Yeni bir darbe girişimi olursa!..

2 Ekim 2016 21:35
A
a
15 Temmuz darbe girişimi, onun püskürtülmesi ve sonrası gelişen olaylar televizyon haberlerinde sürekli işlenmekte diğer yayın organlarında olduğu gibi.
12 yaşındaki Utku, öteki odada bilgisayar oyununda ama kulağı da salondaki televizyonda.
Bizim öğrencilik yıllarımızdakine benzer biçimde hiç ders çalıştığını görmesek de Utku derslerinde oldukça başarılı.
Sürekli takdir getirmekte…
33 kişilik sınıfta ilk üçe giriyor…
Ama ders çalıştığını hiç görmedik!
8 yaşına yeni basan Yiğit salonda tablet ile o da bilgisayar oyununda.
Haberleri, tartışmaları, gelişmeleri dinlemekte…
Kulağı benim izlediğim programda genellikle.
Yiğit, abisi Utku’ya göre daha sosyal.
Gel oğlum, biraz anlatalım” dediğimde eğer çokça ilgisini çeken bir bilgisayar oyununda değilse genellikle gelir ve oturur yanıma, söyleşiriz.
Evet, baba ne haber, nasıl gidiyor?” gibi girer söze…
Kimi kez ona bir fıkra yahut masal anlatırım, kimi de o bana sorular sorar.
Benim televizyon haberlerini dikkatle izleyişimi, tartışma programlarındaki duyarlılığımı bildiğinden genellikle izlediğim programla ilgili sorular yöneltir.
Neredeyse FETÖ’nün hain darbe girişiminin bütün safhalarından, bu eylemi gerçekleştirenlerin amaçlarının ne olduğundan o da haberdar benim kadar olmasa da.
Ders çalışması ve oyun oynaması gereken yaşam süreçlerine darbe haberlerinin, tartışmalarının yarattığı gerilimin eklenmesi kuşkusuz onun da yaşamından bir şeyler koparmakta…
Yiğit, son darbe girişiminin üzerinden 2 buçuk ay geçmesine karşın yeni bir darbe girişimine kalkışılması, bir kargaşa ortamı yaratılma olasılığı ile ilgili haberlere de kulak kabartıyor.
Akşam yatmadan önce son kez ödevine odaklanmış, salonun bir köşesinde çalışırken, televizyonda konu yine darbe haberleriydi.
FETÖ’nün ikinci girişim olasılığı üzerine olan savlar tartışılıyordu.
Ödevine odaklanmış olması ve artık gına getirmiş olmalı ki, o saatte benim izlediğim haberler ilgisini çekmemişe benziyordu.
Baba biraz kısabilir misin yahut kapatabilir misin” dedi.
Abisi Utku öteki odada oyun oynuyordu.
Yiğit’e onun yanına, diğer odaya gitmesini söyledim.
Uygun bulmadı…
Ödevini yapmayı sürdürdü.
Televizyonun sesini biraz daha kıstım.
Ama ne var ki, ödevini yaparken konuşmaları da duyuyordu.
Kafası karışmış olmalıydı ki defteri, kitabı kapattı ve;
Baba, bu adamlar eğer bir kez daha benzer bir girişimde bulunurlarsa o meydana beni de götüreceksin” dedi.
Gına gelmiş olmalıydı!
Tamam, oğlum” diyebildim…
 
1000
icon
Hikmet alb 2 Ekim 2016 23:53

YİĞİT OĞLANIN BENİ DE GİDECEĞİN YERE GÖTÜR BABA İSTEĞİ BENCE BELLİ OLMAYAN DÜŞMANIN ONUN GELECEĞİNİ VE HÜRRİYETİNİ ELİNDEN ALINMAMASI İÇİN ŞİMDİDEN OLMASI MUHTEMEL TEHLİKEYE KARŞI KOYMA İSTEĞİDİR BU NESİL BİZLERDEN DAHA BİLİNÇLİ GİBİME GELİYOR HADİ BİZLER ASKER OLDUĞUMUZ İÇİN KOMUTANIN VERDİĞİ EMRİ YAPMAK DURUMUNDAYDIK KOMUTA KATI OLAYIN İÇİNDE BERABER HAREKET ETTİKLERİNDEN EMİR DİNLEMİYORUM DEME ŞANSIMIZ YOKTU FAKAT KATI KURALLARIN UYGULANMASI ESNASINDA MÜSLÜMANIN GAVUR EZİYETİ TABİRİNE UYGUN DAVRANIŞLARDA BULUNMADIK BU İŞİ DE HAYIRA YORDUK YANİ DEMOKRASİ VE CUMHURİYETİN KORUNMASI FİKRİNİN MÜCADELESİ OLMADI YANİ VATANDAŞ DEMOKRASİNİN VE CUMHURİYETİN NİMETLERİNİ BENİMSEMİŞKİ ONUN İÇİN MÜCADELE EDEBİLİYOR BU DEMEKTİR Kİ BUNDAN BÖYLE TÜRKİYEDE DARBE OLAYI BİTMİŞTİR GELİŞMİŞ ÜLKELERDE OLDUĞU GİBİ BİZ DE ARTIK BU BELADAN KURTULDUK DİYEBİLİRİZ YİĞİT OĞLUMUZ GÖNLÜNÜ FERAH TUTSUN BÜTÜN ARKADAŞLARI DA ONUN GİBİ DÜŞÜNDÜKLERİRİ İÇİN KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLER CESARET EDEMEZLER SAYGILARIMLA

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat