanılır oldu.
Kadınlar, hayvanlar, çocuklar neden hep bu sapık düşüncelere kurban ediliyor ülkemizde?
TBMM’deki 81 kadın milletvekilinden CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık’ın itirazlarını duyduk.
“Bir çocuğu tecavüzcüsü ile evlendirmek ve ömür boyu onunla yaşamaya mecbur bırakmak, tecavüzcüyü ödüllendirmek, çocukları ise bir ömür psikolojik ve fiziksel istismarın ellerine bırakmak demektir. Bu ülkede 14 yaşındayken 12 kişinin tecavüzüne uğrayan çocuklara ne yazık ki şahit olduk; bu durumda çocuğun hangi tecavüzcüyle evleneceğine de yine Adalet Bakanlığı mı karar verecek? İktidar partisinin görevi hapisteki 4000 tecavüzcüyü AKlamak için kızların geleceği ile oynamak mıdır? Yoksa bir kızımızın canının daha yanmaması için kanunlar çıkarmak, politikalar oluşturmak mıdır? Lütfen, suçluları ve tecavüzcüleri AKlamayın!”.
Bir kereden bir şey olmaz mantığını hala sürdürebilme cesareti gösterenleri de ayrıca kutlamak gerekir.
Sanırım..
O şahsiyetlerin evlatları yok..
Ya da..
Günün birinde çocuklarından biri tecavüze uğradığında da aynı düşünceyi savunabilecekler mi?
Bırakın Müslümanlığı insanlığını kaybetmişlerin tasvip edebileceği bu önerge Salı günü TBMM’de yine ret oylarıyla hak ettiği yere, çöp kutusuna gider umarım…!
 
1000
icon
Sadettin Cangül; 18 Kasım 2016 23:22

Ben tamda bu yasa teklifine uyan bir aileyi dinlemiştim. Kadın kucağında iki çocuğu ile yanında annesi ile gözyaşları içinde yaşadıkları dramı anlattı. Eşi cezaevinde kendisi dışarıda acı çekiyorlar dı. O gün çaresizce dinlediğim bu aile ve bunlar gibi olanların acısı ve çilesi bitecektir.

1 0 Cevap Yaz
Hikmet alb 18 Kasım 2016 23:21

BU HABERİ TV KANALLARINDAN İZLEDİM BANA ÇOCUKLUĞUMDA İZLEDİĞİM SONU MUTLULUKLA BİTEN FİLMDEKİ YAŞLI BABACAN KİŞİNİN SEVİMLİ VE TATLI OLAN TERTEMİZ KIZI KORUMAK İÇİN EVLENİR BERABERLİK KAĞIT ÜZERİNDE KALIR BU FİLMİN ETKİSİNDE KALARAK ÖNERGE VERİLMİŞ OLABİLİR EY ÖNERGE SAHİBİ GEÇMİŞTE KALANLAR ARTIK BU GÜNLERE GELİN ALDATILACAK KİMSE BULAMAZSINIZ HİÇ OLMAZ İSE KENDİ YAKIN ÇEVRENİZDEKİ ÇOCUK VE KADINLARDAN UTANARAK ÖNERGENİZİ GERİ ÇEKİN ARTIK BU GÜNLERE GELİN 50 SENE EVVELKİ HALK YOK ARTIK KENDİNİZE GELİN ÇIRPINDIKÇA BATIYORSUNUZ

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat