Loading...

Umut bir yöntem değildir.

28 Eylül 2018 21:00
A
a
Adı aşk bu eziyetin!
Sen şampiyon olmasan da, kupaları almasan da, seviyoruz işte var mı diyeceğin?
Falan filan diye uzar gider bu liste...
-Kulağa çok hoş geliyor, ne kadar da romantik, di mi?
Hele bir küme düş de gör, başlarım öyle aşkın ızdırabına diyor mu, demiyor mu?
Haa, Bursaspor taraftarının farkıdır, ikinci kümede de gider takımını destekler ama yine de bu böyle..
Ya futbolun tüm seyir zevkini, taraftarların maça ödemiş olduğu parayı ve daha da önemlisi futbolun icat ediliş amacını yok sayan  1-0 olsun bizim olsun diyen teknik direktör kafası??
- Yok abi, oluyor mu öyle hiç, yakışıyor mu 1-0’a yatmak Bursaspor gibi camiaya..?
- Bursaspor defans yapmaz, yaptırtır, olmaz olsun öyle galibiyet, bu hoca gitsin..!
Renk düşkünlüğü ile taraftarlık arasındaki ince çizgiyi bir türlü tutturamayan Türk futbol taraftarı ne istediğini bilmez, sabırsızdır, memnuniyetsizdir.. Ben dahil hepimiz öyleyiz....
Ben de merak ediyorum bu filmin sonu nereye varacak ? Kaç yıldır ‘’olmaz olsun böyle futbol, her sene aynı terane, bu ne rezil futbol’’ diye şikayet eden taraftar bu sezon sahada futbol görüyor, heyecan görüyor ama ligin 7.haftası geldi kapıya dayandı, henüz galibiyet göremedi.
“Deplasmanda alınan 1 puan güzel’’, Beşiktaş’a yenilmemek de önemli be abi’’, rakip Başakşehir be hocam, aslına bakarsan beraberlik kötü sonuç değil’, ‘’Konya da beraberlik fena skor sayılmaz be abi’’ laflarını ben de çok duyuyorum, takım ilerisi için umut veriyor eyvallah ama şu beraberlikle mutlu olma eşiği bir türlü kırılamayacak ve hatta kanıksanacak diye de endişe duymuyor değilim. Sivas deplasmanından da elimiz boş dönersek filmin sonu kötüye varacak, bunu da görüyorum, taraftarın ve medyanın bu durumun çok farkında olduğunu da sanmıyorum..
Yanlış anlaşılmasın, demiyorum ki, alalım hocayı, futbolcuları, yerden yere vuralım..Elbette bu takımı destekleyelim, sabır gösterilmeyi hak eden çok genç bir takımımız var, buna da eyvallah, sabredelim ama Beşiktaş’a yenilmedik diye de zil takıp oynamanın lüzumu yok, bu takım niye kazanamıyor, neler oluyor, ufaktan da olsa bir kamuoyu baskısı oluşturalım ki; birileri ortadaki tablonun pembe olmadığını fark etsin.
Şu saha içi mücadeleyle nasıl olur da maç kazanamayız sorusundan önce ben bir soru sormak istiyorum yönetime:
- Battalla’nın takımdan ayrılacağını ne zaman öğrendiniz ?
 Bursaspor’u yakından takip eden herkes neredeyse 1 yıldır biliyordu bu gerçeği..
- Yusuf Erdoğan’dan ne köy ne de kasaba olmayacağını anlamak için Yusuf Erdoğan’ı daha kaç sezon izlemek lazım?
Bursaspor’un yaratıcı meziyete sahip bir orta saha oyuncusu olmadığı gibi, kanatları etkin kullanabilen, oyun zekası vasatın üzerinde diyebileceğim herhangi bir kanat oyuncusu da yok. Bugüne kadar 3 puanla tanışamamış olmamızın en büyük sebebi de bence bu.
Çok fazla teknik detaylara girmeyi de doğru bulmuyorum, haddim de değil ayrıca.. Ama bu kadarını 10 yaşındaki çocuk dahi görüyor..
Ligin 4. haftasında alelacele 3 transfer yapıyorsun, ne kadar ballısın ki, hasbelkader yapılmış bu transferler de bir şekilde tutuyor ama bunca zamandır adam kılıklı bir kanat oyuncusu almıyorsun, bir 10 numarayı transfer edemiyorsun, Furkan’a bel bağlıyorsun..
Bunları da konuşmak lazım. Genç takımız, mücadele ediyoruz edebiyatı içinde unutulmasın. Bursaspor futbol takımının mazereti olabilir, hocanın da mazereti olabilir ama Bursaspor yönetiminin  herhangi bir mazereti olamaz..!
Sen yeni bir yönetim değilsin arkadaş, lige bu şekilde başlayamazsın, sorun maddi imkanlar dersen de, ben de derim ki, bu durumu bilerek yönetime talip oldun, hem de ikinci kez..
 VAR diye yeni bir icat çıkardılar başımıza, teoride çok süper, kulağa da çok hoş geliyor ama ellere VAR da, bize YOK gibi bir durum oluştu maalesef..Bursaspor camiası olarak henüz bir hayrını göremedik hatta diyebilirim ki; bu yeni sistemden zarar gören tek kulüp de şu ana kadar  Bursaspor..
Bursaspor yönetimi uyumayacak, Federasyon orada, gidip Bursaspor’un hakkını arayacak..! 
 Bu topraklarda ağlamayana meme ikram edildiği nerede görülmüş?
Bursaspor başkanı çıkacak Televizyona, Bursaspor’un aktiflerini, pasiflerini bir-bir kamuoyuna dökecek, diyecek ki, ‘’şu kadar borcumuz var futbolculara, şu gün şu kadarını, bugün de bu kadarını ödeyeceğiz’’, ben de bileceğim ki, bu çocuklar alacak parasını ve sabır göstereceğim..
Takımımızı destekleyelim, birlik olalım, beraberlik olalım, oğlan bizim kız bizim, çatlasın kaynanası falan filan.. Yok öyle bir dünya, önce üstüne düşeni yap..
Uzun lafın kısası, çanlar Bursaspor için çalıyor. Tekrar söylüyorum, bu Bursaspor da sabrı fazlasıyla hak ediyor ama ayaklarımız da yere bassın, bir an evvel kazanmaya başlamak lazım. Başta yönetim olmak üzere, teknik ekip, Bursa medyası ve Bursaspor taraftarına sesleniyorum, gereken neyse yapılsın, herkes üstüne düşen görevini yapsın, yeterince pembe tablo çizildi, umut pompalamakla bir sonuca varılmaz. Çünkü 
Umut bir yöntem değil.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat