Loading...

Yeni Marmara’ya beşinci yıldız

9 Şubat 2018 21:37
A
a
“Zor bir yolda yürümek mecburiyetinde olan insanlar, yolda yürümeye başlamadan önce gönüllerinde ve zihinlerinde yürümek ve yol almak zorundadırlar. Evvela, bu yolu ben nasıl aşarım, korkusundan kurtularak yola çıktıklarında görürler ki, yol zor da olsa bir müddet sonra aşılmış yürünmüş ve hedeflenen yere gidilmiştir. İşte o zaman insanların yüreklerinde aslında yolun zannedildiği kadar zahmetli olmadığına ve bütün sıkıntılı yolların aşılabileceğine dair bir iman doğar…” (Prof. Dr. Necmettin Erbakan)
Bu sebepten dolayı zor yolda yürüyüp elde edilen başarının ardından insanlarda aslında yolun tahmin edildiği kadar zor olmadığı görülür. Elde edilen başarının sevincinden dolayı, göğüslerde var olan iman, yeni filizlerle yeşermeye başlar.
Beş yıl önce böyle bir düşünceyle yola çıkılmıştı inananlarla birlikte.
Kızlarımızın ilmik ilmik işledikleri dantel misali adımlar küçük de olsa sürekli ileriye atıldı. Yolda rastlananlar oldu, selamlaşarak yanlarından geçilip yine küçük adımlar atmaya devam edildi.
Bazen büyük de adımlar atıldı. Başarıya olan imanla, hedefe kilitlenmiş olmanın edasıyla.
Geçmişi tertemiz bir neslin devamı adımlardı atılanlar. Bursa basınında sıkça sohbetlere konu olmaya başlanarak, yolda karşılaştıklarının önünde yer almaya devam edilmekteydi.
Yeni Marmara Gazetesi dost edinmeye de devam etti. Çalışılan kimseler dost olup dost kaldılar.
Bunlardan bazıları bizi ailesi gibi görüyorlar.  Biz de ailemizi genişletip yüreğimizde sürekli yer açmaya devam ettik ediyoruz da.
Yeni Marmara Gazetesi ‘5. yılını’ geride bıraktı dostlar. Gerçekten geriye bakıldığında zor yıllar aşılmış ve bu zor yolların aşılmasından göğsümüzde imanımız kuvvetlenmiştir.
Geride bırakılan beş yıl sonunda milli-manevi duruşuyla, ‘Hayra motor, şerre fren ve Bursa’nın vicdanı’ olmaya devam ediyoruz.
17 ilçede var olan, Bursa gündemini belirleyen, Bursa gazetesi olup da Bursa dışında bulunan tek gazeteyiz. Belirlediğimiz ‘kızıl elma’ bizim için ulaşılamaz değil inancındayız. Balkanlar, Kıbrıs, Almanya, Gürcistan’a uzanan çalışmalarımız meslektaşlarımızın bize imrenmesine neden oluyor. Gücümüzü hiçbir holding ve holding patronundan almadık. Almadan da yürüyüşümüz sürüyor. Almaya da niyetimiz yok.
Yayın stratejimizden zerre-milim şaşmadan bazılarına göre küçük olan adımlarımızı ileriye doğru atıyoruz. Dostlarımıza güven vermeye henüz dost olamadıklarımıza da dost adayı olarak bakmaya devam ediyoruz. Bir adım yaklaşana on adım gidiyoruz. Dünyanın her yerinden okuyucu kitlesi olan yazar kadromuzla.
Yazar olarak gazete benim olsa duygu ve düşüncelerimi fikir ve tavsiyelerimi bu denli özgürce yazabilir miydim bilemiyorum.
Bu ailenin bir ferdi olmaktan mutluluk duyuyorum. Bir gram vergi borcu, prim borcu daha genellersek hiçbir borcu olmayan bir kurum Yeni Marmara Gazetesi. Zamanla hakkın ve gerçeklerin yanında olduğumuzdan bir takım saldırılara da uğradık. Siber gibi, kurşunlama gibi. Başımız öne eğik gezmiyoruz çok şükür. Tüm medya kriterlerini yerine getiren ender yerel gazetelerden birisiyiz.
Yeni Marmara Gazetesi Bursa basınının amiral gemisi olarak mesafe almaya devam ediyor. Geminin kaptanı sevgili Orhan Efe Bey ne yaptığını bilen kısa mesafede büyük peyniri hedeflemeyen 15 yılı aşkın valilik denetleme kurulunda görev yapmış son derece tecrübeli bir isim.
Geçmişte televizyonculuk alanında büyük başarılar elde etmiş Orhan Efe Bey televizyondan uzak durmayacaktır sanırım. Bu konuda Türkiye’nin ilk yerel televizyonunu kurmuş 30’dan fazla televizyonun kuruluşunda ismi geçen birisi, peynirle mesafenin hesabını yapıp en kısa sürede atılması gereken adımları atacak kanaatindeyim.
Elli kişiyi aşan istihdam ile Yeni Marmara Gazetesi kuşkusuz Bursa basınında takdire şayan bir noktada.
Biz yeni dost olacağımız kimselere gazetemizde yapılan çalışma ve uygulamalardan bahsettiğimizde hayretlerini dışa vurmadan edemiyorlar.
Yeni Marmara yürüyüşü beş yıldır devam ediyor. En önde Efegillerden Orhan Efe ile birlikte.
Bursa ile Bursaspor ile hep birlikte.
Nice beş-on-elli-yüz yıllara dualarımla.

1000
icon
aa 12 Şubat 2018 18:42

Tebrikler 5 yıldız 'ınız olmuş Bazı yıldız yazarlar da......................

0 0 Cevap Yaz
Mehmet Tan 10 Şubat 2018 17:38

5. Yıl, gururla , onurla geçen bir mücadele... Tüm çalışanlar, bir ve beraber ise; takdir edilmesi gereken bu...! Tanışma fırsatımız oldu; kurumsal kimliği yakalamanın yanında, sorumluluk bilincinde sevgiyle, saygıyla yansıttığınız enerjiyi gördüm. Bu eser sizlerin... Hepinizi tebrik ediyorum. Daha nice yıllara

0 0 Cevap Yaz
Mehmet sevinc 9 Şubat 2018 23:33

Yazınız güzel forma ona keza siz onlardan daha güzelsiniz nice yıllara..... kardesim

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat