Loading...

Türkiye’de neler oluyor?

27 Eylül 2018 20:55
A
a
Yaz dönemi yoğunluğu ardından tüm  okurlarıma merhaba.
Gündem o kadar hızlı değişiyor ki, hangi konuda düşüncelerimi kaleme alayım diye şaşırmamak elde değil.
Sosyal olaylar mı dersiniz, siyasi olaylar mı, yetişmek oldukça zor.
Gerçi ben siyasi olaylar hakkında pek yazmak istemezsem de, öyle anlar oluyor ki, kendinizi yazmaktan  alıkoyamıyorsunuz.
Geçtiğimiz günlerde Gaziler Günü kutlandı ülkemizde. Yıllardır terör belası nedeniyle toprağın damarlarına kan veren şehitlerimizin acısı yüreklerimizi dağlarken, o şehitlerle  birlikte olan, kiminin kolunu, kiminin bacağını, kiminin gözünü, elini kaybettiği  gazilerimizin ekonomik olarak yaşadıkları sıkıntıları değişik şehirlerde dile getirmeye çalıştığı bir günde. Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamada,  "Türkiye’de kriz yok" demesi  toplumda yadırganırken, Adalet Bakanı’nın çıkıp, “Kriz psikolojiktir" açıklaması ayrı bir garabet.
Türkiye’de kriz yok denilse de, bir ekonomik kriz var ve bu kriz  tarladaki çiftçiden, mahalledeki bakkala, Ayşe hanımın mutfağına kadar, seksen milyonluk Türkiye halkını kasıp kavurmakta.
Kriz yok veya psikolojiktir diyerek kesip atmak, sağlıklı bir yaklaşım değil, halk ile alay etmektir.
Bu halk, bu ülkeye karşı yapılan15 Temmuz menfur askeri kalkışmasına, gövdesini siper ederek karşı durmuş, 251 şehit vermiş, 2193 kişi gazi olmuştur. Ve tüm vatandaşlar gibi, gazilerimiz de  ekonomik krizden etkilendikleri için sıkıntılarını dile getirmişlerdi.
Ekonomik krizden etkilenen  sadece gaziler değildi. Geçirdiği bir kaza nedeniyle bir kolu çalışmaz duruma gelen bir vatandaş, okulların açıldığı günlerde medyaya yansıdığı şekliyle oğluna  okuldan istenen türden pantolon alamadığı için intihar ediyor (her ne kadar psikolojik sorunları bu noktaya getirmiş olsa da), devlet tarafından okul kitapları dağıtıldığı halde, o kitapları yetersiz gören öğretmenler, yardımcı ders kitabı adıyla, yoksul ailelere oldukça yük getirecek kitapların alınması şartı koyuyor. 
Birçok velinin sosyal medya üzerinden gelen mesajlardan yardım çağrıları, bu durumun vahametini ortaya koyuyor. Okul kayıtları için en düşüğü  500 TL’yi bulan kırtasiye yardımı isteniyor, kriz tetikçileri her tür ürüne yüzde iki yüzlere varan zamlar yaparak, halkı devlete karşı kışkırtmanın mücadelesi içerisine girdikleri bir Türkiye oluşturulmaya çalışılıyor. Bu durumda da Türkiye’de  neler oluyor sorusu cevap bekliyor.
Sosyal yönden baktığımızda,  körpe çocukların kaçırılıp tecavüz edilip öldürüldüğü, en son Sedanur'un minik cansız bedeni, taşların altına saklanmış olarak bulundu... Toplumun bu hale nasıl geldiği aslında açıkça belli, görmek isteyene. Sapık zihniyetleri bu kadar ayyuka çıkaran, aslında adalet sistemimiz.
Bu konuya ayrıca değineceğim.
Falling Star modası ile yere düşen namus, ar, edebin ve başında taşıdığı âyeti kerimeyi, kör olan kalplere dönüştüren cehalet güruhları çoğaldıkça, Türkiye’de neler oluyor sorusunu sormadan edemiyorum.
Selam ve dua ile.
 
1000
icon
Şinasi Ökten Bulutlu 28 Eylül 2018 00:05

Objektif düşünceler için sonsuz teşekkürler. Objektif olmaya herşeyden çok ihtiyaç var.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat