Fırat’ta bizim Nil’de Endülüs’te Kudüs’te

Tarih: 27 Ağustos 2016 21:54
Fırat’ta bizim Nil’de Endülüs’te Kudüs’te
Bu hafta ABD heyeti Türkiye ye geldi elinde dosyalarla. Ev ödevi hazırlanmış kuryeye verilmiş, hükümete teslim edilmek üzre. Ve gece yarısı başlatıldı harekat Cerablus kontrol altına alındı.
Hükümet yetkilileri de Hdp hariç meclisteki siyasi partilerle bir araya geldi ve “bize verilen ev ödevi çok vaktimiz kalmamış” dercesine heyetin başındaki joe biden daha Türkiye den ayrılmadan apar topar Suriye ye işid e yapılacağı söylenen kara harekatı başlatıldı. İsmi de Fırat Kalkanı oldu. O Hz. Ömer’in “Fırat kenarında bir kuzuyu kurt kapsa sorumlusu benim” dediği nehir. 1971 yılından beri planlanan Suriye harekatı acaba o yıllarda olsaydı gerçekleştirilseydi ismi yine aynı mı olurdu. Acaba ABD’ye rest miydi yoksa emredersiniz efendim demek miydi bu sınır ötesi harekat?
Belki de sınır tacizlerinin sonlandırılması içindi.
70 li yıllardan günümüze plandan vazgeçilmemiş olması manidardır. En son plan ise “Fas’tan Endonezya’ya kadar ülkelerin sınırlarının değiştirilmesi”, Rice’nin ifadesiyle “bunun içerisinde Türkiye’de var.” 
Siyonist yapılanmanın Fırat ve Nil arasını kendilerine vaad edildiğini deklare ederek kudurmuş luğu dün olduğu gibi bu gün de sürmektedir. O Nil nehri ki Hz. Yusuf Peygamberin ebedi yolculuğunda göğsünü açmış mezarının yataklarında bulunduğu nehir. Aslında vatansız ırk olan Siyonistlerin bu vaat edilmiş topraklar ısrarı binlerce yıl topraksız kalmalarının ana sebebidir. İnşaallah tekrar vatansız kalacakları gün yakındır, işbirlikçileri kendilerini desteklemeyi bıraktıkları gün O gündür.
Avrupa’nın 1450 li yıllardan sonra evcilleşmesi insancıllaşması medenileşmesinde Endülüs Müslüman devletinin büyük katkıları olmuştur. En basiti günümüzde kullanılan sayılar (0,1,2,3,4,5,6,7,8,9) Endülüs  Müslümanları tarafından insanlığa kazandırılmıştır. O zamana kadar Roma alfabesindeki harfler sayı olarak kullanılageliyordu 60 adetti. En fazla 60 tane 60 sayılabiliyordu. Müslümanlar sayıları buldukları rakamlarla sonsuza ulaştırmışlardır, Allah’ın izniyle. Sonrasında insanlar gibi devletlerin de ömürleri sonlanır ya öyle olunca ülkedeki Yahudilerin hristiyan kralını kandırması ve Yahudilerin sınır dışı edilmeleriyle başlayan Kudüs yolculuğu Yahudiler için başlamış olur.
Bazen çevremizden tepkiler alıyoruz, “ neden ısıtıp ısıtıp Filistin meselesini ortaya koyuyorsunuz.” İnancımızdan dolayı, güzel kardeşim. İlk kıblemiz olmasından dolayı, Allah’ın O beldeyi mübarek kılmasından dolayı (isra suresi-1). Ecdadımız olan Cennet mekan Sultan Abdülhamit Han’ın  kendi şahsi parasıyla satın alıp Vakfetmesinden dolayı. Daha sayayım mı?
Onun için Fırat’ta, Nil’de Endülüs’te Kudüs’te bizim;  biz kimiyiz?
Hz. Muhammet (s a v ) ümmetiyiz.
Ardavuç Belediye binasının açılışına katılmak üzere Artvin’e giderken CHP konvoyuna yapılan terör saldırısı sonucu hayatını yitiren şehit erimize Allah’tan rahmet, yaralı iki subayımıza acil şifalar saldırıdan yara almadan kurtarılan Sayın Kılıçdaroğluna geçmiş olsun dileklerinde bulunurken terörün her türlüsünü mensubu bulunduğum İslam dini  gibi şahsen de şiddetle kınıyorum.*
 

http://www.yenimarmaragazetesi.com/makaleprint/firat-ta-bizim-nil-de-endulus-te-kudus-te/