Vatan Partisi kahvaltısı:‘’Taş düşebülü, Ayı çıkabülü, her şey olabülü.’’

22 Ağustos 2016 22:17
A
a
Bursa’da kadın hareketinin öncülerinden, yurtseverliğine hayran olduğum sevgili Aytaç Toker’e, Gaziantep’teki alçakça saldırıya değinip soruyorum:
‘’Neler oluyor?’’
Toker, acı acı gülümsüyor,bir vakitler eşiyleSinop’a giderken yolda bir tabela gördüklerini ve inip önünde fotoğraf çektirdiklerini söylüyor. Tabelada şu yazıyormuş:
‘’Taş düşebülü, Ayı çıkabülü, her şey olabülü.’’
Toker,lafı gediğine koyuyor:
‘’Çare Mustafa Kemal’in çizgisi, çare cumhuriyetin değerleri ve Milli Meclis, Milli Hükümet. ABD emperyalizmini ve maşalarını yenmenin yolu bu.’’
**************
Kültürpark’ta Ender Çay Bahçesi’nde Vatan Partisi’nin ‘’Teröre Karşı Birlik’’ kahvaltısındaydım Pazar günü. Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Emekli Hava TümgeneralBeyazıt Karataş'ın konuşmacı olduğu kahvaltıya ilgi büyüktü.
Vatan Partililer hem dayanışmalarını pekiştirdiler hem de Beyazıt Karataş’ın kapsamlı derinlikli konuşmasıyla Türkiye’nin yaşamakta olduğu tarihi sürece ilişkin bilgilendiler.(Bu konuyu ayrı bir yazıda işleyeceğim)
 
Fedailer partisi
 
Vatan Partililer kendilerini ‘’fedai’’, partilerini ‘’fedailer partisi’’ olarak niteliyorlar. Kahvaltıdaki samimi, coşkulu hava teröre, yaşanan darbe kalkışmasına karşın Vatan Partililerin morallerinin ve çalışma azimlerinin canlı olduğunun kanıtıydı. Umut doluydular.
Vatan Partisi yeni bir örgütlenme atağı başlatıyormuş, bu yönde hazırlıklarını tamamlamışlar ve önümüzdeki günlerde sıkı bir çalışmaya gireceklermiş.
Kahvaltıda sevgili arkadaşlarım Vatan Partisi Bursa İl Yönetim Kurulu Üyesi Semra Yılmaz, Vatan Partisimilletvekili adayı avukat Sibel Dursun, avukat Yalın Ütük’le gündemi değerlendirmek güzeldi. Misafirperverlikleri için teşekkür ederim. Çanakkale Savaşı üzerine güzel bir kitap yazmış olan gazeteci Tayfun Çavuşoğlu ile rastlaşmak da beni mutlu etti.
********************
Kahvaltıda kısa, öz bir konuşma yapan il başkanı Mehmet Alanbel partisinin kurulacak Milli Meclis’te merkez rol oynayacağını söylüyor ve ekliyordu:
‘’Önümüzdeki süreçte mücadele çok sıkı olacak. Atatürk devrimi rotasına oturtacağız Türkiye’yi. Yeniden bir devrim süreci yaşıyoruz.’’
 
Türkiye ABD savaşı
 
Bir hakkı teslim edeyim: Vatan Partisi darbe girişimine daha ilk anlarda karşı çıkmış,bu kalkışmanın Türk Silahlı Kuvvetleri ile alakasının olmadığını FETÖ’cülerin bir eylemi olduğunu ve en kızsa zamanda bastırılacağını açıklamıştı; nitekim öyle oldu.
Vatan Partisi yaşanan sürece şu teşhisi koyuyor:‘’Bu bir Tayyip Erdoğan Fethullah çarpışması değil Türkiye ABD savaşıdır. FETÖ CIA’nın maşasıdır, ABD gladyosunu ateşe sürmüştür. PKK ile yürütülen mücadelede de saray savaşı değil vatan savaşıdır.‘’
*********************
Vatan Partisi darbecilerin Yurtta Sulh Konseyi’nin amacının PKK ile sulh ve FETÖ’yü cumhuriyetin pençesinden kurtarmak olduğunu vurguluyor, darbecilerin Yeni Anayasa söylemini ABD’nin planlarına bağlılık açıklaması olarak niteliyordu.
Vatan Partisi devletçe ve milletçe topyekûn bir mücadelenin gerekliliğini, darbe girişimiyle ABD’nin Türk devleti içindeki silahlı gücünü kaybettiğini, artık üretim ekonomisine geçilmesi gerektiğini, Milli Hükümet ve Milli Meclis oluşturmanın şart olduğunu, Atatürk’te birleşmenin zorunluluğunuve Türkiye’nin devrim sürecine girdiğini savunuyor.
CHP ve MHP için yargıları şöyle:
‘’Sistemin içindeler, AKP ile aynı konumdalar, bağımsızlık savaşı yok söylemlerinde’’.
*********************
Vatan Partisi’nin Teori Dergisi’nin son sayısında önemli makaleler var:
Doğu Perinçek ‘’Türkiye ABD Savaşında FETÖ’nün Darbe Girişimi’’ni yazmış. Nusret Senem ‘’ABD’ci FETÖ  Ve Silah Kullanma Kararlılığı’’nı anlatıyor; Serdar Üsküplü’nün yazı başlığı şu, ’’Amerikancı FETÖ Darbe Girişiminin Stratejisi Ve Psikolojik Savaş’’;  Amiral Cem Gürdeniz ise ‘’FETÖ Darbe Teşebbüsünün Dış Güvenlik Sonuçları’’nı irdelemiş.
****************
Vatan Partisi aldığı oyun çok üstünde bir etkiye sahip. Değerli, birikimli, konularında kendini kanıtlamış, cesur, yurtsever isimler varkadrolarında.
CHP ve Vatan Partisi arasında niçin bir iş birliği olmaz anlamak çok zor. Hele de şu zor günlerde bu tarihi bir zorunlulukken.
Mehmet Bekaroğlu gibi isimlerden, liboşlardan, yarar ummak yerineCHP Vatan Partisi konusundakucaklayıcı olabilmeli.İki partinin tabanında aynı şekilde düşünen, cumhuriyet, altı ok ve Atatürk duyarlılığına sahip, o kadar çok insan var ki.
Hem, söz konusu olan vatansa gerisi teferruat değil midir zaten.
 
1000
icon
Mehmet Fakıoğlu 23 Ağustos 2016 14:35

A-Z ye doğru bir değerlendirme...Arık Türk Milletinin aklını başına alma zamanı gelmiştir ve geçmek üzere...Eğer zaman geçirilirse yeryüzünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti diye bir devlet ve Türk Milleti diye de bir millet kalmayacaktır...

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat