Teşekkürler Halis Bey...

29 Ekim 2016 21:56
A
a
Akit TV’de Vizyon adlı siyasi görüşlere yer veren değerli kardeşimiz Halis değerli programında, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. M. Fatih Erbakan Bey’i bir defa daha ekrana getirip büyük bir samimiyet içinde sorduğu sorularla geleceğine Milli Görüşçüler ve merhum Erbakan Hocamızı sevenlerinin ekranda karşılarında buldukları bu genç beyefendinin sorular karşısında başvurduğu tükenmez bir kaynak olan ve Erbakan Hocamızın uzun siyasi hayatına vukufiyeti hasebiyle alınan cevaplar adeta Hocamızı berhayatmış gibi addettiriyor sevenlerine. Sakin ve temiz bir İstanbul Türkçesiyle ifade ettiği ülkemiz hakkındaki değerli çıkarımları takdir edilecek hizmetlerin hakkını ifade etmekten imtina etmeyen tutumu yanında, milli harp sanayimizin gelmiş olduğu seviyeyi atlamamakla birlikte biraz da geç kalındığını ifadeden kaçınmayıp kimi devletlerin varmış olduğu performansları ile mukayesesini cesaretle yapıp vaziyetimizin daha da iyi hale getirilmesini teşvik etmek gibi kabullenmek gerek. Kimi insanlar bu zaafa temas etmese iyi şeklinde mırın, kırına başvuruyorlar. Hâlbuki biraz maziye baksak, neler görürüz! Mesela; 1974 Kıbrıs indirme ve çıkarma harekâtımızda, uçmayan uçakların uçamayış sebebi sorulmuş, arıza var cevabı alınmış, arızası ne diye sorulduğunda, alınan cevap: “Bakmaya salahiyetimiz yok!” Ben salahiyet veriyorum aç bak diyen irade karşısında, teknisyen kapağı açıyor ve pil akmış, hassasiyetini yitirmiş! Pil çıkarılmış, temizlik yapılmış, 90 kuruşluk bir pil takılmış ve uçak uçmuş. Demek ki, sözde stratejik kalleş ortağın müsaade etmediği salahiyetsizlik, Amerika’dan gelecek sahibi salahiyet Coni’ye tahsis edilmiş bir husus! Ama milli şuura sahip bir ağızdan çıkan: Bakmaya ben salahiyet veriyorum bak! Demek 90 kuruşluk pille kanatlanmayı sağlıyor. İşte bunları milli şuur, Milli Görüş sahipleri söyleyebilir ancak. Siyonizmi, üst akıl yüksek akıl gibi imalarla ifade edenler, Erbakan Hocamızın “Bana ne Amerikadan!” demesini hatırlamalılar. Dr. Fatih Bey’in bu mukayeseli anlatım tarzını, yukarıdaki satırlarda arz ettiğimiz şekilde telakki etmeleri saygılarımla birlikte âcizane tavsiyemdir efendim.
Vizyon programının Halis Bey’ine teşekkürümüz, Saadet Partimizin kongresini ve Sayın Dr. Fatih Erbakan’a hiç çekinmeden, dobra dobra Saadet Partisi Genel Başkanlığı’na aday olacak mısınız sorusunu tevcih buyurmasıdır. Fatih Bey’in bu soruya o günden bugüne nihan kalmış bir izahın arkasından, aday olmayacağını açık açık ifade etmesinin akabinde, yeni genel başkan adayı olarak takdim edilen Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret ettiğini adaylığının hayırlara vesile olmasını temenni etmesini belirttiğini Saadet Partisi camiamıza apaçık Fatih Bey’in açıklamasına yardımcı olmasındandır teşekkürümüz. Biz değerli hukukçu, mütevazı insan Mustafa Kamalak Bey’in siyasi hayatın içinde kalması, hukuk ilminin sunduğu güzelliklerden istifade etmeyi Milli Görüş fikriyatıyla buluşturma gayretlerini temadi ettirmesi en halisane temennimizdir. Kendilerinin tevazu sahipliği herkese tavsiye edilecek güzel bir vasıftır. Umarız ki, Sayın Temel Karamollaoğlu Erbakansız bir liste sahibi olmaz. Saadet camiasına bu kongrenin şahlanışına ve ülke kaderine yön vermede hayırlı yükselişler niyaz edelim Rabbimizden. Muhalif, muvafık hep birlikte Saadet Partimizde vatanın kurtarılmasının yolculuğunda başarıları milletimizin görmesi nasip olsun. Fiemanillah.
Not: 30 Ekim 1926 doğumlu Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Hocamız eğer hayatta olsaydı 90. yaşını idrak etmiş olacaktı. Nur içinde yat Hocam.
 
1000
icon
Hikmet alb 30 Ekim 2016 10:17

DEĞERLİ HOCAM KONGRE SONUCUNU MERAK EDİYORUM YORUMUMU SONRAYA BIRAKMAYI UYGUN GÖRÜYORUM HAYIRLISI OLUR İNŞALLAH

0 0 Cevap Yaz
Metin Hasırcı

Muhterem Hikmet Beyefendi,bilindiği gibi her kongrenın söz sahibi o kongrenin delegeleri ve rey kullanma hakkı olan üyelerdir. Genel Başkan belli olmuş İttifakla seçilmiştir. Elbet başarılar dileriz. Kırk yılı aşkın bir fikriyatın güzide mensupları da haylice ziyadeleşmiştir. Böyle geniş fikriyatın tek listeyle kongreye gitmesi bence yetersizliktir. Nice kıymetleri yönetime girememe ile karşı karşıya bırakmıştır. Fiemanillah

0 0
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat