Manevi duyguların yoğunlaştığı iftar

Bursa 20 Haziran 2017 12:31
Videoyu Aç Manevi duyguların yoğunlaştığı iftar
A
a

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Bursa Valiliği öncülüğünde 16 Haziran Cuma akşamı BURFAŞ Sosyal tesislerde Şehit Aileler ve Gaziler için iftar programı düzenlendi.

Manevi duyguların yoğunlaştığı iftar programına İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, Vali İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut Öneş, vali yardımcıları, şehit aileleri ve çok sayıda protokol üyesi katıldı.Program ilk olarak Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı, ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut Öneş, Büyükşehir Başkan Vekili Abdullah Karadağ, Bursa Valisi İzzettin Küçük ve İçişleri eski Bakanı Efkan Ala’nın konuşmasıyla devam etti.
“ŞEHİTLER TEPESİ BOŞ DEĞİL”                                        
Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut Öneş, “Burada bedrin aslanlarına denk duran mertleri, Peygamberin beklediği vatan evlatlarını yetiştiren analar ve babalar, bu millet sizden razıdır, Allah da sizden razı olsun. Şehitlerimizin evlatları eşleri kadim devletimize emanettir” diyerek Arif Nihat Asya’nın şiiriyle devam etti:Şehitler tepesi boş değil, biri var bekliyor/ Ve bir göğüs, nefes almak için; rüzgar bekliyor/ Türbesi yakışmış bu kutlu tepeye/ Yattığı toprak belli, tuttuğu bayrak belli/ Kim demiş meçhul asker diye?
Konuşmasına şehit yakınlarına, gazilere ve şehit ailelerine teşekkürle başlayan Vali İzzettin Küçük, “Ramazanın son günlerine geldik, huzur ve güven içerisinde ağız tadıyla, gönül huzuruyla Ramazan ayını yaşadık. Bunu en çok da vatanı için canlarını seve seve feda eden yiğitlerimiz sayesinde yaşıyoruz. Şehitlerimizi ve ebediyete göç etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun inşallah. Siz şehit ve gazilerimizin emanetleri, aileleri, başımızın tacısınız. Sağlık ve afiyet diliyorum. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” ifadelerini kullandı.
Şehitleri, gazileri yad etmek için bir araya geldiklerini belirten İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, “Bizler sizler için ne söylesek, kelimeler kifayetsiz kalır, gönlümüzden kopan çığlığı ifade edemeyiz. Ne yapsak azdır, ne söylesek yetersizdir. Allah şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Biz padişahından erine bu coğrafyayı şehitlerle vatan kılmış bir milletin evlatlarıyız” dedi.
700 kişinin katılımıyla gerçekleşen iftar programı, TÜMŞAD Bursa Şube Başkanı Metin Şenol’un Vali İzzettin Küçük’e ve EMŞAD Bursa İl Temsilcisi Ali Demir’in İçişleri eski Bakanı Efkan Ala’ya çiçek takdim etmesiyle son buldu.
 
 
 
Kaynak : ÖZLEM ATAÇ/ ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat