Yedi kardeş, seksen bir haneyiz

22 Ağustos 2016 22:07
A
a
Zaman zaman arkadaşlarımızla koyulaşan sohbetlerde dillendiririz. Günümüzde dünya çapında insanlar yetişmiyor diye. Evet ekmediğimiz için hasat yapamıyoruz belki de. Belki de bize hedef olarak gösterilen muasır medeniyet sıfırdan yukarıya doğru değil, eksiye doğru bir hedeftir.
Bizim Koca Yusuflarımız, Birunilerimiz, Ali Kuşçularımız, Sultanlarımız, Padişahlarımız ve Napolyon’u yeryüzünden silen Osman Paşalarımız vardı. Bu coğrafyada yaşayanlar olarak bizler onların torunları nesilleriyiz. Bizler büyük bir medeniyetin mirasına sahibiz. Türkiyemizde yedi kardeşiz, seksen bir haneyiz. Hepimizin ortak payesi vatanımız Türkiyemizdir. Bu toprakları vatan edinmişiz. Veraseti herkes taşıyamaz Allah bize bu veraseti vermiş bin yıldır bekçiliğini yapmaktayız. Bizim vatan sevgimiz imanımızdandır. Kardeşliğimizi bozmak isteyen iç-dış (aslında hepsi dış düşmanlardır) güçlere boyun eğmedik eğmeyeceğiz.
Vatanımıza kem gözler dikilmiş. Her çağda olduğu gibi. Sanırım bizi analiz ederken bazı noktaları hızlı geçiyor düşmanlarımız. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım-kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda… İstiklal marşımızdan yazdığımız beyitlerden anlaşılacağı gibi “biz toprağın altına girmeden toprağın üstünden vazgeçmemiz söz konusu olamaz.”
Kurtuluş Savaşı sonrasında kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nde huzur içerisinde yaşamak isterken bu coğrafyada olmamızı istemeyen güruhlar en başta ABD, neden ABD dedim  Dışişleri Bakanı John Kerry bir konuşmasında “Türkiye’nin güneydoğu sınırlarını kabul etmiyoruz burası bizim için henüz netleşmedi” dediği için. Bu adam bizim ülkemizi yönetenlerin, stratejik işbirliği içinde olduğu bir ülkenin yöneticisi. Tükürük bile yüzüne fazla aslında.
En son gelişmeler ülkemizde huzur bozmaya yönelik. Bizim huzurumuzu bozmaya kimsenin hakkı yok arkadaş. Elazığ-Van ve en son Gaziantep’te yaşananlar bütün Türkiye’yi üzdü. O kadar çok karışık olaylar var ki fikir kirliliğinden geçilmiyor. Bazen insan artığı olan teröristler ve işbirlikçilerine “ne desem de hakaret etsem” diye çok düşünmüşümdür.
Dedik ya biz yedi kardeş, seksen bir haneyiz, hepimizin ortak payesi Türkiyemizdir, inancımızdır. Kardeşliğimizi merak edenler Çanakkale’ye baksınlar yurdumuzun her köşesinde ecdadımıza baksınlar, her zerresi için canlarını veren yiğitlere baksınlar. Diyarbakır’da bir milyonu aşan Peygamberimizin Kutlu Doğum Programı’na baksınlar. Yüz yılı aşan süredir ne yaptılarsa kardeşliğimizi bozamadılar, bu defa da Allah “oyun yapanların oyununu bozacaktır.”
Biz ise yüzümüzü AB-ABD-İsrail’e değil; KABE’ye dönelim, inancımıza dönelim tehlike ve taaruzlar karşısında bir yürek olalım. Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı sarılalım tefrikaya düşmeyelim, unutmayalım bize bizden gayrı dost yok.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat