“Gerekirse Kıbrıs’ı tekrar fethederiz”

Tarih: 10 Kasım 2016 21:54
“Gerekirse Kıbrıs’ı tekrar fethederiz”
Bu söz Merhum Necmettin Erbakan Hocaya ait. Saadet Partisinin Genel Başkanı iken haftalık basın toplantısında söylediği bir söz. Hani dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan “çözümsüzlük çözüm değildir” demesine istinaden Erbakan Hoca’dan böyle bir açıklama gelmişti.
1974 Yılında çıkartma yapılırken Erbakan, Ecevit’e ilerlemeye devam edilmesi gerektiğini önümüzde düşman kalmadığını söylemesine rağmen, teklifi kabul görmemişti. Çıkartma emri verildiğinde Ecevit İngiltere’ye gittiğinde Erbakan Hoca havaalanında paşalarında istekleriyle derhal havaalanında toplanarak istişare neticesinde Cuma günü sabah namazından sonra Diyanet işleri vekili Lütfi Doğan Hoca efendinin yaptığı dua ile çıkartma resmen başlamış oluyordu.
Günümüzde birçok konuda Erbakan Hoca haklı çıktı dediğim konular oluyor. Kıbrıs olayında da öyle oldu.
Çıkartma devam etseydi masaya oturduğumuzda “elimiz güçlü olur” diyen Erbakan Hoca bu gün de haklı çıktı. İşte bir çok fikir kirliliği yaşadığımız günümüzde Erbakan Hocanın “masaya oturulduğunda” dediği gün bu gündür ve dönemin başbakanı “çözümsüzlük çözüm değildir” diyerek Rum ve Yunan’ın elini güçlendirmiş , 1974 yılında ise Ecevit Rum ve Yunan’ın elini güçlendirmişti.
Türkleri Ada’da azınlık yapmak çıkartma öncesi “enosis” e tekrar dönmek ve zulümlere devam etmek, Türk Ordumuzu Ada’da işgalci ilan etmek istemekteler.
Tabi Yavru Vatan Kıbrıs sahipsiz yetim değil!
Erbakan vakfı Genel başkanı Dr. Fatih Erbakan konuyu dünya gündemine taşımayı hedefleyerek, İl Şube Başkanlarına Kıbrıs konulu basın açıklamaları yapılması yönünde talimat vermiş. Bursa İl başkanı Sayın Naim Öztürk’de bu mihvalde bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Görsel ve yazılı basında yer alan basın açıklaması Erbakan Vakfı’nın Erbakan ve Milli Görüş çizgisinden ödün vermeden yoluna devam ettiğinin deklarasyonu gibiydi. Bizim de bulunduğumuz basın toplantısın da Öztürk; “Kıbrıs bizim milli davamızdır, bir tek taşına dokunulması şehitlerimizi de gazilerimizi de rahatsız edeceği kanaatindeyiz. Erbakan Vakfı mensupları olarak bizler Kıbrıs konusunda oldukça hassasız ve Kıbrıs’ın gözden çıkartılması halinde –gök kubbeyi başınıza yıkarız” dedi.
Kıbrıs Osmanlı İmparatorluğundan sonra kazanılmış tek toprak parçası, Şanlı Ordumuzun cihadın kıtal bölümünde verdiği imtihandır ve başarılı olunan tek toprak parçası aynı zamanda Yavru vatanımız. Batının bunu hazmedemediği aşikar bir gerçektir. “Önce Kıbrıs’ı vereceksiniz” ve sonrasında Kurtuluş Savaşı’nda elde edilen vatanımıza saldırılarını devam ettirmek istemekteler.
Buradan Kıbrıs Savaşı Gazilerimize de bu vesileyle bir çağrıda bulunmuş olalım. Kıbrıs Yavru vatanımızdır. Ana vatanın savunması Yeşil Ada Yavru Vatandan geçmektedir. Durum son derece vahim hale gelmeden müdahale edilmeli, Kıbrıs’a sahip çıkılmalıdır.
Sonradan dövecek diz aramayalım, zira dövecek diz de bulamaya biliriz. 
 

http://www.yenimarmaragazetesi.com/makaleprint/-gerekirse-kibris-i-tekrar-fethederiz-/