Loading...

Toplum ve kadın

2 Aralık 2017 21:49
A
a
Hafta boyunca kadına yönelik ulusal ve uluslararası şiddete karşı kapsamlı programlar ve etkinlikler yapıldı.
Programların konusu her ne kadar şiddet olsa da, binlerce kadının ve gelecek neslin bilinçlenmesine, mutluluğuna, sosyalleşmesine yönelik eğitim programları düzenlendi.
Ülke genelinde yapılan çalışmalara kadınların yoğun katılımı yanı sıra erkeklerin de bu konuya destek vermesi ve bizzat katılıp desteklemesi geçtiğimiz yıllara nazaran mutluluk vericiydi. Dünya nüfusunun yarısını kadınlar oluşturuyor diğer yarısını da kadınlar yetiştiriyor.
Evet yetiştiriyor da ne kadarı doğru yetiştiriyor?
Zira kadın bilinçli olursa bilinçli yetiştirir, doğruyu bilirse doğru yetiştirir. Hakkı hukuku bir çiçeğe, bir böceğe, insana bitkiye ve tüm canlıya saygılı ve sevgi ile bakmakla yükümlü olduğunu öğretir.
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sağlam bir temel oluşturacak bilgiyi ahlaki değerleri öğretecek kadar yeterli mi?
 Bu temel bilginin kaynağı nedir, nelere dikkat edilmeli?
Kadın toplumu inşa etme yönüyle de toprak gibidir. Haliyle toprakta her tür element bulunur. Bu elementlerden birinde eksiklik söz konusu olunca toprağın verdiği bitki verimsiz ve besleyici değeri olmaz.
Onun için kadın tüm elementleri sinesinde barındırmalıdır ki geleceği inşa etsin.
 Bunlar şefkat sevgi ilim ve merhamet elementleri olmalı. Asıl o zaman geleceğimizin teminatı olacak bir nesil yetiştirmenin temelini sağlam şekilde oluşturmuş olacağız. Toplumun mihenk taşı olan kadının eğitimi ve bilinçlenmesine yönelik kanaat önderlerinin ve sivil toplum örgütlerinin daha fazla mesai yapması konusunda teşvik ve desteklenmesi gerekiyor.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın önceki hükümetler zamanına göre Ak Parti döneminde bu konuda önemli çalışmalara imza attı. Yaklaşık bir yıl önce göreve başlayan, Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Erkut Öneş beyefendinin göreve geldiğinden beri tüm illere örnek teşkil edecek çalışma sitemi, mütevazı kişiliği ve yöneticiliği takdire şayan. Sayın Öneş’e çalışmalarında başarılar diliyorum.
Kadınlar belirli günlerde değil, hayatın her anında değer görmelidir. Zira kadın gülerse huzur verir. Kadın gülerse umut verir. Kadın gülerse mutluluk verir. Kadın gülerse dünya güler.
Gülyüzlü Kadınlar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (GÜLKADER) Genel Başkanı olarak şahsım ve yol arkadaşlarım tüm kadınların gülmesi için yoğun çaba sarf edeceğimizin sözünü dava edindik.
Selam ve dua ile.
 
1000
icon
Zeynep Karagül 3 Aralık 2017 13:12

Tebrik ederim başkanım erkeklerinde bu konuya destek vermesine sevindim Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Erkut Öneş beyinde başkanım sizin ve yol arkadaşlarınızın başarılarınızın devamını diliyorum ağzına yüreğine sağlık

0 2 Cevap Yaz
Gökşen Tetik 3 Aralık 2017 01:01

Kadına şiddete hayır. Tabiyki destekliyorum.

0 3 Cevap Yaz
Rahmi 2 Aralık 2017 22:41

Tebrikler, çalışmalarınızı başarılı buluyorum.

0 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat